Savcıların başkanı, Chocolate Rigau’yu serbest bırakan oda hizmetçilerini kınadı ve adaletten atmak istiyor

Julio Chocolate Rigau bu çarşamba günü çok sert bir darbe aldı; bu onun yargı stratejisini karmaşık hale getirecek ve sonuç olarak deprem Buenos Aires’in politik gücünün bir kısmında nadiren görülür.

Onun önünde”patentli düşük performans ve yasal düzenden büyük sapma“, Eyalet savcısı Julio Conte Grand, Savcılık Jürisi Daimi Sekreterliği önünde meclis üyeleri Juan Alberto Benavides ve Alejandro Gustavo Villordo’yu kınadı. Ayrıca iki yargıcın davadan “önleyici olarak çıkarılmasını” istedi ve özünde, onları adaletin dışına atmaya çalışıyor.

Julio Conte Grand, Buenos Aires Eyaleti savcılarının başıdır ve az önce Chocolate Rigau’yu serbest bırakan iki oda hizmetçisini kınadı.

Her iki oda hizmetçisinden de şüpheleniliyor Siyasi iktidarla anlaşarak Çikolatayı serbest bırakmak ve Yolsuzluk Kartlarının tüm nedenini geçersiz kılmak.

Rigau durduruldu bir bankadan ayrılırken polis tarafından şaşırtıldığı için teslim olduktan sonra Pazar günü nakledildiği hapishanede 48 banka kartından aldığı gümüş dolu bir çanta Buenos Aires Temsilciler Meclisi tarafından işe alınan kişilere ait.

“(Oda hizmetçilerine karşı) şikâyetin amacı jüri sürecini başlatmaktır. Bu işlemin amacı bunları kaldırmaktır. -Başsavcılıktan Clarín’e açıkladılar-. Aynı şekilde şikayet, davanın değil suçlamaların önleyici olarak kaldırılmasını talep etmektedir. Bu, görevden alınmalarının uygun olup olmadığı Savcılık Mahkemesince karara bağlanana kadar.”

Oda hizmetçilerine yönelik suçlama

Eyalet savcılarının başkanı Conte Grand, analiz yaptıktan sonra Benavides ve Villordo’yu suçladı “Her iki oda hizmetçisinin skandal kararı yargı yetkisi olmaksızın, temyiz başvurusunu kabul etmiş ve işleme koymuş habeas corpus ve bu bağlamda Julio Rigau’ya karşı yürütülen polis eyleminin ve daha sonra davada yapılan her şeyin geçersiz olduğunu ilan ederek onun serbest bırakılmasını ve el konulan para ile banka kartlarının kendisine iade edilmesini emrettiler.” Zurna Başsavcı’dan.

Kuruluş şunun altını çiziyor: “Bu karara yapılan itiraz kapsamında, Yargıtay’ın kararında açıkça ortaya konmuştur ki: oda hizmetçileri Benavídes ve Villordo kanundan ayrılmışlardı“.

Ve Odanın harekete geçtiğini vurguladılar “kendi yetki alanları dışında“ve yetkili bir yargıç (Federico Atencio) tarafından verilen tutuklama emrine” itiraz edilemez habeas corpus“.

Conte Grand bile şunu söyledi: “Yargıçlar Benavides ve Villordo’nun kararı Davanın objektif delillerinden açıkça uzaklaştı. Karar verici, keyfi muhakeme yoluyla – üstelik uygunsuz araçlarla yönlendirilerek – öyle önemli ve ciddi bir zarara neden oldu ki, Devletin yetkilerine ciddi şekilde zarar veriyor genel olarak ve özellikle adaletin idaresi.”

Ayrıca şunları söyledi: “Dilekçe konusu, tahliyenin görüşüldüğü davada uygun bir usul kanalına sahipti; dolayısıyla doğal bir hakimi (tam anlamıyla bir garanti hakimi) vardı ve olağanüstü kanalın kabul edilebilirliği ile şöyle dedi: sonunda yargıç görevden alındı ​​ve yerine Garantiler ve Temyiz Odası III. Dairesi getirildi. Davayı doğal hakiminden uzaklaştırma manevrasının, adı geçen olgunun tipik bir tutumu olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Forum Alışveriş“.

Öte yandan, “kararın toplumsal dokuda büyük bir kargaşaya yol açtığını, sorumlulukların tersine çevrilmesiyle sonuçlanacak, tutukluya düşebilecek sorumluluğun sulandırılmasına yol açacak bir kararla karşı karşıya kaldığını” da sözlerine ekledi. polisin eylemlerini suçlamak“. Ve şu sonuca vardı: “Belirtilenlerin bir sonucu olarak, doktorlar Benavides ve Villordo’nun oylarıyla bunu düşünmeye cesaret edemiyoruz. Yargıya yönelik toplumsal güvensizlik durumunu pekiştirdi“.

Avukat Kanıt sundu ve Jüriden garsonların önleyici olarak görevden alınmasını istedi süreç devam ederken.

PJ Julio'nun işaretçisi "Çikolata" Rigau, 2020'de Yenilenme Cephesi'ndeyken militan bir faaliyette bulunuyordu.PJ lideri Julio “Çikolata” Rigau, 2020’de Renovador Cephesi’ndeyken militan bir faaliyette.

Şimdi her iki oda hizmetçisini yargılamak için kura çekmelisiniz. altı yasa koyucu, avukat ve altı eş yargıç Yüksek Haber Divanı Başkanı’nın başkanlığında görevden alınmasına karar verecek jüriye katılmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir