Seçim etkisinden korkuluyor ve muhalefet seferberlik hazırlıyor

Peronizm sonuçlarına katlanır skandal istifasıyla sona erdi Martin Insaurralde Kabine başkanlığına ve Lomas de Zamora’nın ilk meclis üyesi adaylığına. Belediye başkanı henüz istifasını belediye yönetimine sunmadı. Muhalefetgitmesini talep ediyor ve seferberlik hazırlıyor İlin en kalabalık üçüncü ilçesinde.

Belediye başkanının yunusu izinde Federico Oterminsiyasi patronunun zamansız ayrılışına değinmeden bu hafta kampanyasına çekingen bir şekilde devam etti.

İl Temsilciler Meclisi başkanı da görevine devam ettikten sonra Instagram’da “Lomas’ın geleceğini, iyi yapılan her şeyle ve birlikte düşünmek istediğimiz yeni fikir ve çalışmalarla birlikte inşa edeceğiz” diye yazdı. kampanya turları.

Javier Milei Hoşnutsuzluktan yararlanmak ve adayının şansını artırmak için kapanmanın eşiğinde bir karavan planlıyor Antonio VolponiPASO’da bireysel olarak en çok oy alan ikinci kişi.

Değişim İçin Birlikte’den Insaurralde’nin mümkün olan en kısa sürede belediye başkanlığından istifa etmesi için baskı yapıyorlar. “Ne çikolata kapısına ne de Insaurralde’nin gidişine kimse yüzünü göstermediHalen belediye başkanı olan,” dedi en çok oy alan ikinci gücün adayı, Guillermo Viñuales4 yıl öncesine kadar Axel Kicillof’un eski özel kaleminin son derece güvendiği bir işbirlikçisiydi.

Ana muhalefet gücü bunu anlıyor Insaurralde durumu belirsizliğe girdiÇünkü izin istediği görevden istifa etti. Belediye çalışanları, son birkaç saat içinde onu, belediye meclisi oylamasında Insaurralde’nin yerini alan Marina Lesci’nin geçici olarak işgal ettiği belediye binasında gördüklerini ileri sürdü. İktidar partisi bunu doğrulamadı.

JxC liderleri başkanlık tartışmasının hızlanacağına inanıyor Insaurralde’den kesin bir ayrılık.

Milei ve Insaurralde arasında anlaşma mı var?

Özgürlükçü ve Insaurralde arasında var olduğu iddia edilen bir anlaşmayla ilgili şikayetlerin geçmesine rağmen Milei’nin muhtemelen bölgede en fazla yetişen yer olduğunu teşhis ediyorlar. belediyedeki La Libertad Avanza listelerini oluşturmak.

Her durumda heyecanlılar çünkü Milei ayrıca Peronizm pahasına büyüyor. Bu bağlamda Patricia Bullrich’in yeni ziyaretinin heyecanını yaşıyorlar. “O baştan çıkıyor, gündemin buna izin verip vermediğini görmemiz gerekiyor, çünkü her şey patlamadan önce o buradaydı” diye belirtiyorlar.

İktidar partisinin belediye başkanı adayına yakın kişiler, Insaurralde’nin yer aldığı ve hafta sonundan sonra viral olan reklam panosunun kaldırılmasının Insaurralde’nin eyalet hükümetinden ve aday listesinden çıkarılmasıyla herhangi bir ilgisi olduğunu reddettiler. .

Strateji değişikliğinin kampanyanın bu aşamasına ve Otermin’i tek başına ve alandaki ana isimlerle birlikte gösterme kararına denk geldiğine dikkat çekiyorlar. Sergio Massa ve Axel Kicillof. İnan ya da patla.

Sofía Clerici ile Marbella’daki Insaurralde skandalının fotoğrafları.

Buenos Aires Peronizminde önümüzdeki birkaç saat içinde Şikayetlerin etkisini ölçmek için yaptırdıkları ilk anketler Insaurralde’nin model Sofia Clerici ile yolculuğunu içeren adli işlemler.

Öncelikli olarak, ulusal ve Buenos Aires kampanya komutanlığı huzur veriyor ve önemli bir etkinin olmadığını gösteriyor. “Lomas de Zamora’da ve üçüncü Birlikte’de öldü”, özlü teşhis her zaman yanılsamalarla örtüşüyordu.

Kicillof bölgeden kaçınıyor

Belediye başkanı kampanyanın yeniden profilinin çıkmayacağını belirtiyor. Buenos Aires hükümetinde Kicillof’un ilçeye yeni bir ziyareti şimdilik gündemde değil. Listelerin kapatılmasının ardından yerel ve bölgesel iktidar partisinin kampanyası başladı Vali de bir aydan fazla bir süre önce Insaurralde’yle birlikte son kez oradaydı.

Aynı zamanda açığa çıkan Otermin (çikolata kapısı nedeniyle Buenos Aires Aşağı Meclisi’nin diğer yetkilileriyle birlikte), valinin bu Cumartesi günü üçüncü bölümde yöneteceği üçüncü bölüm için kervanın bir parçası olmayacak.

Insaurralde’nin nasıl müttefiki ve düşmanı olunacağını bilen Lomas Peronizminin liderleri, hala “kaygı, öfke ve üzüntü” militanlar arasında, ancak yargısal ilgiye ve izleyicilerin davaya olan ilgisini gösteren medyada geniş yer almasına rağmen bunun seçmenlerin çoğunluğu için birincil ilgi konusu olmadığını yineliyorlar. “Martín, Lomas’ta çok seviliyor ve yönetimine son derece değer veriliyor” diye açıklıyorlar.

Skandaldan önce Insaurralde, Kicillof ve Otermin.Skandaldan önce Insaurralde, Kicillof ve Otermin.

İktidar partisinin kurşun geçirmez iyimserliği, 13 Ağustos’ta PASO’da UxP’nin başkanlık kategorisinde bölgedeki oyların %36,80’ini aldığında elde ettikleri rakamlarla açıklanıyor; ardından %25,40 elde eden JxC; ve %22,66 toplayan La Libertad Avanza.

Otermin daha da iyisini yaptı: Seçmenlerin toplamından 6 puan fazla aldı Juan Grabois ve Sergio Massa ve ana rakibi olan gastronomi girişimcisinden 20 kişi daha Antonio VolponiLa Libertad Avanza’dan. JxC, Guillermo Viñuales (%16) ve Nicolás Bari’nin (%13) oylarının toplamı ile ikinci oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir