Milei’nin sanal İçişleri Bakanı, Carrió’nun “Arjantin siyasetinde bir rezalet” olduğunu söyledi ve ona karşı çıktılar: “O bir aptal”

Javier Milei’nin cumhurbaşkanı olması halinde İçişleri Bakanı olarak atayacağı Guillermo Francos, Together for Change’in kurucularından Elisa Carrió’yu çok sert sözlerle eleştirdi ve kendisinin de cumhurbaşkanı olduğuna dair güvence verdi. “Arjantin siyasetinin yüz karası”. Sözleri, eski IDB yetkilisiyle yüzleşmek için ortaya çıkan Lilita’nın partisi Sivil Koalisyon’un hemen tepkisini tetikledi.

“Arjantin’de siyasetin itibarı oldukça sarsılmış durumda ve kendilerini siyasete adamak isteyen ya da kamu görevinde bulunmak isteyen insanları bulmak çok zor çünkü çok fazla risk var. Pek çok kişi Arjantin’deki siyasi dürüstlük tacını (Elisa) Carrió’ya atfediyor. Bana göre Carrió, Arjantin siyaseti açısından bir utanç kaynağı çünkü birçok asılsız şikayette bulundu.“Francos, La Nación gazetesine verdiği röportajda şunları söyledi.

İlk yanıt veren Carrió’nun partisinin başkanı Maximiliano Ferraro oldu. “Guillermo Francos, bu grubun bir parçası olan adam kurumsal ve politik bataklık“Cavallo’dan Duhalde’ye ve Kirchnerizm’e kadar, artık -“özgürlük” fikirlerinden- Elisa Carrió’yu sorgulama cesareti var.”

Guillermo Francos, Cavallo’dan Duhalde’ye ve Kirchnerizm’e kadar iş ve siyaset bataklığının bir parçası olan bu özne, şimdi – “özgürlük” fikirlerinden – Elisa Carrió’yu sorgulama cesaretine sahip. Ördekler pompalı tüfekle ateş ediyor. Sinir. pic.twitter.com/eeviWJOAGu

— maxi ferraro (@Maxiferraro) 27 Eylül 2023

“Ördekler pompalı tüfekle ateş ediyor. Ulusal milletvekili ve eski ulusal milletvekilinin piskoposlarından biri olan PASO’da Parlasur milletvekili adayı olan ancak Horacio Rodríguez Larreta’nın iç sahada Patricia Bullrich’e karşı kazandığı yenilginin ardından sağlık nedenleriyle adaylığından vazgeçen ulusal milletvekili ve eski ulusal milletvekilinin piskoposlarından biri Caradura” diye tamamladı. Değişim için Birlikte’den biri.

Ferraro, Francos’un yalnızca Milei ile zaman paylaştığı Corporación América’da çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda Buenos Aires Şehri’nde Peronist bir meclis üyesi olduğu 1980’lere kadar uzanan geniş bir siyasi kariyere sahip olan geçmişini vurguladı. özerklik.

Daha sonra 90’larda ulusal milletvekili oldu, Domingo Felipe Cavallo ile savaştı ve ekonomistlerin partisi olan Cumhuriyet için Eylem’e aday oldu ve siyasi bir çıkmazın ardından 2007’de Daniel Scioli başkanlığında Banco Provincia’nın başkanı oldu. .

Domingo Cavallo ve Guillermo Francos, 90’ların sonunda, her ikisi de Cumhuriyet İçin Eylem’de aktifken.

Son görevi, Alberto Fernández hükümeti tarafından atanan Inter-American Kalkınma Bankası’ndaki Arjantin temsilcisiydi ve bundan bir aydan biraz daha uzun bir süre önce Milei’nin kampanyasına katılmak için istifa etti.

İKB’den ayrıldıktan sonra da eleştirildi. Kuruluşun eski başkanı Mauricio Claver Carone, onu ikiyüzlü ve yalancı olarak nitelendirdi ve “Cristina’dan daha Kirchnerci olduğunu” söyledi, önce kitleciliği ve şimdi de özgürlükçüleri savundu ve “Arjantin siyasi kastının en kötüsünü temsil ettiği” uyarısında bulundu. .”

“Casta”, “eski cavallista” ve “caradura”: Carrió’nun partisi ile Guillermo Francos arasındaki kavga

Milletvekilleri’ndeki lilitos bloğunun başkanı ve Carrió’nun avukatı Juan Manuel López, Francos’un açıklamalarını Milei ile Massa arasındaki muhalefette kınadıkları uyumla ilişkilendirdi.

“Francos ve Massa, Elisa Carrió’nun şikayetlerini eleştirirken aynı fikirdeler. Bu şaşırtıcı değil, “Özgürlükçüler” asla yolsuzluktan bahsetmez. Kirchner’leri ve Massa’ları kınamak, Sivil Koalisyon’un bir değeridir ve yozlaşmış kast bu mesajları ne kadar gönderirse göndersin, bundan vazgeçmeyeceğiz.”

Francos ve Massa şikayetleri eleştirme konusunda hemfikir @elisacarrio. “Özgürlükçülerin” asla yolsuzluktan bahsetmemesi şaşırtıcı değil.
Kirchner’leri ve Massa’ları kınamak, yozlaşmış kast bu mesajları ne kadar gönderirse göndersin, Sivil Koalisyonun bir değeridir ve bundan vazgeçmeyeceğiz. https://t.co/X7VVtpiapD pic.twitter.com/z8OicsvHtP

— Juan Manuel López (@JuanmaLopezAR) 27 Eylül 2023

Buenos Aires yasa koyucusu ve liderin şikayetleri üzerinde çalışan hukuk ekibinin üyelerinden biri olan Hernán Reyes, Francos’un bunun yanlış olduğunu belirtti.

Ne yazık ki yolsuzluk yapanlar, onların suç ortakları ve hep sessiz kalan korkaklar.. Reyes, kastın nerede olduğunu anlamak için başka bir örnek olan Elisa Carrió’ya saldırmaları tesadüf değil” dedi.

Francos’u sorgulayanlardan biri de Şehirdeki CC-ARI’nin başkanı Claudio Cingolani’ydi. “İktidarı yozlaştıranlar adalete teslim edildiyse, bu, kimsenin yapmadığı halde Sivil Koalisyonu kınayan Elisa Carrió’nun yüzündendir. Bay Francos belki de cumhuriyetin yağmacılarını temsil ediyor, bu yüzden bu kadar rahat konuşuyor. Javier Milei’nin kastına dikkat edin, onları zaten biliyoruz!”

Ancak iş Francos’un Carrió hakkındaki sözlerini eleştirmeye geldiğinde belki de en güçlü kişi, ulusal temsilci ve Lilita’nın en güvendiği hukuk danışmanlarından biri olan avukat Mariana Stilman’dı. “Siyaset ve iş dünyasındaki suçların tanığı olan bu küstah adam, Elisa Carrió’yu sorgulama cesaretini gösteriyor.”

Ülkenin son 25 yılında Lilita, deli gibi bağırmak, hakaret etmek, herkese pislik demek yerine, ihbar edilmesi gereken herkesi delilleriyle suçladı. Özgürlüğünüzü, varlıklarınızı ve kendi refahınızı riske atmak

— Mariana Stilman (@MarianStil) 27 Eylül 2023

“Lilita, ülkenin son 25 yılında deli gibi bağırmak, hakaret etmek, herkese pislik demek yerine, ihbar edilmesi gereken herkesi delilleriyle ihbar etti. Özgürlüklerini, varlıklarını ve kendi refahlarını riske atıyorlar” dedi.

Francos’un, Cambiemos liderine atfedilen asılsız şikayetlerle ilgili suçlamasını da reddetti: “Geleceğin eğilimli bakanına Elisa Carrió’nun bunu açıklamamız gerekiyor. Asılsız suçlamanın tek bir nedeni yok ve kendisine karşı yapılan birçok asılsız şikâyetin kurbanı oldu ve bunların tümü adalet sistemi tarafından reddedildi.”

“Elisa Carrió’nun yorulmak bilmeyen mücadelesi sayesinde Cristina Karayolu Trafiği davasında mahkum edildi. Guillermo Francoseski menemist, kazıcı, eski duhaldist, eski kirchnerist, yolsuzluğu kınama eleştirisi. Jorge Macri’nin Şehirdeki bileti listesinin başında yer alan yasa koyucu Facundo Del Gaiso, ‘Kast, Milei’nin işlerinin dışında kalmaktan korkuyor’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir