Mauricio Macri, Miami’deki Patricia Bullrich’in “dürüstlüğünü” övdü ve bunu Insaurralde’nin “grotesk cezasızlığı” ile karşılaştırdı

Mauricio Macri bu Pazartesi günü vurgulanan ” muazzam dürüstlük” ile ilgili Patricia BullrichDeğişim için Birlikte Casa Rosada’ya ulaşmaya aday oldu ve “grotesk cezasızlık” onun görüşüne göre şunu gösterdi Martin Insaurralde Sofía Clerici ile Marbella’da gösterişli yürüyüşüyle.

Eski cumhurbaşkanı, kurduğu partiden adaylığa destek olarak şunları söyledi: Miami’de “Dünyada güçlü bir ilerleme kaydeden, yozlaşmış bir sistemle bir arada yaşayan hiçbir toplum yoktur” ve bu nedenle övgüyü hak ediyor.

Ancak “Para qué” adlı kitabını tanıttığı bir etkinlikte şunu ileri sürdü: “Kirchnerizm Engellilik nedeniyle hasar gören şey çalınan şeyden çok daha fazla“.

Daha sonra okuyucularına “popülizm” olarak nitelendirdiği şeyin ve bunun yerel etkilerinin panoramasını anlattı. “O tarafta [por el país] İnsanlar mülklerini riske atmayacakları için yatırım yapmıyorlar. onu çalmak isteyen liderlerle yüzleşmek, eve giren Mapuche alabalığını tahliye edemeyen hakimler. Bir beyefendi gibi [Hugo] Moyano, [Sergio] Palazzo veya [Roberto] Başkalarının hayatı hakkında keyfi olarak karar veren Baradel olmaz” dedi.

Macri, bu Pazartesi Amerika Birleşik Devletleri’nin Miami kentinde, Together for Change’in destekçisi film yönetmeni Juan José Campanella ile birlikteydi ve onunla birlikte editoryal sunum için o şehrin Beth Torah Benny Rok Kampüsü’ne davet edilen Haham Mario Rojzman’la birlikteydi. Florida eyaletinde.

O tarafta, Kirchnerciliğe yönelik sert eleştirisini derinleştirdi. “Bizi götürdükleri bu düzeydeki siyasi şiddet, belki de ilk Perón’da diktatörlüklerin ortadan kaldırılmasıyla yaşanan hikayeyi anlatıyor. Bu saldırganlık ve kelimenin değerinin yok edilmesi olayı. Diyalog kapasitesi yok ve bu bizi motive ediyor. insanlar deliriyor çünkü ‘bu olamaz’ diyorsun”.

“Bu 4 yılın eksenini IMF borçları oluşturuyordu, aynı zamanda her gün süpersonik bir hızla borçlanıyorlardı. Bu kendilerini şiddetle güçlendirme durumu, bu saygı yıkımı, gündelik hayatı adeta adeta bir hale getirdi. dayanılmaz. Kendileriyle sorunları var ve bunu başlarına gelen şeyleri simgeleyen şeylerin içine indiriyorlar” diye sorguladı.

Ayrıca “İhtiyacın olduğu yerde hak da vardır” denildiğinde “kısıtlamalar vardır” dedi. “Bu doğru olamaz. 20. yüzyıl İnsan Hakları yüzyılıydı, 21. yüzyıl insani yükümlülükler yüzyılı olmak zorunda. Hepimizin yükümlülükleri var. Bir kişinin bu hakka sahip olduğuna inanmak bu kadar sorumsuzluk olamaz. ile başkalarının emeğiyle geçinmek. “Bunu isteyen çok insan var” dedi.

Mauricio Macri, “başkalarının çalışmalarından geçimini sağlamak isteyen birçok insan” olduğunu söyledi.

Ayrıca, Alberto Fernández’in Casa Rosada’ya giden yolu açmaya başladığı 2019 başkanlık PASO’suna kadar kendi vizyonuna göre yönetimiyle elde ettiği şeyi “yeniden inşa etmenin çok pahalıya mal olacağı” için de yakındı. “Yıkım ordusu geri döndü ve bu bizi yok eden dünyadan bir kaçışa neden oldu” dedi.

Her durumda Macri, bunun en iyi yol olmadığını “anlayan büyük bir çoğunluk olduğunu” vurguladı. “Yine bazı çocukça patlamalar yaşayacağız ve sipariş için aramamız gerekecek ve ‘beyler aynı saçmalıkları bir daha yapmayalım’ deyin. Bir şey inşa etmek istiyorsak çalışmalıyız. Bunu bir günden diğerine yapmayacağız” diye açıkladı.

Eski başkan için mevcut senaryo, “muazzam dürüstlüğü” nedeniyle övdüğü “Patricia’nın yapabileceği gibi cesaret ve kararlılıkla liderlik edebilecek bir kişiyi gerektiriyor.”

Bu noktada, yaşanan skandalla açık bir tezat oluşturuyordu. Martin Insaurralde Bu durum, Lomas de Zamora belediye başkanının, Axel Kicillof’un Buenos Aires hükümetinin özel kalemi olarak görevinden izinliyken istifasına ve güney banliyölerindeki partide meclis üyesi olarak aday olmasına yol açtı.

Macri özellikle “gibi beyler var” dedi [Martín] Insaurralde lüksüne sahipler açıkça gösteriş yaparak ne aldıklarını göster“. “Bu çok tuhaf bir cezasızlık ve bunu Arjantin’de ortadan kaldırmalıyız” diye vurguladı.

“Günün sonunda hiçbir şey yok dünyada hiçbir toplumgüçlü bir şekilde ilerleyenlerden, bozuk bir sistemle yaşamak“Bu Pazar günü ABD’ye seyahat eden FIFA lideri, başkan adaylarının Santiago del Estero’da gerçekleşen ilk resmi tartışmaya katılmaya başladığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir