“Milei’nin yapmak istediği şey bir darbe, bu adamların hepsi deli”

Formosa’dan PJ senatörü, Jose Mayalarbaşkana karşı sert bir suçlamada bulunuldu, Başkan Javier Milei’yi Napoléon’a benzetti ve başlattı: “Milei’nin yapmak istediği şey bir darbe, bu adamların hepsi deli“.

“Ben böyle bir şey görmedim. Milletvekillerine sıralarına oturup Cumhurbaşkanı’nın konuşmasını dinlemelerini söylüyorlar çünkü o dışarıda yapacak, size biraz hakaret edecek, hatta dikkate bile almayacak.” Mayans bu Cumartesi günü diyalog sırasında “başkan yardımcısı” orada. Onun kim olduğunu düşündüğünü bilmiyorum, tacı çıkarıp kendi başına takan Napolyon,” dedi. Radyo 10.

Senato’daki Peronist heyetinin başkanı, “Gönderdiği DNU geçersizdir çünkü istisnai durumlarda kullanılacaktır. Pratikte kamu gücünün toplamını alır” dedi.

Böylece Mayalar, Başkan Milei’nin 366 maddeyle imzaladığı, Kira Kanunu ve Tedarik Kanunu gibi düzenlemeleri yürürlükten kaldıran, ön ödemeli faturaların fiyatlarını serbest bırakan ve devlet şirketlerinin özelleştirilmesine olanak tanıyan İhtiyaç ve Aciliyet Kararnamesi’ne atıfta bulundular. çoktan yönetmeye başlamışlardır.

Öte yandan Mayalar, Torba Kanun projesine, özellikle de ekonomik, mali, mali, sosyal, emeklilik, güvenlik, savunma, tarife, enerji, sağlık ve sosyal konulardaki yasama yetkilerinin Yürütme’ye devredilmesine karşı çıktı. iki yıl, ancak bunu 2027’ye kadar, yani tüm Milei hükümeti için uzatma olasılığı da var.

“O kadar büyük olan öfke bir yana, Sturzenegger’in, Macri ve Caputo’nun ekibinin tasarladığı torba projeyle daha da kötüleşiyor, para yok diyorlar, kimin parası yok? Koleksiyon alınmaya devam ediyor. ” Mayalar vurguladı.

Senatör, “O kesinlikle hiçbir şey anlamayan ve ciddiye almayan bir adam. Macri’nin arkasındaki ipleri görüyoruz” diye ekledi. “Rab, 2025’e kadar kendi kendine genişletilebilen tüm yetkileri istiyor. Milei’nin yaptığı şey bir darbe. Bu adamların hepsi deli, bir uçağın sorumlusu o, arkasında Macri, Sturzenegger ve Caputo var ve ona şunu söylüyorlar: ‘O düğmeye dokunun, o düğmeyi deneyin’Biz Arjantinlilerin nasıl olduğunu bir düşünün.”

Mayalar, “Kurumsallıktan, demokrasiden, güçlerin bağımsızlığına saygıdan bahseden Cambiemos’tan Pichetto’yu dinlemek istiyorum” dedi.

Öte yandan Yüksek Haber Divanı’nı da çok sert bir şekilde eleştirdi ve pervasız bir açıklama yaptı: “Yürümüş bir kanunla, ölü bir kanunla çalışan bir Yargı Konseyi ile çalışıyoruz. Beğenmediği bir yasayı yürürlükten kaldırmak ve başka bir yasayı yürürlüğe koymak gibi yasama işlevlerinin de bulunduğunu yorumluyor. Aslında bu fiili bir hükümet.“.

Kötü doğan her şey kötü biter. Hukuki felaket yapıyorlar. Mayalar, “Bu, feci bir sosyal soruna son verecek” diye uyardı.

Öte yandan Mayalar, DNU’yu reddedeceklerinin güvencesini verdi ve şunları söyledi: “Milletvekililerdeki komisyonların nasıl çalıştığını görmek istiyorum, Devlet şirketlerinin satışı, Havayollarının teslimatı, YPF’nin teslimatı. Bilmiyorum “, sonra Arjantin Denizi’ndeki Malvinas’ı teslim etmeleri gerekiyor. ‘Asla Kaybetmezler’ kulübünden 20 kişilik bir iş adamı grubu var ve o kadar çok para biriktirmek istiyorlar ki, hayatları boyunca geçirecekler.”

“Bu bir felaket, sonu iyi bitemez.” Mayalar tekrarladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir