Patricia Bullrich, PRO’da seçim çağrısı yapacağını ve kendisini aday olarak sunmayacağını söyledi

Patricia Bullrich Başkanı olduğu ve kurduğu parti olan PRO’da bu perşembe günü iç seçim yapılması çağrısında bulundu. Mauricio Macri. Together for Change’in eski başkan adayı, yeniden aday olmayacağını belirterek, “Tüm çabamı, enerjimi ve zamanımı müreffeh ve güvenli bir Arjantin için çalışmaya adayacağım.”

Ağındaki gönderi, gelecek dönem başkanıyla görüşmesinin ardındanydı Javier Milei Özgürlükçülerin seçimlerden önceki sığınağı ve Macrizm ile yeni ittifakın buluşma noktası olan Hotel Libertador’da.

Şubat 2024’ün başlarında iç seçim çağrısında bulunacağım PRO Arjantin’in ulusal yetkilerini yenilemek için. Bullrich, “X” (eski Twitter) hesabına şunları yazdı: Birkaç dakika sonra mesajı düzeltti ve PRO’nun dahili çağrısından ayı çıkardı.

Bullrich, bu öğleden sonra kendisine öğle saatlerinde yayılan ve kendisini yeni Milei hükümetinde Çalışma Bakanı olarak konumlandıran söylenti sorulduğunda, “Javier ile imzaladığım anlaşma Güvenlik Bakanı olmak yönünde” yorumunu yaptı.

Bu mesajla Bullrich, Mauricio Macri ile yaşanan krizin ortasında özerkliğini gösteriyor. Eski cumhurbaşkanı adayı, 22 Ekim genel seçimleri öncesinde destek eksikliği nedeniyle Macri’yi affetmiyor. Ona yakın olanlar sık ​​sık “Her zaman Milei için oynadı” diyor.

Bunun sorumlusu sadece Macri değil, aynı zamanda seçimden sadece iki gün sonra, daha sonra “Acassuso Paktı” olarak anılacak olan, herkesi evinde toplamak için daha önce hiç olmadığı kadar harekete geçti.

Bullrich ve Macri arasındaki bir diğer fark da Temsilciler Meclisi başkanlığı konusunda; her ikisi de Alt Meclis’teki PRO bloğunun başkanı Cristian Ritondo’yu istiyor. Ancak Bullrich, özgürlükçülerin karar vermesine saygı duyarken, eski başkan, Juan Schiaretti’ye başka bir başkanlık biletinde eşlik eden Peronist Florencio Randazzo’nun zararına olacak şekilde Ritondo’yu daha güçlü bir şekilde destekliyor.

Bullrich’i tekrar Güvenlik Bakanlığı’na yerleştirebilecek bir başka ipucu Chubut’un seçilmiş valisi Ignacio Nacho Torres tarafından verildi. Bullrich ve onun görevlendirdiği eyalet Güvenlik Bakanı Héctor Iturrioz ile bir fotoğraf yayınladı.

“Eyaletin bir sonraki Güvenlik Bakanı Héctor Iturrioz ile birlikte Patricia Bullrich ile görüştük. Chubut ile ilgili çeşitli konuları ve Arjantin’in yeniden inşası için güvenliğin merkezi bir eksen olacağı koordineli bir çalışma gündemine duyulan ihtiyaç hakkında konuştuk “Torres vurgulanmıştır.

Dahası, Milei ile yaptığı müzakerelerin bir parçası olarak ve Macri’nin özerkliğini güçlendirme arayışı içinde Bullrich, özgürlükçüyü bir sonraki Savunma Bakanının radikal olduğuna ikna etmeye çalışıyor. Luis Petri22 Ekim seçimlerinde eski Güvenlik Bakanı’nın aday arkadaşıydı.

PRO’da dört yıllık görev süresi

Şubat 2020’nin başında, koronavirüs henüz Arjantin’e yayılmamışken, PRO yetkilerini yeniledi ve Patricia Bullrich, Santa Fe yardımcısı, Federico Angelini birinci başkan yardımcısı ve Córdoba senatörü Laura Rodríguez Machado ile birlikte lider olarak kaldı. ikinci başkan yardımcısı.

Bu karar yol açtı telif hakkı Mauricio Macri, on beş yıl önce kurduğu partinin liderliğini merhum ünlü gazeteci Ernesto Savaglio’nun icat ettiği kısaltmayla açıkça sürdürüyor.

“Benim için PRO’ya liderlik etmek bir gurur ve sorumluluktur. Mauricio Macri’ye teşekkür ediyorum ve toplumdaki tüm olumlu değişimlerin itici güçleri olarak özgürlük, şeffaflık, fırsat eşitliği, ilerleme ve kişisel özerklik için çalışmaya kararlıyım” dedi Bullrich o zaman.

Hatta Bullrich, “Kurumların kurallarına uyulması ve Devletin bir partinin çıkarı için kullanılmaması için sıkı muhalifler olacağız ve borç gibi ihtiyaç duyulan konularda yardımcı olacağız” dedi. Bir ay ve sonrasında Peronizm ile farklılıkları derinleştiren bir salgın patlak verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir