Milei ve Massa odadayken Cristina ikinci tura çıkmanın formüllerini açıklıyor

19 Kasım’daki ikinci turda yarışacak olan cumhurbaşkanı adayları Javier Milei ve Sergio Massa, bu perşembe günü Cristina Kirchner başkanlığındaki ikinci seçim turu formüllerinin açıklandığı Yasama Meclisine katılırken aynı siyasi senaryoyu paylaştılar. 22 Ekim seçim sonuçları resmileşti.

Anayasa hükümlerine göre toplanan genel kurul, Temsilciler Meclisi’nde gerçekleşti ve her zamanki gibi La Libertad Avanza temsilcisi, Sol Cephe milletvekilleriyle birlikte son sırada yerini aldı. Neredeyse saat 14.00’te geldi ve başkan yardımcısının gelişini bekleyen bir grup fotoğrafçı tarafından birkaç dakika boyunca görüntülendi; başkan, Alt Meclis başkanı Cecilia Moreau ve geçici Senato başkanının eşlik ettiği toplantıya başkanlık etti. , Claudia Ledesma de Abdala.

Bu arada Massa birkaç dakika sonra, Meclis çoktan başladığında ve milli marşın ilk parçaları duyulduğunda geldi. Senato’nun parlamento sekreteri Marcelo Fuentes Anayasanın öngördüğü şeyleri okumaya başlayıncaya kadar merkezi balkonlardan birinde durdu ve Milei’ye baktı.

Önceki toplantıda PRO milletvekilleri stajyeri unutmuşlardı, Cristian Ritondo’nun Diego Santilli, María Eugenia Vidal ve Karina Banfi ile coşkulu bir şekilde sohbet ettiği, konuk olarak Facundo Manes ve Julio Cobos’un çok yakın olduğu ve diğer uçta da görüldüğü görüldü. Muhalefete ayrılan alan arasında, Tucumán’dan Beatriz Avila’nın arabuluculuğu sayesinde sessizliği bozan Alvaro González ve Pablo Tonelli vardı.

İktidar partisinde bulunmayan en büyük isim şüphesiz Başkan Alberto Fernandez’di. Ancak La Cámpora’nın yardımcısı ve temsilcisi Máximo Kirchner de, meclise katılmak ve yeniden seçildiği Anavatan için Birlik formülünün ilanına katılmak için kürsüsünde olmayan hedefi kaçırdı. eyaletin milletvekili.

Başkan yardımcısı bir komisyon atadıktan sonra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir