Sergio Massa davacı olmak istiyor ve casus K’yi “düğünde ördek” olarak bırakmak istiyorlar

Unión por la Patria’nın başkan adayı Sergio Massa ve eşi Malena Galmarini, birçok siyasi yoruma yol açan bir hamleyle Bu Cuma federal yargıç Marcelo Martínez de Giorgi’den davacı olmasını istediler hakimlere karşı casusluk davasında. Bu dosyada sanık AFIP yönetici yardımcısı ve La Cámpora lideri Fabián “Conu” Rodríguez ve ultra K milletvekili Rodolfo Tailhade ve diğerleri.

Hakim de aldı eski yargıç Eduardo Freiler ve Senatör K Martín Doñate’den bu konuyla ilgili yeni talepler, bu da örneğin İçişleri Bakanı Wado de Pedro’nunkine katkıda bulunuyor.

AFI (eski SI), “İstihbarat Sekreterliği” logosunun eklenmesiyle, 2014 yılında Massa’nın evine nasıl bir insansız hava aracı gönderildiğini ortaya koyuyor.

Massa’nın durumunda bu, siyasi açıdan hassas bir konu çünkü kendisinin de kurbanı olduğu yasadışı casusluk AFI (eski SI), Cristina Kirchner’in ikinci başkanlığı sırasında bunu yasadışı bir şekilde yaptı ve Kirchnerizmin muhalifi olduğu zaman.

Federal Polis İstihbarat bölümünün inorganik casusu ve emekli çavuşu Ariel Zanchetta’nın elinde şunu ortaya koyan resmi rapor vardı: 2014 yılında Senatör Oscar Parrilli liderliğindeki AFI, Tigre’deki evinin fotoğrafını çekmek için dronlar bile gönderdi. Massa Parrilli’ye karşı mahkemeye gidecek mi?

Bu arada, neredeyse üç aydır güvenlik nedeniyle gözaltında tutulan Zanchetta, rahatsızlık belirtileri göstermeye başladı. Örneğin, hakime ve AFI’nin eski iki numarası ve Haber Bakan Yardımcısı Juan Martín Mena’ya bağlı olan cezaevi hizmetine sordu. sağlık durumunuz için yardım.

İnorganik casus Marcos Paz’ın polis hücresinde endişeli çünkü artık TTailhade de kendisine davacı olmak istiyor. “Zanchetta herkesin K’nin onu savunacağına inanıyordu ama Düğünde ördek olması için onu yalnız bıraktılar“Sebebini bilen bir kaynak yorum yaptı.

Avukatı Fernando Scanavio tarafından sunulan bir notta Zanchetta, Yargıç Martínez De Giorgi’ye Marcos Paz hapishanesinde bunu sordu. Size ekipman ve diyabet önleyici ilaçlar sağlayacaklar.

Zanchetta önce Retiro Jandarma ekibindeydi, ardından Lavalle ve Talcahuano belediye başkanının ofisine, oradan da Marcos Paz hapishanesinin polis kanadına transfer edildi.

Kendisi, misyoner hacker Ezequiel Nuñes Pinheiro’nun önleyici gözaltına alınması emrinin verildiği tarih olan 5 Ağustos’tan beri gözaltında tutuluyor. Avukatı şunları söyledi biraz zaman aldılar ona tıbbi yardım sağlamak için hapishanede.

Geçen haftaki notunda şunları kaydetti: “Endişe verici olan şey, tutuklanmasından bu yana glikozunu ölçmesine izin verilmemesidir”. Ancak başka bir mahkûm ona ölçüm cihazını ödünç verdi ve 300’e yani yüksek ve riskli bir değere ulaştı, yüzünde irin akan bir sivilce, enfeksiyon ve şişlik olduğunu da sözlerine ekledi.” Şu anda Zanchetta’nın “sahibi alt ekstremitelerde zorluk ve bunun sonucunda ortaya çıkan zorluk uyuşuklukla yürümeleri ve bu bağlamda diyabet durumları nedeniyle sağlıklarının bozulması, bu senin hayatın için bir risk”.

Ayrıca kişisel kıyafetleri, siyah çantası ve kimliği gibi kişisel eşyalarının da kaybolduğunu bildirdi.

Pazartesi günkü kararında Savcı Pollicita, “Şu ana kadar toplanan deliller, Ariel Pedro Zanchetta’nın bu soruşturmanın amacı öncesinde, 1988’den 2013’e kadar 25 yıl boyunca Arjantin Federal Polisi ajanı olarak görev yaptı.“.

Bu çerçevede “istihbarat faaliyetlerini yürütme konusunda eğitim ve deneyim almış olacak ve” inorganik ajanPollicita, “en azından 2015’in sonuna kadar – söz konusu örgütün yetkilileri için istihbarat faaliyetlerini yürüteceği bir rol olan Ulusal İstihbarat Sekreteri için” diye ekledi.

Yani, AFI’nin Senatör Oscar Parrilli tarafından yönetildiği ve Tailhade’in Karşı İstihbaratın başında olduğu dönemde.

Ancak Zanchetta, geçmişinden tanıdığı bir kişiye gönderdiği bazı sohbetlerde “2010 yılının ortalarında bir komiser yardımcısından oluşan bir görev ekibi oluşturulduğunu” belirtti. Pocino ve Milani, Gerardo adına Ariel Difilippo, Pereyra, Joaquin, Raitano, Diego“.

Pocino, Cristina’nın son başkanlığı sırasında, AFI İç Toplantısı’nın (eski adıyla SIDE) direktörüydü ve Milani, Ordu’nun ve aynı zamanda Ordu İstihbaratının başkanıydı. Raitano da Pocino’nun eski sürücüsüydü ve “şu anda Şili’de AFI ataşesi olarak görev yapıyor.

İktidar partisinin cumhurbaşkanı adayı Sergio Massa.İktidar partisinin cumhurbaşkanı adayı Sergio Massa.

Eski Buenos Aires Güvenlik Bakanı Marcelo D’Alessandro ve misyoner hacker Ezequiel Nuñes Pinheiro’nun cep telefonunu Sim Swaping manevrasıyla hacklemekten dolayı Şili’de kurulu gibi görünen bir IP (her dijital cihazın sahip olduğu benzersiz bir sinyal) kullandı.

Danışılan adli kaynaklara göre ZurnaMauricio Macri 2015 yılında başkanlığı devraldığında “Pocino ve Milani, Puerto Madero’da ofisleri bulunan “MG Comlaince” adlı bir danışmanlık firmasıyla işbirliği yapmaya başladı. Aynı veriler 2016 yılında gazeteci Camilo Cagnacci tarafından da aktarılmıştı.

Bu anlamda Toshiba bilgisayarında Zanchetta’nın inorganik olarak başlangıcına dair yazdığı bir özet bulundu. Word belgesinde aynen şöyle yazıyor: “2009 yılında ara sıra çalışmaya başladım. kıdemli astsubay Pereyra, Joaquín Buenos Aires’teki komiser yardımcısı bunu bana sunduğundan beri Dipiuppo, Ariel”. Ordu, ilk addan önce soyadından önce gelir.

“Onu ben yaptım eski moda saha çalışması ve bilgi 90’lı yılların başından beri Federal Başkent’te Federal Polisin İstihbarat alanında politikacılar, hakimler, iş adamları, gazeteciler ve her türden memurla çalıştığım için uzun yıllardır her düzeyde temaslarım ve bir muhbir ağım olduğu için “diye açıkladı.

Notta şunları kaydetti: “Bu Pereyra için çok ilginçti. Beni inorganik olarak işe aldı Bendeki bilgilerin doğruluğunu ve doğruluğunu gördüğü için 2010 yılı ortasından itibaren tam zamanlı çalışmaya başlayana kadar kendisiyle çalıştım.ve bir görev ekibi oluşturdum Komiser Yardımcısı Ariel Difilippo ile entegre edildi; Pereyra, Joaquin; Pocino adına Raitano, Diego ve Gerardo Milani.”

Eski AMIA savcısı Alberto Nisman’ın işlediği suçla ilgili davada, SIDE K’nin eski başkanı Héctor Icazurriaga, yönetimi sırasında şunları söyledi: Bilgi almak için “buches” ödeniyordu, La Nación’un haberine göre isim vermemesine rağmen. Belki inorganik hakkında konuşmanın başka bir yoludur.

General (RE) César Milani, yasadışı zenginleşme iddiasıyla davada.General (RE) César Milani, yasadışı zenginleşme iddiasıyla davada.

Kaynaklar, Zanchetta’nın AFI’nin inorganik bir üyesi olarak çalışmayı bıraktıktan sonra Cristina Kirchner’in istihbarat ekibinden iki güçlü adamın sözde danışmanlığıyla işbirliği yapmaya devam etti. Başka bir olasılık da Zanchetta’nın şu şekilde çalışmaya devam etmesidir diye düşündüler. “serbest meslek” farklı patronlar için.

Noticias Magazine ile yaptığı söyleşide Zanchetta Milani ve Pocino’yu tanıdığını reddetti. Ayrıca AFI için çalıştığını da reddetti ancak şunları söyledi: “Bir gazeteci olarak PSA, Buenos Aires Polisi, Federal Polis ve ayrıca İstihbarattaki bağlantılar”.

Zanchetta, eski Buenos Aires Güvenlik Bakanı Marcelo D’Alessandro’dan çalınan sohbetlerle birlikte 4 Aralık’ta Tailhade’e gönderdiği mesajda ona şunu söyledi: “Bariloche PSA İstihbarat Başkanı bunları bana verdi”. Veriler düşündürücüdür çünkü PSA polis gücü olmuştur La Cámpora’ya en yakın. Ulusal direktörü José Glinski’dir. Adli kaynaklar, Zanchetta’nın Kompleks Havaalanı Güvenliği genel müdürü Iván Poczynok’tan mı yoksa Bariloche’den daha düşük rütbeli bir yetkiliden mi bahsettiğini bilmiyor.

Fernando Pocino, eski AFI Toplantısı direktörü.Fernando Pocino, eski AFI Toplantısı direktörü.

Zanchetta’dan e-posta yoluyla “raporların” gönderilmesi de müfettişlerin dikkatini çekiyor Diğerlerinin yanı sıra Federal Polis, Bonarense, Valilik veya Jandarma’dan elli memur.

Zanchetta’dan gelen bir başka rapor, Daniel Scioli’nin valiliği sırasında bir “SIDE Scioli”nin olabileceğini söylüyor ve bunun eski Buenos Aires komiseri Hugo Matzkin tarafından yönetileceğini doğruluyor. Emekli polis memuruna ait bulunan 1.196 rapordan bir diğeri ise La Silver’da SIDE/AFI Heyeti bulunduğunu belirten Aralık 2015 tarihli “EX SIDE PCIA D EBS AS.docx’ta NASIL ÇALIŞIYOR” başlıklı rapor.

Onun “bölümlerinde” görünen tüm bu isimler nedeniyle siyasette sadece Zanchetta’nın pişmanlık duyması halinde ne söyleyebileceği endişesi yok; ama aynı zamanda güvenlik ve askeri güçlerde de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir