Morón’da bir PRO tesisini ateşe vermeye çalıştı, vücudu alev aldı ve kaçtı

Bir adam alev aldı bu pazartesi Tümsek denerken PRO tesisini ateşe vermek Kapıdaki yakıt deposunu boşalttıktan sonra.

Olay, sabah saat 02.30 sıralarında Intendente Agüero ve Rodolfo Monte’nin köşesinde meydana geldi ve kimliği belirlenemeyen ve yetkililer tarafından aranan saldırgan, Alevleri söndürmeye çalışırken kaçmayı başardı. kendisinin neden olduğu patlamadan sonra vücudunun üzerine tırmanıyordu.

Garip bir bölüm, siyasi şiddetin tırmanması banliyölerin batı belediyesinde, tarafından kınandı belediye başkanı adayı Leandro UgartemendiaSaldırıyı kaydeden bir güvenlik kamerasındaki ilgi çekici görüntülere erişen Together for Change’den.

Olayın yaşandığı yerin karşısındaki köşeden çekilen videoda, saldırganın yürürken nasıl köşeyi sağa çevirerek oraya doğru yöneldiği görülüyor. doğrudan pencereye doğru Parti binasının üzeri seçim panosuyla kaplı.

Orada başladı sıvıyı yaymak ve aynısını sadece bir metre solunda yaptı.kapıya Yere.

Daha sonra saldırgan adımlarını takip etti ve birdenbire, olayı 40 saniyenin biraz altında uzunlukta bir video olarak kaydeden lens yalnızca beyaz bir flaş gösterdi.

Mesele şu ki üretilen alevin boyutu görüntülerin normal kaydını engelledi. Ancak neredeyse bitişikteki bir kameradan alevler kaydedildi PRO’nun binasını tamamen hapsediyor.

Video daha sonra kazanın failinin nasıl olduğunu gösteriyor Alevler içinde aynı caddede koştum Buenos Aires partisi liderinin sunduğu belgenin başındaki yere vardığı yer.

Sonunda adam, pantolonundan yukarıya doğru yükselen alevleri söndürmek için yere düştü ve bunu başardıktan sonra, çarpıcı bir sakinlikle, sanki giysisini belden düzelten biri gibi bir hareket yaptı ve süratli bir şekilde kaçışına devam etti.

“Son zamanlarda taahhütte bulundum Suçlu Yardım Ofisini kapatın Eğer beni Morón Belediye Başkanı seçerlerse ve bugün Aguero’daki binamızı ateşe verirlerse. Bunun olduğunu biliyorum jetlerle yüzleşmenin bedeli ve Kirchnerizm. Bizi durduramayacaklar,” diye yazdı Ugartemendia bu Pazartesi saat 10:32’de görüntülere eşlik etmek üzere X hesabına yazdı.

Yani grafik şu dizidir Vatan için Birlik’ten Morón -şikâyetçi adayın rakipleri- reddettiler Etkinlik, ağlarda “Siyasi şiddete hayır” başlığıyla bir mesajla gerçekleşti.

Öğleden sonra, saat 13.10’dan kısa bir süre önce, kasıtlı yangını kınayan bir açıklama geldi.

“Parti genel merkezinde kaydedilene benzer gerçeklerkabul edilemez sultan o siyasi gücü doğrudan etkileyen saldırının sorumlularının bulunması için tedbirlerin hızlandırılıp derinleştirilmesini talep ederken, aynı zamanda demokratik bir arada yaşamayı zayıflatır Morón halkının” diye başlıyor metin.

Ve ekliyor: “Yapamayız Şiddet içeren ifadelere de tolerans göstermeyeceğiz Toplumu korkutan veya siyasi gösteri yapmak isteyenleri herhangi bir şekilde sansürlemeye çalışan her türlü eylem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir