Şehirde ikinci tur olması için ne olması gerekiyor?

Ulusal düzeyde olanlardan farklı olarak, ilk turda kazanmak için zemin içinde Hükümet Başkanı seçimleri Buenos Aires Özerk Şehri’nde bu oran daha yüksektir.

Federal Başkent’te valilik için yarışacak olanlar şunlar: Jorge MacriDeğişim için Birlikte’den; Leandro SantoroVatan İçin Birlik’ten; Ramiro Marra, Freedom Advances tarafından; Ve Vanina BiasiSol Cephe ve İşçi Birliği’nden.

Buenos Aires Şehri Anayasası’nın 96. maddesinde açıklandığı gibi, yalnızca olası bir senaryo ikinci tur olsun diye: “İlk seçimde formül çıkmazsa Kullanılan oyların salt çoğunluğuBoş ve geçersiz oylar hariç, son seçim çağrılıyorEn çok oy alan iki formülün katılacağı ve ilk oylamadan sonraki otuz gün içinde gerçekleşecek.”

Bu, ikinci tura çıkılabilmesi için hiçbir adayın barajı aşmaması gerektiği anlamına geliyor. Oyların %50’si toplamlar. Bu husus Anayasa’da resmi hale getirildiğinden beri, İlk turda hiçbir aday kazanamadı.

Ulusal Seçim Odası Seçim Yasasına göre seçim yasağının Buenos Aires şehrinde başlaması gerekiyor Seçimlerin başlamasına 48 saat kala ve bitir üç saat sonra seçim gününün kapanışından.

Yani 22 Ekim’de yapılacak seçimler dikkate alındığında yasağın 20 Ekim Cuma sabahı saat 08.00’de başladığı ve Pazar günü saat 21.00’de sona erecek..

Ulusal Seçim Odası’nın (CNE) açıkladığı gibi, önceki seçimlerde oy kullanmayan tüm insanlar aşağıdaki şekilde sunulmalıdırSeçmen kütüğünde yer aldıkları sürece. Bu anlamda PASO’ya gitmeyenler bunu mecburen yapmak zorundalar genel seçimlerde ve 19 Kasım’daki olası ikinci turda.

Seçim gününün kaçırılması çeşitli ekonomik yaptırımlara neden olabilir: 50 ila 500 pesodalga prosedürleri yerine getirememe Belediye, il ve ulusal kuruluşlar nezdinde. Bu, oy kullanmayacak olanın bir sonraki seçimlerde oy kullanamayacağı anlamına gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir