Sergio Massa, Milli Takım karşılaşmasının bıraktığı yüksek reytingin ardından yayınlanmak üzere Public TV’ye verdiği röportajı kaydetti

Sergio Massa Bu Perşembe günü, ikinci tur seçimler öncesinde seçim kampanyasını Pellegrini Okulu öğrencilerinin katıldığı bir etkinlikle kapattı. Ancak resmi başkan adayı O dönemle ilgili ve her zaman tartışma bağlamında başka bir kart oynadı. Aynı zamanda Ekonomi Bakanı bir röportaj kaydetti için Kamu TV yayınlanmaya başlayan Arjantin Milli Takımı arasındaki maçın aktarımı sonunda ve devlet kanalında izlenebilen Uruguay.

Bu yüzden, Massa sıcak ekranı garantiledi Bu Cuma saat 8’de resmiyet kazanan seçim yasağı başlamadan önceki son açıklamalarını geride bırakacak. Lionel Messi ve diğer dünya şampiyonlarının sahada olduğu futbol maçında, Arjantin yenilgisine rağmen 20 puanlık zirveyi fazlasıyla aştı Haklarına sahip olduğu spor yayınları dışında genellikle çok fazla izleyicisi olmayan bir kanal olan Public TV için.

Massa’nın devlet kanalının partizan Desiguales programına çıkışı Javier Milei’nin yeri yoktu bu Perşembe – kampanya boyunca Kirchner adayına karşı eleştirilen bir dizi duruma katılıyor.

Massa’nın yöntemlerine yönelik itirazlar şöyle: kamu kaynaklarının kullanımı din propagandası, Platita planlarının dağıtımı, seçim tarzı konuşmalarla yönetim etkinliklerine katılım ve toplu taşıma araçlarında korku kampanyaları veya üniversitelere yönelik hükümet duyuruları nedeniyle, Ekonomi Bakanı ve yönetimin neredeyse idari komutası sıfatıyla muhalefet, bu durumu değerlendirdi. seçim zamanlarında kuralları ihlal etmeleri nedeniyle yasaklandılar.

Öte yandan harekâtın son haftasında Milei’nin birlikleri, kamu medyasını özelleştirmek. Lilia Lemoine bunu kendi kötü yöntemleriyle yaptı ve özgürlükçü adayın kendisi de daha sonra bunu yineledi. La Libertad Avanza’nın seçtiği temsilci, kendisiyle röportaj yapmaya çalışan Public TV’den bir köşe yazarını uyarmıştı. Perşembe günü ona “Kamu medyasını özelleştireceğiz, bu yüzden iyi bir çalışan olmaya çalışın” dedi.

Massa “birçokları için bu hükümetin bir hayal kırıklığı olduğunun” farkına vardı ve korku kampanyasında ısrar etti

Röportaj sırasında Massa, Arjantinlilerin “uzun bir hayal kırıklığı sürecinden” geçtiğini ve iktidar partisinin halka borçlu olduğunun farkına vardığını söyledi: “Birçokları için Macri bir hayal kırıklığıydı ve “Diğerleri için bu Hükümet bir hayal kırıklığıydı ve bu yüzden güveni yeniden inşa etmeliyiz.”.

Bu anlamda ülkenin “uzun yıllar büyümeden, hayal kırıklıkları ve gelirdeki düşüşlerle”.

Bu arada Ekonomi Bakanlığı’nın başında olmasına rağmen Alberto Fernández’in görevinden bir kez daha uzaklaştı. “Kararsız kişi, 10 Aralık’ın neden şimdikinden farklı olacağını merak ediyor. Temel olarak, tüm politikalara karar verecek olan kişi ben olacağım.”

“Ben Dışişleri Bakanlığı’nın İsrail’le yaşanan çatışmaya ilişkin açıklamasını aynı şekilde çözemezdim. Görüşlere saygı duyarım ama farklı görüşler. Ve “Size farklı yapacağım şeylerin uzun bir listesini verebilirim.”tutulmuş.

Diğer taraftan, korku kampanyasında ısrar etti. Öncelikle kendisi ile konuştu. emekli: “Milei’nin Seçim Haberinde sunduğu program, AFJP’nin (Emeklilik ve Emeklilik Fonu Yöneticileri) geri dönüşünü önermenin yanı sıra emeklilik ve emekli maaşlarında en büyük kesintiyi öneriyor.”

“Ayrıca Devlet tarafından sağlanan ve Emeklinin ücretsiz ilaçta kaybettiği ayda 21 bin peso olan Daha İyi Yaşam sübvansiyon sistemi tarafından sağlanan takviye ikramiyesini de ortadan kaldırmak istiyor.”

O korku kampanyasının ikinci bölümü hedeflenen öğrenciler. “Üniversitelerini seçebilecekleri ve para ödemek zorunda kalmadıkları bir ülkede yaşamak istiyorlar. Bu üniversite ücreti, kupon, onların seçme özgürlüğünü elinden alıyor.”

“Dünyanın en prestijli 15 üniversitesinden biri olan UBA’nın konseyi, ders artı kuponların UBA’nın ortadan kalkması anlamına geldiği konusunda uyarıyor. Çok güçlü” diye vurguladı.

Korku kampanyası diyorlar“Sürücünün sözünü kesti, bu da Massa’ya stratejiyi daha derinlemesine inceleme fırsatı verdi.

“Hayır, süpermarketlerde silah satmayı önermeleri korkutucu, organ satışının bir pazar olabileceğini önermeleri korkutucu, AFJP’ye dönebileceğimizi düşünmek korkutucu, şiddet korkutucu” diye saldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir