Oylamayı ölçen ve Milei, Bullrich ve Massa’dan önemli veriler sağlayan 13 anket

Spesifik olasılık, başkanlık seçimi sahip olmak üçüncü ve son perde O 19 Kasım danışmanlık firmalarının çoğunun bunu değerlendirmesine yol açtı nihai ikinci tur.

Toplamda, STEP’ten sonra, Zurna Erişildi 11 firmadan 13 anket bundan farklı İkinci tur hipotezleri ölçtüler: 12 dönüşümlü olarak karşı karşıya Javier Milei, Patricia Bullrich Ve Sergio Massa, favoriler; Ve A dahil Juan Schiarettitartışmalara katılımının ardından yorum yaptı.

Olası ikinci tur seçimlere ilişkin ulusal anketleri yayan danışmanlık firmaları şunlardı: Jorge Giacobbe, Atlas Intel (iki kere), Projeksiyon, C.B., Aresco, Fikir (iki kere), RDT, Saint Andrew Üniversitesi, Buenos Aires Üniversitesi, Trendler Ve Hugo Haime.

Bunlar, çeşitli nedenlerden dolayı büyük dikkatle alınması gereken verilerdir:

1) Anketler Milei’nin PASO’daki performansını gerçek boyutta öngörmedi (%20 tahmin ettiler ve o %30 aldı) ve ayrıca birçok yerel seçimde hata yaptılar.

2) Hala 22 Ekim genel seçimlerinin filtresi eksik. Arjantin’de bir ay ise siyasi, ekonomik ve sosyal açıdan uzak bir gelecek.

3) İkinci tur seçimlerle ilgili bu çalışmaların birçoğu, %20’den fazlası kararsızartı önemli sayıda boşluk ve boş değer. Yani bu başa baş maçlar hakkında söylenecek çok şey var.

Yapılan açıklamalarla, ilk tur için getirdikleri tahminler parametre olarak alınırsa anlaşmazlığın çatışma olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteren bu anketlerin merkezi verileri ortaya çıktı. Milei vs. Massabunu takiben Milei vs. Boğa zengini ve üçüncüsü, Bullrich vs. Massa.

Milei ikinci tur için nasıl ölçüm yapıyor?

PASO öncesi anketler özgürlükçü adayın performansını hafife aldıysa, PASO sonrası anketler hızla yeni senaryoya uyum sağladı. Ve onu sadece 22 Ekim’de (ilk tur) liderliğini pekiştirmek için favori olarak göstermekle kalmadılar, aynı zamanda onu favori olarak da gösterdiler. 19 Kasım’ın en rekabetçisi (İkinci tur).

Gördüğünüz anketler Zurna ölçtüler 26 kez ile Milei olası bir ikinci turda: 13 onu Massa ile karşı karşıya getirdi ve hepsinde özgürlükçüler galip geldi. Ona en büyük avantajı sağlayan (20 puanın üzerinde) RDT ve en az olanlar, C.B. Ve Atlas Intel (2’den az).

Diğerleri 12 Bunu ölçtüler Milei Bullrich’e karşı: içinde 9 göründü yukarı Milei (En büyük avantajı sağlayan şey şuydu: Aresco10 puandan fazla) ve 3, Birlikte başvuran (her ikiside Atlas Intel ve biri Saint Andrew Üniversitesi).

Geriye kalan karşı karşıya Milei Schiaretti ile Ve Cordovan kazandı 8 puandan fazla.

Bullrich ve Massa ikinci tur için nasıl ölçüm yapıyor?

Milei’nin sayılarına ilişkin önceki analizlerden ilk sonuç ortaya çıkıyor. Bullrich ikinci turda Massa’ya göre daha rekabetçi görünüyor. Ve bu karşı karşıya geldiklerinde de tekrarlandı.

On anket Bullrich vs.’yi değerlendirdi. Massa ve eski güvenlik bakanı, 5 ila 14 puan farkla sekiz maçta kazandı. Hükümet adayının daha iyi göründüğü iki durumda, bunu sadece onda birkaç oranında başardı.

Schiaretti ikinci tur için nasıl önlem alıyor?

En merak edilen şey ise bir danışmanlık firmasının (Brezilya) Atlas Intel2019 genel seçimleri için iyi bir tahmin yapan) ölçüldü ayrıca ikinci tur için Schiaretti’ye.

Tartışmalardan sonra Córdoba valisinin çift haneli rakamlara ulaşabileceği öngörüsünden sonra bunu yaptı. PASO’da ancak %4’ü çizebildi.

Ve daha da çarpıcı olanı, avantaj bu onu alır Ülkemiz İçin Yaparız adayı ikinci turdaki dört rakibi. Tahmin edildiği gibi, Milei yaklaşık 8 puan önde olurdu; sırasında Bullrich ve Massa’yı 15 ile 16 arasında geride bırakırdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir