Milei ve PRO ittifakı Hamas’ın terör örgütü ilan edilmesini önerdi ve Alberto Fernández resmi talepte bulundu

Aralarındaki anlaşmadan iki hafta sonra Javier Milei Ve Mauricio Macriun desteği ile Patricia Bullrich -ikinci tura çıkan adayın eski rakibi -PRO’nun sert kanadı ve özgürlükçü milletvekilleri, Hükümet’e sordukları bir yasa tasarısını imzaladılar Hamas’ı terör örgütü ilan edin. Aynı zamanda başkan Alberto Fernandez gösterdi talep edilen hangisinde yayınladı İsrail ve Arap gazeteleri Gazze’de ölen ve kaçırılan Arjantinlilerin yakınlarıyla iletişim kurduğunu belirtti.

“Ulusun Başkanı Alberto Fernández’e, Terörizm Eylemleri ve Finansmanı ile Bağlantılı Kişi ve Kuruluşların Kamu Siciline (RePET) dahil edilmesi emrini vermesi için hitap ediyoruz. Hamas ve askeri kanadı Ezzeldin El Kassam Tugayları“, milletvekili ve cumhurbaşkanı adayının imzasını taşıyan yasa tasarısını başlatıyor Milei ve Cristian Ritondo PRO ekibinin lideri olarak.

Muhalefet milletvekillerine göre RePET 2019 yılında oluşturuldu. Mauricio Macri’nin hükümeti sırasındagruba katıldığında Hizbullah terörist bir varlık olarak

Metinde milletvekilleri şunu savunuyor: ” şiddet kullanımı Hamas’ın İsrail hedeflerine karşı saldırıları, Şeyh Ahmed Yasin tarafından 1987’de İsrail’e karşı düzenlenen ilk intifada sırasında kurulduğundan bu yana bir sürekliliktir.”

“Kullanım göz önüne alındığında sistematik bir şekilde terörist metodolojisi İmzacı milletvekilleri, “Araba bombaları, intihar saldırıları, İsrail vatandaşlarının kaçırılması ve sivil halka yönelik farklı türde füzelerle saldırılar dahil olmak üzere Batılı uluslararası toplumun büyük bir kısmı, terör örgütleri listesine dahil etme kararı aldı.” diye devam etti.

Ve şu sonuca vardılar: ” Hamas’ın sivillere yönelik şiddeti çeşitli milletlerden vatandaşlarımızın da mağdur olduğu terör saldırılarında olduğu gibi. 1992’de İsrail Büyükelçiliği ve 1994’te AMIASöz konusu terör eylemini organize eden, planlayan ve meşrulaştıranlara karşı kesin bir yanıt verilmesi gerekmektedir.”

Ayrıca Mali İstihbarat Birimi’nden aşağıdaki bilgileri sağlamasını talep ederler: varlıkların dondurulması örgütün tüm başkanları ve liderleri.

Projede aynı zamanda La Libertad Avanza, Victoria Villarruel ve Carolina Píparo’nun milletvekilleri de imza taşıyor.

Ama odak noktası PRO’nun yeniden düzenlenmesi ve Ritondo ile birlikte reddettiklerini ifade edenler.

İmzacı olarak şu isimler yer alıyor: Diego Santilli, Silvia Lospennato, Hernán Lombardi, Fernando Iglesias, Sabrina Ajmechet, Alejandro Finocchiaro, Laura Rodríguez Machado, Fernando Iglesias, María Luján Rey, Dina Rezinovsky, Ingrid Jetter, Héctor Stefani, Sofia Brambilla, Germana Figueroa Casas , Federico Angelini, José Núñez, Mercedes Joury, María Angel Sotolano, Carlos Zapata, Paula Omodeo, Ana Clara Romero ve Gabriela Besana.

Başkan Alberto Fernández’in Hamas hakkındaki “tepkisi”

Alberto Fernández, liberallerin ve PRO’nun projesinden bahsetmeden “X” (eski Twitter) üzerinden çatışmayla ilgili bir mesaj yayınladı.

“Sahibiz İsrail gazetelerinde talep edilen yayınlardünyanın Arap ve Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan. Bu bir parçası küresel eylem acil ve koşulsuz olarak bunu gerektirir kaçırılan kurbanların özgürlüğü Hamas Grubu’nun, özellikle de Arjantin’dekilerin terör eylemleri için” dedi Başkan ve uluslararası grafik medyada talep edilenlere bir video ekledi.

Alberto Fernández, “Bugün Dışişleri Bakanı Santiago Cafiero ile ölen ve kaçırılan Arjantinlilerin yakınlarıyla iletişim kurdum” diye ekledi.

Ve sözlerini şöyle tamamladı: “Ulusal hükümet olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. çok acıyla bitecek rehinelerin yakında ailelerinin yanına gidebileceğini.”

Arjantin’in Hamas’ın rehinelerle ilgili talebinin tam metni

Arjantin, başta yurttaşlarımız olmak üzere, Hamas grubu tarafından kaçırılanların derhal ve koşulsuz serbest bırakılmasını talep ediyor. Hamas grubu tarafından İsrail’de kaçırılan yurttaşlarımızın da aralarında bulunduğu tüm rehinelerin derhal serbest bırakılmasını talep ediyorum. Arjantin başkanı olarak kendimi onun bir an önce serbest bırakılması görevine adadım.

Bu çabaların birlikte yapıldığında daha etkili olacağı inancıyla, rehinelerin derhal serbest bırakılması ve çatışmanın kadınlar üzerindeki korkunç sonuçlarının sona erdirilmesi konusunda mutabakata vardığımız diğer bölge ülkeleri ile koordinasyon içerisindeyim. Filistinli ve İsrailli çocuklar ve siviller. Aynı şekilde, diğer pek çok ülke gibi benim ülkemin de çatışmalardan etkilenenlere gönderdiği yardımların ulaşmasını sağlayacak insani bir ateşkesi savunuyorum.

Arjantin’in uluslararası hukuka uyma geleneği vardır ve bunun tam olarak uygulanmasını talep etmektedir. Sivillerin ve rehinelerin güvenliği ve korunması hukuki ve ahlaki bir yükümlülüktür.

Kutsal Babamız Francis’in şu sözlerini kendime aktarıyorum: “Savaş her zaman bir yenilgidir ve insan kardeşliğinin yok edilmesidir.”

Bu inançla diyalog için alan açmak, insani yardımları güçlendirmek ve tüm rehinelerin serbest bırakılması için çalışmaya devam edeceğim.

Bir an önce ailelerinin yanına dönmeleri için değil, barışçıl ve kalıcı bir çözüme ulaşılması için de elimden gelen her şeyi yapacağım.

Birlik halindeki Arjantin, başta yurttaşlarımız olmak üzere Hamas Grubu tarafından kaçırılan insanların derhal ve koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir