Rosario’da Vali Maximiliano Pullaro’ya yönelik yeni uyuşturucu tehditleri

A Santa Fe Valisi Maximiliano Pullaro’ya yeni uyuşturucu tehdidi Bu pazartesi Rosario şehrinde bir kamu ofisinde bulundu. Geçen hafta sonu bildirilen diğer üç rapora katılıyor. Polis ve adli kaynaklar bildirdi.

Keşfi korkutucu bir not giriş kapısının altında bırakılan İl Sosyal Kalkınma Bakanlığı yerel heyeti Olay, bu sabah saat 08.00 sıralarında ajansın bir çalışanı tarafından meydana geldi.

Bu heyetin karargahı, 2200’de Avenida 27 de Febrero’da ve Rosario’nun güney bölgesindeki Alvear’da bulunuyor. Başvurulan resmi kaynaklar notun metin içeriğini açıklamadı ancak şunu doğruladılar: Bu Vali Pullaro’ya yönelik yeni bir tehdit.

Bu seferki mesaj şuydu: Geçtiğimiz haftadan bu yana uygulanan ilaç satış sığınaklarının yıkılması politikasına karşı Rosario şehrinin farklı mahallelerinde şiddet ve uyuşturucu çeteleriyle bağlantılı suçlar kol geziyor.

Notun bulunduğu daire yetkililerinin 911’i aramasının ardından Olay Yeri İnceleme Polisi (PDI) personeli olay yerine giderek ilgili bilirkişi raporlarını hazırladı.

Kaynaklar, bundan sonra bu ofislerde halkın dikkatinin “normal” olduğunu ekledi.

Geçtiğimiz Cuma ve Cumartesi günleri arasında, diğer üç tehdit Santa Fe valisine hitaben iki mahalle okulunda ve bir belediye sağlık merkezinde Rosario’nun batı bölgesinde yer almaktadır.

Bu durumlarda, duvarlara pembe spreyle ve aynı metinle boyanmışlardı: “Pullaro narco, mahkumlarla dalga geçemezsin.”

Federal güçlerin desteğiyle Rosario’daki uyuşturucu kaçakçılarını durdurmaya çalışıyorlar. Fotoğraf Juan José García

Bu bağlamda araştırmacılar dışlamıyor onların aynı insanlar olduğunu Her ne kadar bu bir araştırma ve kaligrafi uzmanlığı meselesi olsa da, bu sabah bulunan yazılı not da buna şimdi eklenecek.

Duvar yazıları ve notlar Pullaro’nun aldığı bir dizi tehdidin parçası. 10 Aralık’ta göreve başladığından bu yana ulusal hükümetin desteğiyle uyuşturucu suçlarına karşı politikalar yürütüyor. organize edildi.

Gözdağı nedeniyle Pullaro’nun kendisi şunu bildirdi: Ailesi artık o şehirde yaşamıyor. Santafesina.

Uyuşturucu suçuyla bağlantılı suçlara karşı Hükümet tarafından gerçekleştirilen ilk eylemler, eyalet ve federal hapishanelerde bulunan yüksek profilli mahkumların daha güvenli koğuşlara nakledilmesi onları kontrol altında tutmak.

Ayrıca geçen hafta sığınak yıkımı Organize çetelerin perakende uyuşturucu satışı için kullandığı Rosario’nun eteklerindeki farklı mahalle ve yerleşim yerlerinde, bu hafta boyunca devam edecek.

“Yeni Mikrotrafik Kanunu çerçevesinde, Bugün (Pazartesi) iki eczane daha yıkılacak“dedi, Rosario’nun güney bölgesindeki Necochea ve Ivanosky caddeleri arasında bu sabah gerçekleştirilen çalışmaları koordine etmekten sorumlu Kamu Güvenliği Bakanı Omar Pereyra.

Télam’dan gelen bilgilerle.

GÜVENLİK TEHDİTLERİ ROSARIO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir