Milei’li bir vekil, ofisine girdiğinde “eskatolojik bir sürpriz”le karşılaştığını bildirdi: “Bunu öfkeyle yaptılar”

Liste aracılığıyla Kongreye giren ulusal bir temsilci Javier Milei Alt Meclis’teki ofisine ilk kez girdiğinde hoş olmayan bir sürprizle karşılaştığını bildirdi: dışkılarını yere yapmışlardı.

Avukat ve Entegrasyon ve Kalkınma Hareketi’nin (MID) başkanı Córdoba’dan María Cecilia Ibáñez, Milletvekilleri Meclisi binasındaki ilk gününden skandal bir açıklama.

“Ne yazık ki… Geldim, ofisimi açtım ve bir sürprizle karşılaştım… kötü diyelim, benim için temizlemek zorunda kaldılar. Bana başkasından hediye bırakmışlardı. Eskatolojik bir şey yapmak istedilera” ile diyalog halinde dedi Zincir 3.

Dışkıladılar, evet… Sanırım öfkeden dolayıydı. Bilmiyorum. Bu çarşamba günü hükümet yanlısı milletvekillerinin Başkan Javier Milei ile yaptığı toplantıya katılan ulusal temsilci, “Yerde” diye açıkladı.

Öte yandan yasa koyucu, milletvekillerinin temizlik personeline karşı empatik davrandı: “O günden itibaren tüm Kongre beni tanıdı. Temizlik personeli şikayetçi olduğumu düşünmüş olmalı. Ama geldiklerinde üzgündüler.”

Temizlik operasyonuna ilişkin detayları da şöyle anlattı: “Sonunda çamaşır suyu getirip temizlediler. Temizliğe gelen bunu hak etmedi. Ben kapıda kaldım… ama temizliğe gelen zavallı hak etmedi. hak et.”

Cecilia Ibáñez, genel seçimlerde 770.000’den fazla oy alan La Libertad Avanza’nın ulusal milletvekilleri listesinde üçüncü sırada yer aldı.

Listenin başında María Celeste Ponce yer alırken onu işadamı Gabriel Bornoroni takip etti ve üçüncüsü ise Córdoba’nın başkenti Toplu Taşıma Şirketinde danışman olan Ibáñez oldu.

DNU ve Torba Yasa projesinden önce Cecilia Ibáñez, hükümetin nüfusa yönelik bir düzenleme yapmayacağını öngörmüştü: “Milei sıradan vatandaş için bir düzenlemeye izin vermeyecektir.”

“Milei resmi endekslerin söylediğinden farklı bir şey söylemedi. Bu çok sert bir teşhis ama yaşadığımız Arjantin’e dair. Korkunç çift haneli bir enflasyonumuz var, yoksulluk yüzde 50’ye yakın ve bugün insanlar Ibáñez, gıdaya erişemiyor” dedi. La Matanza Radyo Üniversitesi Milei’nin yemininden iki gün sonra.

O dönemde yasa koyucu, “Sıradan vatandaş için bir düzenlemeye ya da kötü bir zamana izin vermeyecek. Tüm kararlar insanlar ve kamu yararı göz önünde bulundurularak verilecek” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı’nın “kocaman bir kalbi” olduğunu ve “tek bir insanı bile aç bırakmayacağını” vurguladı. Ibáñez, o dönemde eskatolojik anekdotu açıklamadan, “Biten şey sadaka ve kayırmacılıktır, yardım doğrudan kişiye verilecektir, aracının işine değil” diye bitirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir