Sayılarla arası iyi olduğunu iddia eden bir politikacının olağandışı varlıkları

On yıl önce kaydettiği miras ihtişamından çok uzakta, Jorge Capitanich Bugün yaklaşık 2.900 ABD Doları değerinde varlık beyan ediyor. Her ne kadar bu miras muhalefet açısından en azından şaşırtıcı olsa da, yetkili şimdiden geleceğini planlıyor: bu Salı günü şunları söyledi: “iş arıyor“Gelecek 10 Aralık’tan itibaren faturalarını ödeyebilmek için evden ayrılması gerekiyor. Chaco valiliği bir varsayımın ön adımı olarak kamu hizmetinden emeklilik.

İl seçimlerinde radikal Leandro Zdero’nun elinde mağlup olduktan sonra Chaco başkanı, iktidar partisinin başkanlık seçimlerinde zafer kazanması durumunda Sergio Massa’nın nihai yönetimine katılmayı artık reddedecek.

Channel 9 ile yapılan bir röportajda eski genelkurmay başkanına Devlet görevine devam edip etmeyeceği soruldu ve şunu kabul etti: “Siyasete devam edip etmeyeceğini bilmiyorum, bu beni endişelendiren bir konu değil veya bugün beni ilgilendiriyor. Beni endişelendiren şey geçimini nasıl sağlayacağım. Aralık ayında başlıyoruz.”

Capitanich, kuzey eyaletinin genel noterlik ofisinin internet sitesinde yayınlanan son DDJJ’sinde şunları söylüyor: 2.347.556,68 dolarlık bir varlık. Kamuoyuna yaptığı açıklamaya göre; Borcu yok ama mülkü de yok.: Ekstreniz yalnızca 111.788 ABD Doları değerinde mobilyayı, 834.768,68 ABD Doları tutarında “stok durumu”nu, 1.401.000 ABD Doları tutarında krediyi ve 189.542 ABD Doları tutarında geliri içermektedir.

Muhalefet, Chaco’nun en az on yıl boyunca mal varlığı azalıyor. Capitanich, 2013 yılında Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlendiğinde, 3.796.122 $’lık mal varlığıyla ulusal yönetimin en zengin yetkililerinden biriydi; bu, bugün bildirilenlerden daha fazlaydı ve bunların arasında üçü Buenos’tan Şehir’de olmak üzere beş departman da vardı. Aires ve iki tanesi Resistencia’da ve iki araba (2006’dan itibaren Megane).

Casa Rosada’ya gelişinden yıllar önce, danışmanlık firması M-Unit SRL gibi bazı şirketlerdeki hisselerini de elden çıkarmıştı. Ancak 1980’lerin sonlarından bu yana siyasette verimli bir kariyere sahip oldu: Chaco yetkilisi olarak başladı, Menem’de Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nda çeşitli görevlerde bulundu ve 2002’de Eduardo Duhalde’nin koordinasyon bakanıydı.

Bu arada Kirchnerizm’de ulusal senatördü ve 2015’te önce Resistencia belediye başkanı olarak ve dört yıl sonra da belediye başkanı olarak anavatanına dönene kadar, son dönemde Kabine başkanlığını işgal etme lisansına sahip iki kez Chaco valisiydi. il yöneticisi.

Muhalefet liderlerini bu geniş siyasi yörüngeye yönlendiren şey budur. yukarıda belirtilen varlıkları şu anda beyan etme ihtimalinin düşük olduğunu düşünüyorum.

İçinde 2009 yılında eski eşi Sandra Mendoza da ona inanmamıştı. Bu, o zamanki valinin mal varlığının teslim edilmesinin “gerçek gerçeklerle tutarlı olmadığı” güvencesini verdi. Şiddetli bir ayrılığın ortasında, eski milletvekili ironik bir şekilde şunları söyledi: “bir ayda fakirleştik. “Chaco vatandaşlarını aldatmayalım.”

Kuzey eyaletinden çıkan bazı versiyonlar, görevden ayrılan Chaco başkanının bu dolambaçlı sürece kaydettiği müstehcen yatırımsızlığa atfediyor.

Eski yasa koyucu ve geçen yıldan bu yana eyaletin kamu medyasından sorumlu olan kızı Guillermina şu anda Resistencia’da yaşıyor.

Temsilci Graciela Ocaña’ya (JxC) göre, “Coqui her zaman çok zengindi. Geçimini nasıl sağlayacağı konusunda herhangi bir endişesi olduğunu sanmıyorum. Yatırımları, dolarları vardı, sayılarla arası her zaman iyiydi“.

Yine Together for Change’den Chaco senatörü Víctor Zimmermann da bu gazeteye şunları söyledi: “Valinin bu açıklamaları yapmasına ve eyaletini yoksullarla karşılaştırmak istemesine şaşırdım.” Büyük Direniş nüfusun %60’ına ulaşıyorgeçen hafta il istatistik kurumu tarafından sorgulanan bir gösterge.

“Genelkurmay başkanı, birkaç kez vali olan bir kişinin geçimini nasıl sağladığını görmek zorunda olduğunu söylemek onun için akıllıca değil. Bu başka bir Kirchnerist hikaye çünkü insanlar ona inanmayacaklar” diye tahminde bulundu.

Bu bağlamda radikal senatör, “Yasal olarak herhangi bir mülk edinirse bunu rapor etmekten utanacağı anlaşılıyor” varsayımını yaptı ve valinin açıklamalarına şaşırdığını vurguladı.

Capitanich, geçtiğimiz Eylül ayında radikal Zdero’nun elindeki yeniden seçimi, güçlü bir şekilde damgalanan bir oylamada kaybetti. Cecilia Strzyzowski’nin kadın cinayeti, Burada ana sanıklar, il yönetimine bağlı sosyal kuruluşlar tarafından yönetilen sözde “Sena Klanı”nın bir parçası.

Tesadüfen, grubun lideri Emerenciano Sena’nın kurduğu vakıf, bu yıl Chaco Eyaletinden 140 milyon dolar aldığı için incelemeye alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir