Onlar öğrenci, yüzde 40’ın üzerinde oy alıyorlar ve yaş önyargısına karşı nasıl yönettiklerini anlatıyorlar

Birbirine 1430 kilometre uzaklıktaki Arjantin’deki iki kasabanın ortak bir özelliği var: 24 yaşındaki belediye başkanları tarafından yönetiliyorlarülkenin en genci. Santiago Reyneri radikaldir ve ön plandadır Tançaça, Cordoba’da; Peronist iken Luke Jonesüstesinden gelmek 28 Temmuz Chubut’ta. Onlarca çalışan, maaş sorunları, halka açık bir şirketin yönetimi ve sosyal ağların kullanımı, merkezdeki toplumsal liderlerin karşılaştığı zorluklar arasında yer alıyor.yıllıklar.

Çok farklı gidişatlara sahip olan Reyneri ve Jones, siyasete olan tutkuyu paylaşıyorlar. Radikal şunu garanti eder: 8 yaşında askere gittiBabası Tancacha Müzakere Konseyi’nin başkanı olduğunda. Jones ise sadece 24 yaşında bir belediye başkanı değil, aynı zamanda yöneticilik tecrübesine de sahip: 20 yaşındayken Bayındırlık Bakanıydı. 28 de Julio’ya en yakın kasaba olan Dolavon’da.

Ayrıca farklı seçim yolları vardı. İlk seçilen Reyneri oldu. Córdoba’nın merkezinde, Río Tercero’ya 17 kilometre uzaklıktaki Tancacha’da, eski valinin Peronizm’i son sekiz yıldır hüküm sürüyordu. Juan Schiaretti ve ilk kez radikalizm seçimde bölündü ve kazandı.

“Diğer üç adayla birlikte bir iç radikalizm süreciyle karşı karşıya kaldım: Eski bir belediye başkanı, eski bir Hükümet Bakanı ve Tancacha Ticaret ve Sanayi Merkezi’nin başkanı vardı. Parti sonunda beni aday ve Alışveriş Merkezi başkanı olarak belirledi. Reyneri, “açıldığını ve kendisini eski hükümet bakanının komşusu olarak tanıttığını” söyledi. Zurna.

Peronizm, Hükümet Bakanı’nı aday olarak sundu ve geçen yılın Haziran ayında Birlikte Değişim için aday olarak gösterildi. Reyneri 1.465 oy aldı, %41,38. Hacemos por Córdoba’nın Peronist iktidar partisi 1.330 oya ulaştı ve iki mahalle listesi bir avuç oy üretti.

Córdoba Ulusal Üniversitesi Siyaset Bilimi Lisans öğrencisi (şu anda lisans tezini hazırlıyor) Reyneri, bir aydan biraz daha kısa bir süre önce 6.500 nüfuslu kasabada göreve başladı. “Siyasallaşmış bir gençlik var ama fikirlerini ifade edecek alanları yok. Benim açımdan onları dahil olmaya teşvik ediyorum, aday olabilmek için önce insanların kişilikleriyle, sonra da Peronist yapıya karşı mücadele etmek zorunda kaldım” diye özetliyor. Córdoba.

Chubut Nehri’nin aşağı vadisindeki “Veintiocho”da, Patagonya kıyısından Cordillera’ya uzanan Ulusal Yol 25 üzerinde yer alan kasabanın halk arasında bilinen adıyla Belediye Başkanı Luka Jones, staj yoluyla kamu hizmetine girdi.

“17 yaşında siyasete atıldım, Dolavon’daki komşu belediyenin Bayındırlık ve Hizmetler Sekreterliği’nde stajyerlik yaptım. Teknik-siyasi bir göreve dönüşen teknik bir görevle başladım çünkü Asistan oldum, ardından yönetmen oldum ve 2021’de bölgenin sekreteri olarak başladım”, diye detaylandırıyor Luka Jones. Zurna.

Bu yılın ağustos ayında kendisini 800 nüfuslu Veintiocho’nun belediye başkanı adayı olarak sundu. Jones seçimi %44,59 (210 oy) ile kazandıDeğişim için Birlikte adayından 70 puan daha fazla ve %22,72 oy alan özgürlükçü adayı Javier Milei ile arasında 100’den fazla fark var.

UCR'ye bağlı 24 yaşındaki Santiago Reyneri, Córdoba'nın Tancacha belediye başkanıdır.UCR’ye bağlı 24 yaşındaki Santiago Reyneri, Córdoba’nın Tancacha belediye başkanıdır.

Jones, ilk kez 2015 yılında, 27 yaşındayken belediye başkanlığını kazanan Dolavon belediye başkanı Dante Bowen’i anıyor: “O her zaman hepimizi gençlerin bir parçası yaptı, aksi takdirde 20 yıllık bir görev vermezdi. -Bayındırlık Bakanlığı’nda görevli yaşlı çocuk”.

İlçenin yöneticisi Jones, adaylığına giden yolun 2022 nüfus sayımıyla birlikte şekillendiğini vurgulayarak, “Ben yaptım ve kasabamın ihtiyaçlarını, eksiklerini öğrendim. Orada seçimlere katılmaya karar verdim” diyor. Trelew’e 50 kilometre uzaklıkta.

Her ikisi de seçim kampanyasında vaatlerde bulunmadıklarını, sosyal ağları kullandıklarını ancak yüz yüze görüşerek mesajlarıyla komşulara ulaşmanın anahtarını vurguladıklarını vurguluyor. Reyneri, “Etrafta dolaşmaları, sizi tanımaları, size sarılmaları, tavsiyelerde bulunmaları veya eleştiride bulunmaları bana artı kattı; yakınlarda gerçek siyaset var” diyor.

Luka Emmanuel Jones, 24 yaşında, 28 de Julio belediye başkanı, Chubut'ta ailesiyle birlikte.Luka Emmanuel Jones, 24 yaşında, 28 de Julio belediye başkanı, Chubut’ta ailesiyle birlikte.

Halka açık bir şirketin çalışanları, maaşları ve yönetimi

Tancacha’da Reyneri, müteahhitler ve stajyerlerle birlikte 180 işçiye ulaşan 94 daimi çalışanı devraldı. Aralık ayı maaşlarını henüz ödememişti ve görüşmeden sonra Zurna Fonların gelişini ayarlamak için Córdoba’nın yeni vali yardımcısıyla bir toplantı planlamıştı.

“İktidar mantığında bir değişiklik önermeye geldik. İlk kez bir yerelde hükümet hedefleri planımız var. Hükümetin her alanı için 30’dan fazla hedef ve 300 ölçülebilir hedef belirledik.” Komün’de mali kriz yaşandığını garanti eden Reyneri.

Genç belediye başkanı, kasabanın %50’sinin toprak sokaklardan oluştuğunu ve ışıkların yalnızca %30’unun LED olduğunu belirtiyor ve bu da bir şeyi değiştirmek istiyor. Şubat ayında “gemiyi düzeltmeye” başlayabileceği umuluyor.

UCR'ye bağlı 24 yaşındaki Santiago Reyneri, Córdoba'nın Tancacha belediye başkanıdır.UCR’ye bağlı 24 yaşındaki Santiago Reyneri, Córdoba’nın Tancacha belediye başkanıdır.

“Bunu başka bir tarafa geçiş için bir sıçrama tahtası olarak görmüyorum, kamu hizmetinde ne yapmak istediğimi biliyorum, yaş ikinci dereceden bir şeydir. Bunun için çalıştım ve eğitim aldım, şimdi gerçeklerle bu seviyeye hazır olduğumu göstermem gerekiyor. Bir zamanlar yerel Radikal Gençlik’in başkanı olan ve ulusal milletvekili olarak tanınan Reyneri, göreve umut oyu koydular “diyor. Rodrigo De Loredo.

Chubut’ta Jones politik olarak şunu ifade eder: Nestor Kirchner90’larda Esquel belediye başkanı ve iki kez eyalet milletvekili olan amcası Daniel Díaz da var.

“Hiçbir söz verilmedi, çünkü söz vermekten hoşlanmam ama içme suyu için kamu hizmetlerinde bulundum, çok büyük bir üretim destekçisi olan ve şu anda kapalı olan Coopalfa kooperatifiyle üretimde bulundum ve halkın eğitimine katıldım. Trelew’e transfer oldu” diye anımsıyor Jones seçim kampanyasını.

24 yaşındaki Justicialista Partisi'ne bağlı Luka Emmanuel Jones, Chubut'taki 28 de Julio belediye başkanıdır.24 yaşındaki Justicialista Partisi’ne bağlı Luka Emmanuel Jones, Chubut’taki 28 de Julio belediye başkanıdır.

Jones, hayvancılık ve üretimle birlikte bölge ekonomisinin temel direklerinden biri olan 36’sı belediyenin et işleme tesisinden olmak üzere 67 çalışanıyla bir belediyeyi yönetiyor. Belediye mezbahasının bölgede koyun ve sığır kesim hizmeti için ödeme yapan yaklaşık 12 müşterisi var.

Komün bir buzdolabı yöneticisi atar, belediye kasasından bağımsız kendi maaş faturaları vardır. Jones, “Ortak katılım ve aynı zamanda petrol telif hakları alıyoruz. Vergi mükelleflerinin katkı payı çok az, %30 civarında” diye belirtiyor.

Jones, “Kötü bir araç filomuz ve makinemiz var, bu yüzden bu konuya yeni valiyle – Together for Change’den Ignacio Torres – çok fazla önem vermemiz gerekiyor” diyor ve Başkan Javier Milei’nin Başkan Javier Milei’nin duyurularından endişe duyduğunu iddia ediyor. Bayındırlık işlerini durdurun.”

Chubut'taki 28 de Julio'nun 36 çalışanı olan bir belediye mezbahası var.Chubut’taki 28 de Julio’nun 36 çalışanı olan bir belediye mezbahası var.

Komşuların nasıl idare ettiklerini izlediklerinin farkında olan ikisi de dikkatli. “Amacım Creole’de ‘Çatıya tereyağı atmayın’ dediğimiz bölgeyi vergi mükelleflerinin kaynaklarıyla kemer sıkma politikalarıyla yönetmek. Daha kapsayıcı ve adil bir toplum için sağlık sistemi, eğitim ve kamu yönetimi çalışmalarına değer veriyor ve savunuyorum. “, diye bitiriyor Jones.

Reyneri de çok geride değil: “Siyasete ve belediyeye yeniden bakmamız lazım. Bugün drone’dan harika işler görebiliyoruz ama düşmeye başladığında büyük sosyal ve beyaz politika eksiklikleri ortaya çıkıyor. kaliteli ve verimli hizmetleri iyileştirmeliyiz. Ulusal krizin en savunmasız insanlar üzerinde mümkün olan en az etkiye sahip olması için Sosyal Kalkınmayı acilen güçlendirmeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir