Önemli bir tanık sessizliği bozdu ve paranın kimler arasında bölündüğünü ortaya çıkardı

Buenos Aires Yasama Meclisi çalışanlarına ait 48 banka kartıyla yakalandıktan sonra teslim olan PJ lideri Julio “Çikolata” Rigau davasının kilit tanığı sessizliği bozdu ve Paranın kimler arasında paylaştırıldığı ortaya çıktı.

Hakkında Emiliano Funes AyerdiGenel merkezinde çalışan 21 yaşında genç bir Peronist militan. La Plata’da Yenileme Cephesiuzayı Facundo Albini Kendisi bir meclis üyesidir.

“Sana şunu söylemeye geldim içeride ne olur ve insanların bilmediği şeyler, ki bu aslında hepimizin başına gelenleri bilme hakkımızdır. yönlendirilen fonlar. Ben bir Peronistim ve devletin kasasına dokunmak Peronizm değildir” dedi. Telegece.

Her şeyden önce, “Çikolata”yı yalnızca kişisel olarak tanıdığına değil, aynı zamanda defalarca geçtim temel ünitede kurduğu partinin plakası Sergio Massa.

Onu Albini’ye büyük miktarda gümüş verirken gördüm.ama bu kadar paranın nereden geldiğini bilmiyordum. Hepsi nakit, nasıl taşıyorlar“not etti.

Ancak şunu savundu Facundo Albini “her şeyi alan kişi değildi”çünkü “onun üstünde daha çok insan var.” Daha sonra tanımlamaya başladı. farklı bağlantılarRigau’nun ATM’lerden her gün çektiği milyonlarca peso ve yaklaşık 50 banka kartının taşındığı devre.

Her şeyden önce şunu belirtti Claudio AlbiniFacundo’nun babası “La Plata’daki Renovador Cephesini yönetiyor ama halka gösterilmiyor“.

“Paranın bir kısmını da aldılar” (Ruben) “Turco” Eslaiman Ve Juan MalpeliHer ikisi de Frente de Todos blokunun Buenos Aires milletvekilleri ve Frente Renovador’a yanıt veriyorlar.

“Bu 27 milyon gitmiş olmalı”odanın lordları‘Gerçekten onu alanların onlardı. Çikolatanın benzersiz bir durum olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. 48 değil, 48 birkaçı (banka kartları). Şunu rahatlıkla söyleyebilirim’‘Çikolata’ tek bir durum değil, ‘Çikolata’ tek bir durum değil“, tamamlamak.

Emiliano Funes Ayerdi, ilk kez kamera karşısına geçmeden önce Twitter hesabından durumu kınadı: “‘Çikolata’dan gelen para Claudio Albini ve arkadaşları adına Temsilciler Meclisi’ne başkanlık eden ‘Tachu’ Malpeli’ye aitti. oğlum Facundo Albini, onlar için çalıştım, ayrıldım ve bir süre sonra ‘Çikolata’ olayı oldu. Bunlar jet, ayda 27 sopa aldılar“.

“Albini ile çalıştım, Chocolate’ı ve Kicillof ekibini tanıyorum. Kicillof dahil herkes çalar. Çalışması Axel bu Kamu işleribu alak; O hapishane hizmeti ve Albini’nin yasama organı ‘Türk’ Eslaiman’la birlikte” diye devam etti.

Kendisini sosyal ağlarla sınırlamak şöyle dursun, 28 Eylül’de Mahkeme huzuruna çıktı. bildiğini kınamak. Ancak o zamana kadar La Plata Ceza Dairesi’nin skandal kararı nedeniyle dava durduruldu.

Soruşturmanın yeniden aktif hale gelmesiyle birlikte mahkemeye çağrıldı. 10 Aralık saat 9:30’da açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir