Máximo Kirchner torba yasayı bir “mamotreto” olarak tanımladı ve özgürlükçü bir milletvekili bunun “bu ülkedeki en büyük yolsuzluğun mirasçısı” olduğunu söyledi.

Başkanın Kongre’ye gönderdiği torba yasa tartışmalarının üçüncü gününde Javier Mileimilletvekili Maximo Kirchner Projeyi bir “ivme” olarak nitelendirdi ve “her şeyi yapmak” için parlamento kontrolünü kaldırmak istediklerini vurguladı. Müdahalesini Salta’dan gelen bir özgürlükçü takip etti ve sert bir şekilde yanıt verdi: “Onu aradı”Bu ülkedeki en büyük yolsuzluğun varisi“.

Máximo Kirchner söze başladı ve Axel Kicillof’un yeniden seçilmesini övdü ve “Buenos Aires Eyaleti’nde Unión por la Patria’dan 4 milyon ve PRO’dan 2,5 milyon oy aldık. Biz sadece onların bize verdikleri oyları istiyoruz” dedi. yeniden seçilemeyen María Eugenia Vidal’ı vurdu.

Öte yandan Martín Menem’in dergiye verdiği bir raporu yayınladı. Forbes girişimciliğini anlatıyor. İki kez Miguel Ángel Pichetto’dan soyadını belirtmeden ama eski görevinden söz eden Kirchner, “Burada karşılaştığımız temel sorun borç krizidir” dedi: “Cristina’nın bloğunun başkanı (Senato’da Kirchner).”

Peronist bloğun eski başkanı, “Caputo iki meclisli borç meselesine geldiğinde ne diyordu? Bunu söylüyorum çünkü kendisine yetki verilecek biri ve Arjantin’in kaynaklarını yönetmede son derece verimsizdi” dedi.

Ve o andan itibaren Caputo’nun sözlerini okudu: “‘Yoksulluğun yüzde 30’a yakın olacağını varsaydığımız için mali açığı aniden azaltmanın da uygun bir ekonomi politikası olmadığını düşündük. Bir buçuk veya iki yılda açığı 5,5 puan azaltmak kaçınılmaz olarak en az kaynağa sahip insanları etkileyecektir, şimdi ne yapıyoruz?’“.

Bir an için Daire’ye Cecilia Moreau başkanlık etti ve o da Kirchner’in sözünü keserek zamanın geçtiğini söylemedi. Bağırışlarla karşılaşan Moreau, Unión por la Patria bloğundan başka bir milletvekilinden dakikalar alacağını söyleyerek Máximo Kirchner’in konuşmasına devam etti.

Video

Unión por la Patria’nın ulusal yardımcısı mevcut Ekonomi Bakanı’na dikkat çekti. (düzenlendi)

“Oy vermek imkansız olan şey bu devbilmediğimiz iki borç makalesidir. Mali yönetimde olan ve bu Kongreyi evet ya da hayırdan çıkarmak isteyen kişi, çünkü her şeyi yapmak istiyorlar.” diye sözlerini tamamladı Kirchner, zamanının üç dakikasını harcayarak, iktidar partisinin ve PRO’nun tepkisini kışkırtan bir şey oldu. .

Bitirir bitirmez Salta’lı özgürlükçü Emilia Orozco söz aldı: “Bu, bu salondaki ilk konuşmam. Söyleyeceğim ilk kelimelerin ” olacağını hiç hayal etmemiştim.Utangaç hissediyorum‘. “Bu yedek kulübesine gelebilmek için çok çalıştım çünkü gerçek dönüşümün buradan başladığını anlıyorum.”

Eleştirisini derinleştirmek için “Ve ben kimsenin kızı değilim, çok alt tabakadan geliyorum” dedi. “Ve biliyor musun? Bütün bu tesis adına… Lütfen geri dön. Hayır, onun çalışmaya alerjisi var.”

Video

Salta Emilia Orozco’nun özgürlükçü milletvekili Máximo Kirchner’i eleştirdi.

O anda, kendisine hitap etmesini ve diğer blokla tartışmamasını isteyen Cecilia Moreau tarafından sözü kesildi. Orozco şöyle devam etti: “Tüm milletvekilleri adına tüm Arjantinlilerden özür dileyeceğim çünkü onlar, bu ülkedeki en büyük yolsuzluğa kadar varislerinden çok kötü bir konuşmaya katlanmak zorunda kaldılar.”

Özgürlükçü, “Umarım milletvekillerine yük oldukları gibi bana da yük olurlar. Çünkü bize bıraktığınız sayısız yolsuzluk eylemini ayrıntılarıyla anlatmak için yeterli günüm olmayacak” diye bitirdi özgürlükçü.

Salta’daki kadının yorumunun ardından Unión por la Patria bloğunun başkanı Germán Martínez, yönetmeliğin diğer yasa koyucular hakkında kötü konuşulmaması gerektiğini belirten kısmını okudu.

Ve daha sonra PRO milletvekili Silvana Giudice, Moreau’dan başka bir Peronist milletvekilinden dakika kesmesini istedi çünkü Máximo Kirchner yasa koyucuların sahip olduğu beş dakikalık süreyi aşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir