Sergio Massa teklifleri göstermeye çalışacak ve Javier Milei’nin “istikrarsızlığına” işaret edecek

İçinde parite senaryosu Her oyun önemli olduğu ikinci tur seçimle karşı karşıya kalan çekişme Pazar günü önem kazanıyor dengeyi bozabilir ve hakim Sergio Massa’nın gündemi. UxP başkan adayının ekibinde şunlar arasında yoğunlaşıyorlar:yedi veya sekiz puan”İkinci tura girerken risk altındalar.

UxP başkan adayı, Cuma günü yapılan provaların manzarasını değiştirdi. çift ​​dönüş bu Cuma günü ve cumartesi günü boyunca kampanya faaliyetleriyle serpiştirilerek devam etti.

Bu kez kentte sağanak yağmur yağarken, hazırlıklar kente kaydırıldı. Yenilenme Cephesi ofisleri Önceki iki tartışma için toplandığı Chacarita televizyon stüdyosu yerine Retiro’daki Libertador Bulvarı’ndaydı.

Javier Milei’yi oynayacak tercüman da yoktu. Genel seçimler öncesinde Salta Valisi, Gustavo Saenzve San Fernando belediye başkanı Juan Andreotti’nin görevi şuydu: özgürlükçü adayı temsil etmek milletvekilleri başkanı iken Cecilia Moreau Patricia Bullrich’in yerine geçti.

bir tane vardı tek bir kürsü FR ofis binasının ikinci katında: resmi adayın katı. Massa yalnızca kendi işine odaklandı. teklifler dizisi seçmenleri baştan çıkarmaya çalışıyor.

Katalan danışmanın dikkatli gözetimi altında Antoni Gutiérrez Rubí, seçim sonuçlarıyla desteklenen; Stratejik iletişim ekiplerinin başkanı, Santiago García Vázquez; genelkurmay başkan yardımcısı Juan Manuel Olmos ve yukarıda adı geçen Andreotti; Massa şuna odaklanıyor: gelecek için düşündüğünüz önlemler ve onun platformundabirlik hükümetiKHK ile yönetimin imkânsızlığını ortaya koymaya çalışıyor.

Massa ve Patricia Bullrich, Santiago del Estero’daki tartışmada. Bakan ayrıca JxC’nin oylarına da gidiyor. Fotoğraf: “Maxi Failla”
Son tartışmada Javier Milei ve Sergio Massa. Son tartışmada Javier Milei ve Sergio Massa.

Cuma günü, muhalifler tarafından yönetilen Esteban Echeverría kasabasındaki bir emeklilik merkezini ziyaret ettikten sonra Maximo Kirchner, Fernando Gri; Massa sığınağında provalara devam etti. Bu cumartesi tüm gündemini temizleyerek kendisini hazırlıklara adadı. José C. Paz’a yapılan ziyaret günler önce arşivlendi.

Aday ayrıca Milei’nin benimseyebileceği stratejilere olası yanıtların da pratiğini yaptı. Adaya yakın, özgürlükçü liderin Tigrense adını vereceğini göz ardı ediyorlar “yalancı” Ve “hile“, sosyal ağlarda ve halka açık görünümlerinin her birinde yaptığı gibi.

Massa, özgürlükçü şahsın ekonomik yönetimini ve enflasyon rakamlarını ifşa etmeye çalışacağını biliyor ve günler önce Arjantin’in ilk ticaret ortağı başkanı Lula ile bağlarını sürdürmeyeceğinin sözünü veren Milei platformunun zayıflıklarını göstermeye bahse giriyor. Tigrense, bu kararın Arjantin endüstrisi üzerinde yaratabileceği etkiyi ortaya çıkaracak ve ulusal para birimini değiştirmeyi planladığı doların nereden geleceğini tanımlamak için onu sorgulayacak.

Massismo’da LLA adayının yeni dava konusunda ısrar edeceğinden eminler. yasa dışı casusluk Comodoro Py’de işleniyor ve iktidar partisinin liderlerini içeriyor. Massa bunu tekrarlayacak Ariel Zanchetta’nın hedeflerinden biri olarak görünüyor, tıpkı geçmişte bir jandarma ajanının evine zorla girmesi gibi. Bakan kendisini davacı olarak sunmayı düşünüyor.

Beğenmek Agustín Rossi Çarşamba günü Massa, TN stüdyolarında ısrarla dava açmayacak. Mauricio Macri ve Patricia Bullrich’in açık desteği Milei’ye. “Onlar geçmişin bir parçası ve oy pusulasında değiller. PRO’nun kurucusunun güvensizliğine rağmen ekibi, “Sergio eski başkanların bir yeri olması gerektiğine inanıyor” diyor. Başka sebepler de var, son güne kadar Ekonomi Bakanı arıyor JxC seçmenlerinin hiçbir zaman Peronizme oy vermeyen oyları.

UxP adayının izinden gidenler onun üzerine bahis oynayacağını vurguluyor odaklanmış görünmek ve özgürlükçü lidere karşı ılımlı. “Kampanyanın üçüncü aşamasında şöyle bir plan var”aday adaya karşı“Ve bu tartışmada görülecektir” diye belirtiyorlar. Bununla birlikte, son günlerde seçmenleri korkutmamak için bir Milei’nin daha fazla öz kontrol göstermeye çalıştığının görüldüğünü belirtiyorlar. Önceki geçişlerde, Özgürlükçü seçmenleri rahatsız etmemeye özen gösteren bakan adayı, bu cumartesi, ekonomistin Papa’ya, gazetecilere ve muhaliflere hakaret ederken görüldüğü arşiv görüntülerini internet sitelerinde yayınladı.

Massa şu ana kadar kabinesindeki isimlerin onaylanmasıyla dikkat çekmeyi planlamıyor. Ancak adaya yakın olanlar onun tekrar öneride bulunabileceğini iddia ediyor Hangi parti dışı liderler katılabilir?tıpkı geçen pazar günü yaptığı gibi.

Konuklar arasında olacak göz kırpıyor -e bağımsız sektörler. Temsilciler Natalia de la Sota ve Alejandro “Topo” Rodríguez, bakana desteklerini zaten ifade etmiş olan kitlesel dinleyiciler arasında yer alacak.

Massizm’de şu ayrıntı kutlandı: kürsüde kağıt bulundurulmasına izin verilmiyorMilei’nin talep ettiği gibi, ancak Seçim Kurulunun adayların serbest dolaşımını kabul etmemesinden üzüntü duydular. Adayların sahne boyunca yürüyebileceklerini umdular ve şunu hatırladılar: Jair Bolsonaro ve Lula arasındaki gidiş gelişMevcut Brezilya başkanının o zamanki başkanın koluna dokunduğu. Konuşurken sınırlı bir alanda hareket etmeye razı olmak zorunda kalacaklar.

Massa’nın münazara konusunda daha fazla deneyimi olmasına rağmen ekibi yeni kuralların farkında. mikrofonlar açık Tartışma boyunca ve daha fazla ileri geri hareket etmek onun için aynı zamanda bir meydan okumayı da temsil edecek.

Massa’nın ekibi Hukuk Fakültesi’ndeki atamanın “bir iklim yaratmak Bu, Peronist adayın seçimlerden önceki son ve belirleyici haftada ülkeyi yönetmeye en uygun aday olduğunu öngörüyor. Öğleden sonra geç saatlerde oyun alanının keşfi işlevi gören ses kontrolü için tartışma merkezine gitti.

Massa elindeki arkadaşıyla, Pazar gününün bir bölümünde devam edecek olan provaları yarıda kesti. kulüplerden açıklama Arjantin futbolunun en önemli fikrinin halka açık limited şirket haline gelme olasılığına karşı çıkması, Macri’nin geçmişte öne sürdüğü ve Milei’nin de kampanyada savunduğu bir fikirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir