Marra’nın yayınla ilgili şikayeti, Santoro’nun başarısız mikrofonu ve diğer Macri’nin öpücüğü

Tartışmaya başlamadan dakikalar önce Ramiro Marra şunları söyledi: çok düşük akış La Libertad Avanza adayı, cep telefonuyla YouTube’daki özgürlükçü kanalı gösterirken City Channel’da “Break Point’teki 5.000 kişiye kıyasla yalnızca 900 kişi” dedi. tarafından danışıldı Zurna kapatmayı planlayıp planlamadığına ilişkin Şehir Kanalıİletimden sorumlu olan kişi şu yanıtı verdi: “Gerekirse, hayal edin belki satabiliriz“.

Buenos Aires hükümetinin başkanlığı için dört aday arasındaki tartışma planlandığı gibi saat 20.00’de başladı. ilk teknik sorun Birkaç dakika sonra Unión por la Patria adayı Leandro Santoro’nun açılış konuşmasını yapmak istemesi ve mikrofonun çalışmaması ortaya çıktı.

“Ödünç ver Jorge” (Macri), tribünlerden bağırdı Oscar ZagoPRO’dan eski Buenos Aires yasa koyucusu, mevcut yasa koyucu ve La Libertad Avanza’nın ulusal milletvekili adayı. Yanında milletvekili Rebeca Fleitas da ona çığlıklarının tonunu düşürmesi için işaretler yaparken, Zago şikayet etti ve kürdanla ağzıyla oynamaya devam etti.

Saat 20.52’de adaylar arasındaki tartışmaya ilk ara verildi ve reklam oturumu yayınlandı. O anda stüdyonun ışıkları söndü ve adayların her birine üç danışman yaklaştı.

Birkaç dakika sonra Jorge Macri, karısına sarılıp ağzından öpmek için kısa bir süre konukların bulunduğu yere gitti. María Belén Ludueñasevgisini iletmek için Santoro’nun arkasından yaklaştı. Yanındaki bir kişi bunu hatırladı. Juliana Awada’nın kuzeni Mauricio Macri’ye verdiği öpücük 2015’teki ikinci turdan önceki başkanlık tartışmasında Daniel Scioli onlara şaşkınlıkla bakıyordu.

Jorge Macri ile eşi arasındaki sevgi dolu selamlaşma, bazı fotoğrafçılar tarafından kaydedildi. ZurnaTartışmanın sunduğu duraklama sırasında adayların en rahat anından yararlanan.

Jorge Macri ile karısı arasındaki tartışmanın bir duraklaması sırasında ve Santoro’nun izlediği öpüşme.

Kamera dışında ve ilk sırada başvuranlara eşlik edenler arasında Ludueña, adayın oğullarından biri olan Antonio Macri, kampanya yöneticisi Fernando de Andreis ve Buenos Aires Hükümeti başkan yardımcısı adayı yer alıyordu. Clara Muzzio. Aslında Macri, ortağıyla birlikte Başkent’teki Esparza 37’deki tartışma merkezine gelen tek adaydı.

Kendisine ayrıca Vicente López belediye başkanı Soledad Martinez de eşlik etti; ve tartışmayı birlikte hazırladığı İletişim ekibi ve danışmanları: Herman Iglesias Illia, Mora Jozami, Carolina Bartel, Julieta Herrero ve Fatima Micheo. Basın danışmanları Ernesto Behrensen ve Gustavo Gago’ya ek olarak.

Marra öyleydi Televizyon stüdyosuna tek başına gelen son kişi, kışkırtmak isteyenTartışmanın başlamasına 15 dakika kala. Bu tarihçiye sarıldı ve fotoğrafçılardan o anı kaydetmelerini istedi. Gazeteciye “Bu fotoğrafla sorun yaşayacak mısın?” diye alay etti. Zurna.

Neredeyse aynı anda, yolları kesişmese de Jorge Macri hızla televizyon stüdyosundan ayrıldı. “Ne olduğunu gördün, tuvalete gitmeyi unuttuğunda“, dedi Buenos Aires Hükümet Bakanı tartışmaya başlamadan neredeyse on dakika önce koşarak.

Sol Cephe adayı Vanina Biasi bir gösteri yapmayı planladı yeşil eşarpTartışmadan önce etrafındakilerin de belirttiği gibi, bu perşembe gününün 28’i Güvenli Kürtaj için Küresel Eylem Günü olduğunu anmak için. Ancak şaşırtıcı bir şekilde tartışmada yeşil mendil çıkarmadı. Ne olduğunu sorunca gülerek şöyle dedi:Unuttum… ve aramaya gittiler ama getirmediler“.

Tartışmada özgürlükçü kesimden gelen ilk ılımlı alkış, Marra, Biasi’ye “suçlu” olduğunu söyledi. Çocuğunu emziren bir kadını grev hattında sorguladığı için sözünü keserek kurallara “saygı göstermediği” gerekçesiyle. FIT adayı daha sonra, Marra’nın sunumunu yarıda kesmek gibi bir tepki verdiğini, çünkü özgürlükçü adayın bir kadını bebeğini emzirdiği için sorgulamasının ona inanılmaz göründüğünü açıkladı.

Önyargı Stüdyoda kendisine FIT liderleri Alejandro Lipcovich, Amanda Martín, Gabriel Solano, Celeste Fierro, Jessi Gentile, Néstor Pitrola, Juan García ve basın sözcüsü Micaela Maldonado eşlik ediyordu.

Santoro, şehirdeki aday arkadaşıyla birlikte tartışmaya katıldı.

Santoro’nun yanı sıra aday arkadaşı Bárbara Rossen, Senatör Mariano Recalde, Milletvekili Eduardo Valdés, Turizm Bakanı Matias Lammens ve liderler Alejandro Grillo, Paula Penacca, Maria Bielli ve Matias Barroetaveña da vardı. Bu konuk listesi Santoro tarafından değil, onun siyasi gücüyle tanımlandı, “alanın temsili bir fotoğrafı olması için“, aday yayın başlamadan önce bu gazete önünde belirtti.

Tartışma başlar başlamaz birçok gazeteci şaşkınlıklarını dile getirdi çünkü o anda ulusal hükümet -neredeyse gölgede bırakmak niyetiyle- basın toplantısı düzenledi Ulusal İstihdam, Üretkenlik ve Asgari Ücret Konseyi’nin CGT ve CTA sendikalarıyla yaptığı toplantının ardından, bakanları Victoria Tolosa Paz ve Kelly Olmos’un duyuruları ilettiği bir saat önce toplandı.

Tartışmanın ilk bölümünde Eduardo Valdés, Mariano Recalde ile konuştu ve ona güvence verdi. Zurna Tartışmayı ve Santoro’nun bunu nasıl yürüttüğünü beğendiğini söyledi.

Marra hükümetinin başkan yardımcısı adayı, Eduardo Jorge MartinoTartışmanın ortasında Biasi, eski komiserini Macri yetkilisi olarak yönetiminde usulsüzlükler yapmakla, Metropolitan’dan atılmakla ve diktatörlükten yana olmakla suçladığında, tribünlerin ilk sırasında elini kaldırdı. Biasi, “Sizin hükümet başkan yardımcısı adayınızdan korkuyorum” dedi.

Birkaç dakika sonra aynı eski komisyon üyesi, Jorge Macri Güvenlik hakkında konuştuğunda ve güvenliğin önemini vurguladığında galeride gülüyordu. Polis memurlarını Taser silahlarıyla donatın.

Kendisiyle ilgili yaptıkları göndermelerden dolayı Martino ikinci molada şunları söyledi: Zurna Metropolitan Polisi’ndeki kariyeri, Mauricio Macri hükümetindeki siber güvenlik alanındaki rolü, 2018-2020 yılları arasında devlet teknoloji şirketi Arsat’ın Operasyon Müdürü olana kadar. “Daha sonra La Libertad Avanza’ya katıldım“diye açıkladı. Kendisi suçlanıp sosyal ağlarda dolaşırken “Polis tarafından hiçbir zaman dava edilmedim ya da işten atılmadım” dedi.

Ramiro Marra’ya Martino, Zago ve Fleitas’ın yanı sıra özgürlükçü liderler Pilar Ramírez, Edgardo Alifraco, Leonardo Saifert Jorge Reta ve Lavagnista Federal Konsensüs bloğunun yasa koyucusu Eugenio CasiellesLa Libertad Avanza listesinin şu anda başında yer alıyor.

Son olarak basınla diyalog halindeyiz. Jorge Macri memnundu Tartışmanın gidişatından dolayı “ikinci tur olmamasını” ve “ilk turda kazanmayı” tercih ettiğini söyledi. Bunu başarmak için oyların %50’sinden fazlasını alması gerekecekti; bu, geçen Ağustos ayında PASO’da Birlikte Değişim için adaylığı ile Martín Lousteau’nun adaylığının toplamının elde ettiği %56’ya benzer bir rakamdı.

Santoro ise “Tartışmanın yararlı olduğunu umuyorum” dedi, ancak “tartışmanın her bir konu hakkında adayların sunumunu daha çok yapan katı formüllerle düzenlenmiş olduğunu” sorguladı. tartışmayı engelledi“.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir