Milei henüz Olivos’a taşınmadı ve bir süper bakan Néstor Kirchner Evi’ne gitmeyi planlıyor

Başkan Javier Milei sonunu bekleyeceğim Olivos malikanesinde çalışmalar sürüyor 22 Ekim genel seçimlerinden bu yana kaldığı Hotel Libertador’un 21. katından ayrılmak üzere.

Başkanlığın yeni Genel Sekreteri Karina Milei ile selefi Julio Vitobello arasındaki üç geçiş toplantısı sırasında, başkanın kız kardeşi özellikle Cumhurbaşkanlığının işleyişine aşina oldu. Olivos Başkanlık Köşkü (RPO), çünkü – bizzat devlet başkanının ikinci turdan sonra öngördüğü gibi – Başkan, zamanının çoğunu oradan yönetmeyi planlıyor.

“Olivos’a taşınacağım ve oraya yerleşeceğim, böylece uyandığım andan uyuyana kadar çalışacağım. Fikir, Olivos’taki her şeyin 7×24 çalışmaya bağlı olacak koşullara getirilmesidir” dedi. 30 hektarlık arazide 31 temsilci yaşayacak.

Olaguer Feliú ailesi tarafından bağışlanan villanın tadilatının bir kısmı bu kullanımı optimize etmeyi amaçlıyor, ancak Yönetici bunların küçük olduğunu vurguluyor. Resmi kaynaklara göre Karina Milei, villadaki dört dağ evinden birini işgal edebilir. Başkan Ancak önümüzdeki hafta içinde taşınacaktı..

Ayrıca cumhurbaşkanının küçük yönetim kurulu üyelerinin de beşinci sırada görev alması planlanıyor. Bu gruba Genelkurmay Başkanı da dahildir. Nicolas Posse, Ve Santiago Caputobaşkanın deyimiyle “mimar”, portföyü olmayan bir bakan ama Milei’nin en çok dinlediği liderlerden biri.

Başkan var ana dağ evinde bir ofis RPO’dan ve Genelkurmay Başkanlığı’ndaki başka bir ofisten, olağan çalışma alanından. Ayrıca konuk odalarının, banyoların ve ortak mutfağın bulunduğu başka bir alan daha bulunmaktadır. beşinci belediye başkanının tarihi eviRPO’nun genel müdürü görevleri 7/24 yerine getirmezse başka bir kullanım verilebilir.

Milei çoktan göreve başladı Javier Sosayerini alan Daniel RodriguezAlberto Fernández’in 2019’dan beri rezidanstan sorumlu olan arkadaşı. Kendi geçişleri vardı.

Daha önce de belirtildiği gibi villanın bir bölümü de Başkan’ın 5 köpeğinin oraya yerleşebileceği şekilde uyarlanacak. Conan, Murray, Milton, Robert ve LucasMilei’nin göreve başlama töreninde kullandığı copun sapını süsleyen. Milei günler önce şöyle demişti: “Kız kardeşim Quinta de Olivos’u dört ayaklı çocuklarıma uyacak şekilde nasıl uyarlayabileceğimi araştırıyor.”

Hakkında 75 işçi Garsonlar, el bombacıları, aşçılar, ev ve bahçıvanlık personeli arasında başkanlık konutunda görev yapıyor. Cumhurbaşkanının göreve başlama konuşmasında duyurduğu düzenlemenin Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne de ulaşıp ulaşmayacağı henüz bilinmiyor. “Fabrikayı küçülttük, Milei’den önce milisttik”, ironik bir şekilde, giden yönetimden bir yetkili diyor.

Gibi Clarín bildirdiRPO parkının bakımı için açılan ihalede dört şirket yarışıyor. En ekonomik teklif 95 milyon dolar ve en pahalısı 161 milyon dolar.

Başkanın Olivos’ta mümkün olduğu kadar fazla zaman geçirme niyetine rağmen Casa Rosada protokol veya tören kullanımına indirgenmeyecek. “Herkes Balcarce 50’de bir ofis istiyor“Bir yetkili samimiydi.

Başkan yardımcısı Victoria Villarruel Bu Pazartesi akredite gazetecilere Yürütme’nin resmi merkezinde bir ofisi olacağını duyurdu. Gabriela Michetti, İcrada bir ofise sahip olan son başkan yardımcısıydı. Genelkurmay Başkanı’nın ve İçişleri Bakanı’nın da ofisleri burada bulunuyor.

Milei’nin şu anki evi olan ve aynı zamanda hükümet merkezi olarak da işlev gören Libertador oteli, IRSA grubuna aittir. Eduardo ElsztainAyrıca Başkan’ı Ortodoks şubesine yakınlaştırmak için New York’a yaptığı gezilerde de ona eşlik eden Chabad Lubavitch.

Oldukça düşük profilli bir işadamı, “Milei’ye zaman, sabır ve çok fazla çalışma vermelisiniz” dedi. ZurnaBaşkanın Kongre’deki açılış töreninden ayrılırken.

Néstor Kirchner Evi’nde bir “süper bakan”

Bu arada, Çalışma, Sosyal Kalkınma, Kültür ve Eğitim portföylerini benimseyen İnsan Sermayesi Bakanı Sandra Pettovello, malikanenin malikanesini elinde tutmayı isteyecekti. Casa Patria Grande Başkan Néstor KirchnerRetiro’nun yerleşim bölgesinde, Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın ofisi binanın 14. katında mevcut olmasına rağmen eski Bayındırlık binası9 de Julio’da Sağlık Bakanlığı’nın da bulunduğu yer.

Sandra Pettovello. İnsan Sermayesi Bakanı. Fotoğraf: Federico López Claro

Bakanın kararı cesur görünüyor çünkü siyasi yelpazedeki sosyal örgütler, seferberliklerini sosyal planları ve sosyal yardımları yöneten portföyün önünde yoğunlaştırma eğiliminde.

Milei zaten Pettovello’nun olacağını söyledi cüzdanı açık olan tek bakanlık ve sosyal planlardan yararlananların sokakları kes, faydalarını kaybedecekler. Herkesi caydırmak için yeterli olup olmadığını görmemiz gerekecek. Bakanın maiyetinden onun bir sahip olacağını açıkladılar. tüm birimlerde kendi ofisi kim yönlendirecek.

20. yüzyılın başından kalma eski ev, Carlos Pellegrini ve Juncalİtalyan mimarın eseri Juan Antonio Buschiazzo Martínez ve Salaberri ailelerine ait olan bu binaya, Mauricio Macri ve Alberto Fernández yönetimi sırasında sol görüşlü piquetera’ların kamp kurduğu tarihi MOP binasından daha erişilebilir. Arjantin Silahlı Kuvvetleri Yüksek Konseyi’nin faaliyet gösterdiği binanın tek çıkışı bulunuyor.

Retiro'daki Casa Patria Grande Néstor Kirchner. Retiro’daki Casa Patria Grande Néstor Kirchner.

Yönetimin şu ana kadarki kararı Pettovello’nun yeni ofislerinin yer alacağı bina olması yönünde eski başkanın adını sakla. Macri mülkün adını Casa Creativa del Sur olarak değiştirmişti; burası artık feshedilmiş Kültür Bakanlığı’na bağlıydı ve artık sekreterlik statüsüne indirilmiş ve Pettovello’nun yetki alanına girmişti.

CCK’nın yeni müdürü, Valeria Ambrosio, Eski Postane Sarayı’ndaki kültür merkezinin adının değişmeyeceği konusunda da uyarıda bulunmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir