özgürlükçü bir nüfuz sahibine, bir gazeteciye ve Buenos Aires’li bir yasa koyucuya yönelik saldırılar

Şiddet bu çarşamba günü istila etti, yürüyüş Ulusal Kongre önünde bu yasayı reddettiğini ifade etme çağrısında bulundu. Torba Kanun. Protestocuların taştığı farklı dönemlerde özgürlükçü bir nüfuz sahibi, bir gazeteci ve Buenos Aires’li bir yasa koyucu saldırıya uğradı.

Özellikle La Libertad Avanza’dan genç ağ aktivisti Patricio Chazarreta Kendisine vurduklarını söyledi ananas “ihanet”kanalın muhabiri iken TN Manu Jove onu tükürdülerüzerine su döktüler ve onu savaşa davet ettiler. Ayrıca günün kapanışında, Ramiro Marra Mermi yağmuru altında Protestanlardan kaçmak zorunda kaldılar ve çok acı çektiler. hata.

İlk olaylardan biri, fenomen Chazarreta’nın bu öğleden sonra Temsilciler Meclisi’ne doğru giderken yaşadığı olaydı. Yasama Şubesi binasına vardığında birkaç kişi tarafından tanındı. Sol örgütler ve Piquetera Birimi.

Her yönden gelen hakaretlere rağmen ilerlemeye devam etti. Ancak her şey değişti bir adam ananasla yüzüne doğrudan vurdu. Saldırgan yandan saldırdı ve saldırının ardından hızla geri çekildi.

Ancak bölüm videoya kaydedildi. Genç adam X hesabına (eski Twitter) saldırganın bir fotoğrafıyla birlikte “Bu piç bana haince vurdu, ancak saklanabileceği bir yerde bir polis memuru gördüğünde” yazdı.

Ayrıca öğleden sonra başka bir menfur durum yaşandı. Gazeteci Manu Jove, seferberliği haber yaparken çok sayıda protestocu tarafından taciz edildi. Bunlar sadece hakaret değildi: içlerinden biri ona tükürdü ve hatta onu jestlerle kavga etmeye davet etti. Onu da attılar bir şişe ile meyve suyu.

Muhabirin saldırıya uğraması, ağlardaki meslektaşlarında pek çok dayanışma ve endişe ifadesine yol açtı.

Bir süre sonra iletişimci sosyal ağlara sert bir tavırla şunları yansıttı: “Eğer biri bunları bulursa oyuncak devrimcilerLütfen bana haber verin ki size kuru temizleme biletini gönderebileyim. Salla ve koş, asla modası geçmeyen bir klasik.”

Saatler sonra, zaten gece, Ramiro Marra bir an gerilim yaşadı. Javier Milei’nin partisinin Buenos Aires Hükümeti başkanlığına eski adayı Kongre’den ayrıldı ve birkaç solcu Protestanla karşılaştı. Mermi ve hakaret yağmurunun ortasında arabasına koşmak zorunda kaldı, hatta araca binmeye çalışırken kaydı.

La Libertad Avanza’nın yasa koyucusu da X’te şöyle bir açıklama yaptı: “Bırakın çığlık atsınlar, saldırsınlar, ağlasınlar ve tekme atsınlar. Biz onlardan korkmuyoruz. Halk, yok ettiği Arjantin’i yeniden ayağa kaldırmak ve şiddetin artık yer almadığı bir dünya gücü olma yoluna koymak için bize oy verdi.

“Bunu başarmak için gereken cesaret ve kararlılığa sahibiz ve her konuda ileri gideceğiz. Asla geri dönmeyeceğiz. Hakaretler ve hakaretler Saldırıları göğsümde madalyadır“o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir