Ricardo Quintela’dan maaş iyileştirmesi talep ediyorlar ve vali Javier Milei’yi eleştiriyor

Üyeleri La Rioja Polisi Bu cuma bir toplantı düzenlediler faaliyetlerin durdurulması kamu binaları ve il bankası tesisleri resmi gözetimsiz bırakıldı. Maaş iyileştirmeleri için kuvvet tedbiri talep ediliyor.

La Rioja Hükümet Konağı’nın önünde kamp kurdular ve öğleden sonra Vali Ricardo Quintela’ya karşı gösteri yaptılar. “Hepsi gitsin, bir tanesi kalmasın” tonlama yaptılar. Ayrıca “Quintela korkuyor” diye bağırdılar. Yüzün üzerinde kişiye ulaşan seferberliğe kamu sektöründeki diğer sendikalar da katıldı.

Gece, il başkanı polis temsilcilerini kabul etti. Toplantının sonunda La Rioja Hükümeti bir açıklama yaptı. maaşların yeniden düzenlenmesi, Devlet için bir motorlu testere planı ve olası bir “sanal para biriminin” piyasaya sürülmesi.

Çağrı Perşembe gecesi Plaza 25 de Mayo’da çadırların kurulmasıyla başlamıştı.

Yerel gazetenin haberine göre, dakikalar sonra, Cuma günü şafak vakti, bazı temsilciler Genelkurmay Başkanı ve Güvenlik Bakanı ile görüştü. Ancasti.

Eyalet polisinin avukatı Daniel Moreno, “Toplantı uzun sürdü ve fikir birliğine varılamadı” dedi. Zincir 3.

La Rioja polis memurlarının maaş iyileştirmeleri için Vali Quintela’ya karşı gösterisi. Fotoğraf Twitter

Çarşamba günü Emniyet Müdürlüğü’ne giden Güvenlik ekibi zaten yakınlaşma girişiminde bulunmuştu. “Vali Ricardo Quintela’nın federalizmi, yerel özerklikleri ve tüm Rio’luların çıkarlarını savunma yönündeki sarsılmaz kararı, ulusal düzeyde esas olarak ekonomik liberalizme ve çoğunluğu etkileyen acımasız düzenlemelere dayanan bir yönetim modeli karşısında vurgulandı Hükümetin değerlendirmesi “vatandaşların” idi.

La Rioja Polisi üyeleri sadece 250 bin ile 270 bin peso arasında kazandıklarını garanti ediyor. Bu miktarı 800 bin pesoya çıkarmak istiyorlar, “diğer illerin Polisiyle karşılaştırılabilecek.” Yetkililere, maaş iyileştirmesinin yanı sıra çalışma saatlerine saygı gösterilmesini, ek sosyal hakların artırılmasını ve “tekdüze bakım”ın artırılmasını talep ettikleri bir talepte bulundular.

Ayrıca “hiçbir polis memurunun makul bir ücret için mücadele ettiği için işyerinde zulme uğramamasını veya zarar görmemesini” istiyorlar.

Müzakerelerde ilerleme sağlanamaması nedeniyle bu Cuma meydanda kalma ve pozisyon almama kararı aldılar.

Bu sayede eyaletteki kamu binaları ve Rioja bankasının tesisleri velayetleri yoktu.

Geceleri protestocuları karşılayan kişi Quintela’ydı. Maaşları iki taksit halinde yeniden düzenleyeceğine söz verdi: Ocak maaşlarının %70’i ve “iki hafta” ile %30’u. Bu artışlara çözüm bulmak için elektrikli testere planını ve sanal para biriminin değerlendirilmesini duyurdu.

Hükümet, “Eyalet genelindeki işletme giderlerinin azaltılması ve bu iddiayı ele alacak şekilde bakanlık yapısının küçültülmesi için her türlü önlemin alınacağını” belirtti.

La Rioja Hükümeti, devlet harcamalarında ve kendi sanal para biriminde azalma olduğunu duyurdu.La Rioja Hükümeti, devlet harcamalarında ve kendi sanal para biriminde azalma olduğunu duyurdu.

“Buna karşılık vali, eyalet yasa koyucularıyla birlikte çalışarak bir yasa tasarısı çıkarmaya söz verdi. Kaynak eksikliğini gidermek için bir araç görevi gören kendi sanal para birimi Bu eyaleti geçiyor” diye eklediler resmi açıklamaya.

Bu Cuma gecesi, polis grevi sürdürdüyeni maaş skalalarıyla ilgili ayrıntıları bekliyoruz.

Quintela, Milei’ye karşı: 9 milyar pesodan fazlasını talep ediyor

Perşembe günü geç saatlerde, Quintela polisin ilk taleplerine yanıt vermek için dışarı çıkmıştı. Kapsamlı bir Twitter gönderisinde “Maaşları artırmak istiyoruz ve Ulusun Rioja halkına karşılık gelen fonları göndermesine ihtiyacımız var” dedi. Javier Milei hükümetine geçti Enflasyonun “şok ve zararlı tedbirler” nedeniyle artması nedeniyle.

“Ulusal Hükümet’ten bu yıl bize borçlu oldukları 9,3 milyar peso tutarındaki artışın yapılabilmesi için fon göndermesini istemeye devam ediyoruz, ancak illerin ihtiyacını bir kenara bırakarak bu talebe kulak vermiyor.” İl başkanı ekledi.

Ricardo Quintela, Javier Milei'yi sorguladı ve ondan 9 milyar peso talep etti. Ricardo Quintela, Javier Milei’yi sorguladı ve ondan 9 milyar peso talep etti.

Ayrıca, Yönetimine yönelik suçlamalardan uzaklaştı.

Quintela, “Tüm sektörleri, özellikle de en savunmasız olanları kontrol altına almak için her zaman gerekli çabayı gösteren Hükümetimizin yönetimi tarafından kötü yönetime dair şüpheler ekiliyor” dedi.

Bu anlamda şunları kaydetti: “Eyalete gelen her şey, tıpkı mevcut bir Devletin yapması gerektiği gibi, kamu politikalarına ve halkın cebine dağıtıldı.”

Ve sözlerini Milei hükümetine yönelik daha fazla eleştiriyle bitirdi. “Ulusal devlet, maaşların dondurulmaması için bu fonların gelmesini garanti etmelidir, çünkü çaresizlik ve belirsizlik zaten daha güçlü hissediliyor. Sonuçları görmek için 15 yıl bekleyemezsiniz, Arjantinliler bugün zor günler yaşıyor. Hükümetteler.” Nüfusun yaşam kalitesini artırmak ve kötüleştirmemek” dedi Quintela.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir