Sergio Massa, hükümetten ayrılacağına dair söylentilerin ortasında ekonomi ekibiyle toplantı yapıyor

Sergio Massa Bu öğleden sonra ekonomi ekibiyle buluşacak özgürlükçü aday Javier Milei’ye karşı yapılan ikinci tur yenilginin ardından, sonunda Hükümetten ayrılacağına dair güçlü söylentilerin ortasında.

Toplantı San Fernando Belediye Mülkünde gerçekleşecek ve Merkez Bankası başkanının katılımıyla gerçekleşecek. Miguel Pesce; Indec’in yöneticisi, Marco Lavagna; Enerji Bakanı, Flavia Royon; Ticaret Bakanı, Matias Tombolini ve Gümrük şefi, William Michel.

Ayrıca Hazine Bakanı Raúl Rigo da var; Maliye Bakanı Eduardo Setti ve Merkez Bankası başkan yardımcısı Lisandro Cleri ve diğerleri.

Massa’nın görevinden ayrılacağına dair söylentiler bu Pazar gecesi, ikinci turun resmi sonuçlarının açıklanmasından saatler sonra dolaşmaya başladı.

Ancak belirsizliğin ortasında Ekonomi Bakanı’na çok yakın kaynaklar, eski Unión por la Patria adayının herhangi bir karar vermediğini ve karar verip vermeyeceğini belirlemek için Alberto Fernández ve Javier Milei’nin toplantısını bekleyeceğini açıkladı. yerini terk eder..

Massa’nın Hükümetteki yakın geleceği hakkında hiçbir kesinlik olmadığı için, bu Pazartesi sabahı, Ekonomi Politikası Bakanı ve Sergio Massa’nın Ekonomi Bakanlığı’ndaki iki numarası Gabriel Rubinstein, görevinden istifa etmeyeceğine dair güvence verdi.

“Gözlemlediğim versiyonların dolaşıma girdiği göz önüne alındığında, sadece 2 açıklama var: 1) Ekonomi Politikası Sekreterliği görevimden istifa etmedim ve istifa etmeyeceğim, 2) İzin talebinde bulunmadım ve 10 Aralık’a kadar bunu yapmayacağım. ” diye yazdı Rubinstein sosyal ağda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir