“Sen bir kan emicinin yağmacısısın.”

Başkanlığı üstlendikten birkaç gün sonra, özgürlükçü Javier Milei’nin yolları sosyal ağlarda solcu milletvekili Nicolas del Caño ile sınırları aşan bir kavgada kesişti. Elon Musk’u da içeriyordu.

Gelecek dönem başkanı çok memnun oldu ve geçen yıl LN+’da Telsa’nın kurucusunu ve sahibini anlattığı bir röportaj yayınladı.

La Libertad Avanza’nın lideri paylaştığı röportajda “Del Caño güçlükle ekliyor. Del Caño, başarılı bir komünist model sorulduğunda Sovyetler Birliği dedi” dedi. Ve “komünizmin sosyal, ekonomik ve kültürel bir başarısızlık olduğunu ve 50 milyon insanı öldürdüğünü” ekledi.

Unidad Sol Cephesi’nin eski başkan yardımcısı adayı, ağlar aracılığıyla da özgürlükçülere yanıt vermek için ortaya çıktı.

Del Caño, “Seçilecek başkan, kendisinin milyarder bir kan emici ve (kendisi gibi) iklim değişikliği inkarcısı Elon Musk’un yağmacısı olduğunu göstermek için bana saldırıyor” dedi.

Solun lideri mesajında, neredeyse otuz yılını SSCB’nin başında geçiren Joseph Stalin’e atıfta bulunarak, “Stalinist karşıdevrimden önceki Rus Devrimi”ni de “büyük bir onurla” iddia etti.

Salı günü, Musk bir kez daha başkan seçilen Javier Milei’ye göz kırptı Özgürlükçülerin sosyal adalet fikrini sorguladığı bir videoyu paylaşarak.

Milei’nin seçim zaferinden saatler sonra “Arjantin refaha hazırlanıyor” tahmininde bulunan milyarder, La Libertad Avanza lideri ile Jorge Asis arasındaki röportajın bir kısmını paylaştı.

“Sosyal adalet adaletsizdir. Sosyal adaletten daha adaletsiz bir şey yoktur. Liberalizmin en büyük başarısı kanun önünde eşitliğe ulaşmış olmasıdır. Haber meselesine, gelirin yeniden dağıtımına odaklandığınızda, ne olduğunuzu görürsünüz. Milei o videoda, “Başarılıları elinden almak, sandalyedeki kişinin isteğine göre kaprisli bir şekilde dağıtmak için Devletin baskıcı aygıtını kullanıyor” dedi.

Birkaç dakika sonra, gelecek dönem başkanı göz kırpışına sosyal ağları aracılığıyla yanıt verdi: “Konuşmamız lazım, Elon.”

Eski FIT-U başkan adayı Myriam Bregman da Milei’nin mesajını ağlarda tekrarlamak için ortaya çıktı ve onun “her zaman yardıma ihtiyacı olmayanların yardımına geldiğini” belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir