Milei göreve geldikten bir hafta sonra kilit pozisyonları belirliyor ve özgürlükçü çatlakları kontrol altına almaya çalışıyor

Göreve başlamasından bir hafta sonra Javier Milei ve küçük masası görevine devam ediyor. hararetli müzakereler Merkez Bankası, AFİP, Savunma veya Sağlık gibi bakanlık olmaya devam edebilecek hassas kuruluşlardaki eksik atamaları tamamlamak ve buna paralel olarak da bakanlık olmaya devam etmek Özgürlükçü çerçevede ilk çatlaklar ortaya çıkıyor gelecekteki hükümet ekibinin düzeninden kaynaklanan hoşnutsuzluk nedeniyle.

Martín Menem’in Temsilciler Meclisi başkanlığına aday gösterilmesi, geleceğin İçişleri Bakanı Guillermo Francos’u bakan olarak görenleri şaşırttı. ittifakların ana artikülatörü örneğin “Omnibus yasası”nın acil reformlarla hızlı bir şekilde ele alınmasını garanti etmek için, o zamanların moda sözcüğü olan “yönetim”i eklemek için başka boşluklar vardı. Riojan’ın atanması, Peronist Florencio’yu bu göreve atama niyetini kesti. Randazzo’nun konumu.

Bu Pazar, Macrista yönetimi sırasında UIF’nin eski iki numarası olan María Eugenia Talerico’nun Göç’ü devralmayacağı da biliniyordu. Tesadüfen, müstakbel İçişleri Bakanı geçen hafta ona bu pozisyonu teklif etmişti ve bölgede bir “geçiş” bile başlamıştı. Ancak bazı şeyler oldu: Bu hafta sonu avukat, bu kararı “geri çevirdiklerini” bildiren bir telefon aldı. Geveze ekonomistin yakın bir işbirlikçisi, “Tüm nihai kararlar yayınlanıyor (“Seçilen Başkan” hesabında), ki bu tanımlanmıyor,” diye özür diledi.

Gözlemleyenler var bu hareketler bir “reddedilme”dir“İKB nezdindeki eski Arjantin temsilcisine, belirgin nüfuzun ortasında Karina Milei, Nicolás Posse ve Santiago Caputo’dan oluşan üçlü Milei ve LLA’nın gelecekteki yönetiminin düzeni üzerinde çalışma.

UIF’de olası bir sahip gibi görünüyor Silvina RivarolaTalerico ile bu organizasyonun Uluslararası İşbirliği direktörü olarak çalıştı. AFI’nin kaderi, başkana aşırı derecede güvenen bir lider olacak seçilmiş, hala gelecekteki kabinenin doldurulmamış kutularından biri.

Bu gazetenin yayınladıklarından sonra, Sağlık Bakanı’nın ana adayı olan Eduardo Filgueira Lima’nın kapıyı çarpması organizasyonel bir değişikliğe neden oldu: alan Beşeri Sermaye’den ayrılacak ve bakanlık olmaya devam etme şansı artacak.

İçinde Ekonomik alanda hala boş olan birkaç dolap var. En önemlisi Merkez Bankası başkanlığı. Bu göreve Hazine Sarayı başkanı Luis Caputo’nun atanacağı varsayılsa da henüz doğrulanmadı. Santiago BausiliGeleceğin bakanının danışmanlık firması Anker’den oluşan ve Miguel Pesce’nin yerini alacak gibi görünen bir şirket.

Ayrıca, uyumun bayraktarlığını ilan eden bir hükümette stratejik bir konum olan Maliye Bakanlığı’na kimin gireceği de tanımlanmadı.

Haberin olduğu yer Ticaret sekreteri. Milei ekibi günler önce bu pozisyonun ortadan kalkacağını söylemesine rağmen geri adım attı ve oraya ineceğinin bilinmesini sağladı. Pablo Lavigne. Cambiemos’un yönetimi sırasında Dış Ticaretin Kolaylaştırılması Ulusal Direktörü olarak görev yaptı. Henüz onaylanmadı ancak geçen Cuma, mevcut sekreter Matías Tombolini ile görüştü ve hatta eski bakan Hernán Lacunza tarafından X hesabındaki bir yayında övüldü.

Ne olacağı konusunda hâlâ şüpheler var AFIP, her türlü yönetim için hassas bir kurumdur. İlk genel müdür adayı Santiago Montoya ve sonra vergi avukatı yüksek sesle konuştu Lübnan Kusa Daniel Funes de Rioja’nın çalışmasının bir parçası olan ve devlete karşı onlarca dava açabilen ancak henüz teklifi kabul etmeyen firma. Toplama organının sorumluluğunu üstlenecek diğer aday, Buenos Aires AGIP’in şu anki başkanıdır. Andrés Ballotta.

Clarin’in öngördüğü gibi, mevcut Enerji Bakanı Flavia Royón, Salta’da memur olduğu dönemden beri bildiği bir alan olan Madenciliği yöneterek kabinede görev yapmaya devam edecek.

Özgürlükçü orduda gürültüye neden olan konu ise ne olacağıdır. Savunmaprensip olarak etkilemeye yönelik bir alan Victoria Villarruel. Gelecek dönem başkan yardımcısı bu tanımdan ayrılmayı reddediyor ve silahlı kuvvetler ve güvenlik güçlerinin farklı başkanlarıyla bağlantısını göstermeye devam ediyor. Ancak son birkaç saat içinde Luis Petri’nin hisseleri artacaktıPatricia Bullrich’in Libertador Binası’nın koltuğunu işgal etmesi için teşvik ettiği Mendoza radikali.

İktisatçının üzerinden uzun zaman geçti. Federico Sturzenegger ekonomiyi serbestleştirmek ve Devletin yapısını dönüştürmek için çalışmalar geliştirdi. Dır-dir bu görevi üstlenecek adaylardan biri. Özgürlükçü sığınakta dolaşan bir diğer isim ise Alejandro CosentinoTanınmış bir Fintech’in sahibi olan bu kişi, Genelkurmay Başkanı çatısı altında İnovasyon Sekreterliği’nin sorumluluğunu üstlenebilir ve buradan kuruluşların yapılarını ve ilgili personel düzeylerini azaltabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir