Milei ilk yedi siyasi büyükelçisinin özelliklerini Senato’ya gönderdi

Önümüzdeki birkaç saat içinde Hükümet Senato’ya ilk listesini gönderecek yedi siyasi büyükelçiisimleri bu gazete tarafından zaten beklenen isimlerdi.

Onlar dahil edildi olağanüstü oturumlarda Başkan Javier Milei’nin devlet reformları ve ekonomideki kuralsızlaştırma için onay isteyeceği.

Larretista Guadalupe Tagliaferri başkanlığındaki Üst Meclis Anlaşmalar Komisyonu’nda onay için ilk olarak tartışılması gereken belgeler, şu gerçeği merak ediyor: ekonomist Sonia Cavallo’nunki şirketleştirildiAmerikan Devletleri Örgütü’nden (OAS) Domingo Cavallo’nun kızı.

Milei ve Carlos Menem’in Konvertibilite Ekonomi Bakanı karşılıklı hayranlık duyuyor ve sık sık konuşuyorlardı.

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Diana Mondino bir karar aldı. eski şansölye yardımcısı Daniel Raimondi’yi geçici olarak büyükelçi olarak OAS’a göndermekArjantin, 1 Ocak’tan itibaren üç ay boyunca örgütün Daimi Konseyine başkanlık ettiğinden. Bu, Cavallo’nun zamanında tahmin ettiği gibi atamasının iptal edilebileceğine dair versiyonları ortaya çıkardı. Zurna.

Ayrıca atamaları zaten bilinen ve diplomatik kariyerden gelenlerin aksine Senato’dan onaylanması gereken diğer büyükelçilerin belgeleri de var.

Bu iş adamıyla ilgili Gerardo Werthein, Amerika Birleşik Devletleri büyükelçisi; eski başkan yardımcısı, eski vali ve Aralık ayına kadar Brezilya’daki büyükelçininki Daniel Scioli, Brezilya’da devam edecek. Bu arada, uluslararası analist ve eski Macri’nin Kosta Rika ve İsrail büyükelçisi, Mariano Caucino, Hindistan’a büyükelçi olarak atandı. O akademisyen Ian SieleckiFransa’daki genel merkezin başkanı ve Arjantin’in en genç büyükelçisi olacak.

Fas toplumunun hahamı Axel WahnishMilei’nin ruhani rehberi ve başkana Yahudilik uygulamalarını tanıtan kişi, İsrail’in büyükelçisi olacaktı. Ve ekonomist Guillermo NielsenParaguay’daki büyükelçiliğe seçildi.

Atananların geçmişini tartışmak üzere yapılan Anlaşmalar toplantısının tarihi ve saati olmasa da bazı durumlarda heyecanlı olacağa benziyor. Kirchnerizm bazı konulara itiraz etmek istiyor. Cavallo örneğinde, onun Washington’da yaşayan bir Arjantinli-Amerikalı olarak statüsünü vurgulayabilirler, ancak eğer kendisi bir ülkenin değil, bir örgütün büyükelçisi ise, diplomatik dokunulmazlıklardan feragat etmesi durumunda bu pozisyonu elinde tutabilir, ki bunu da kabul etmeye hazırdır. Yapmak.

Werthein, Arjantin dışında bir vergi ikametgahı olduğu iddiasıyla saldırıya uğradı, ancak işadamı bunu yalanladı ve atanmak için sabıka kaydını, Arjantin pasaportunu ve şu anda burada bulunduğunu iddia ettiği vergi ikametgahını göstermesi gerektiğini belirtti.

Haham, laik bir ülkenin büyükelçisi olarak hizmet etmek için kesinlikle dini statüsüyle ilgili olarak sorgulanacak. Dolayısıyla bunun böyle olması İsrail Devleti açısından da bir rahatsızlıktır.

Bu arada Ian Sielecki, Fransa’da kendisini bekleyene benzer bir pozisyon için büyükelçi olarak gençliğine ve deneyimsizliğine itiraz edebilir.

Ve Daniel Scioli ile birlikte birçok Kirchnerci öfkeli çünkü onlar Alberto Fernández’in elçisi olduktan sonra Milei’nin elçisi olarak devam ediyorlar. Aynı şey, Sergio Massa’nın Yenilenme Cephesi üyesi olmasına rağmen her zaman Milei’nin arkadaşı olan ve Aralık ayında Suudi Arabistan’daki büyükelçiliğin başkanlığını bırakan Nielsen’in durumunda da oluyor.

Geçmiş yönetimlerdeki diğer siyasi elçilerin özgeçmişlerine bakarsanız, Büyükelçilikler aracılığıyla ödül ve ceza politikası utanç verici vakalara yol açtı.

Senato Anlaşmaları Komisyonu’nun diğer üyeleri arasında Evolución’dan Martín Lousteau; Radikalizm adına Maxi Abad ve Kirchnerciler, José Mayans, Juliana Di Tulio ve Alicia Kirchner.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir