Sergio Massa ve Patricia Bullrich’e milyoner katkılarda bulunanlar

Unión por Todos (UpT) başkan adayı Sergio Massa 926 milyon peso harcamayı planlıyor Seçim kampanyasında Together for Change’den rakibi Patricia Bullrich, 1.253 milyon, seçim yargısına sundukları ve kendisinin eriştiği ilk raporlarda Zurna.

Kampanya harcama uzmanları şunları düşünüyor “daha ​​gerçekçi” Bullrich’in tahmini, örneğin uçak transferleri, anketler ve stadyum kiralama masraflarını da eklemek zorunda oldukları için.

Bunlar adayların yeminli beyanlarıdır ve daha sonra Haber tarafından araştırılıp, işverenlerden, sendikalardan veya kamu kuruluşlarından gelen siyahların katkıları – son ikisi yasaktır.

Bu Salı gününe kadar tırmanmamışlardı Ulusal Seçim Odası sayfasında La Libertad Avanza adayı Javier Milei’nin ve diğerlerinin önceki kampanya gider raporları yer alıyor. Bunları göndermek için son tarih 12 Ekim’de sona erdi.

Massa’nın şu ana kadarki ana bağışçıları arasında iş adamları da var Francisco De Narváez 10 milyon pesoyla ve Arjantin Gümrük Mali Depoları Odası 19 milyon pesoyla. Eski Güvenlik Bakanı Mauricio Macri’nin ana mali destekçileri şimdiye kadar Garovaglio-Zorraquin, Oxenford ve Banco Macro grupları ve diğerleri.

Massa raporu, gelen birçok ticari katkının olduğunu ortaya koyuyor toplam 70 milyona ulaştı. Nihai raporun seçimden 90 gün sonra sunulması gerekiyor.

Ancak En büyük gelir kamu katkısı 722 milyon dolar İçişleri Bakanlığı tarafından ödenen ve bir önceki seçimdeki her oy başına bir ödemeyi temsil eden ödemedir.

Massa, prensip olarak kampanya işletme giderlerinin 359.792.998 $ olduğunu, bunun halihazırda 2.792.998 $’ını kendisinin oluşturduğunu ve 357.000.000 $’lık harcama öngörüyor.

Seçim reklam harcamalarındaki harcamalara ilişkin olarak 143.320.943 $ (gerçekleşen), 405.000.000 $ (planlanan) ve 548.320.943 $ (toplam).

Bağışçıların listesinde Kültür Bakanı da yer alıyor. 100 bin pesoyla Tristan Bauer, Savunma’dan meslektaşları, Bilim’den Jorge Taiana, Daniel Filmus; Endüstriden José De Mendiguren; Eğitim Departmanı, Jaime Perczyk; Turizm’den Matías Lammens, başkanlık sözcüsü Gabriela Cerruti ve Arjantin Radyo ve Televizyon Başkanı Rosario Lufrano. Banco Nación’un başkanı Silvia Batakis ise 150 bin katkı sağladı. Başkanlığın Hukuki ve Teknik Sekreteri Julio Vitobello, diğerlerinin yanı sıra 100 bin katkıda bulundu.

Özel katkılarla ilgili olarak, başkanlığını Elías Canievsky’nin yaptığı Özel Mali Mevduat Odası, 19 milyon ve Massalin Particulares (Kuzey Amerika Philips Morris şubesi) 5 milyon bağışladı.

Santa Cruz işadamları Cristian Vera Méndez ve Jorge Sánchez Posleman sırasıyla 2 ve 5 milyon bağışta bulundu.

Ruben Villagra ve Miguel Bietti Capurro’nun her biri 5’er milyon. Bahillo SRL (Tarım Bakanı Juan José Bahillo’nun dondurma fabrikası) 300 bin peso.

Şirket Merkezi Rosario’da bulunan ana motosiklet üreticisi Corven Motors’un yanı sıra Indanor ve Aire Total SRL’nin 5.000.000’u var.

Massa’ya diğer iş katkıları Mariano Leiva Varela (1 milyon); SRL İşletme Hizmetleri (3 milyon); Latin pazarı (200 bin); Addnice Grubu (10 milyon); Romet Kuruluşları (3 milyon); Duran R ve Duran P (2 milyon) ve Interup SA (2,5 milyon) diğerleri arasında.

Öte yandan Bullrich şunu tahmin ediyor: Devletten daha az katkı alacak Massa’dan (659 milyon) ve çok sayıda bağış toplama yemeği düzenledikten sonra özel sektörden (589 milyon) daha fazlası.

PRO liderinin kampanyası, toplam kampanya işletme giderlerinin 345 milyon, seçim reklam giderlerinin ise 908 milyon peso olacağını tahmin ediyor.

Kişisel katkılar arasında 1.200.000 ile Juan Balbín ve 600.000 ile PRO yardımcısı Pablo Torello yer alıyor.

Bullrich’in önceki özel bağış raporunda, Federico Zorraquín’in rakamı 25 milyon; Juan Eduardo Oxenford (tek boynuzlu at sahibi, 25 milyon peso), Carlos Giovanelli (eski Citi Bank ve Macro bankası) 12.500.000 peso ve Nelson Pozzoli (Makro banka), 12.500.000 peso.

Bullrich’e bir diğer önemli katkı da şuydu: Rodolfo Constantino’nun Frigorífico Rioplatenses’i (Eduardo Constantini’nin kardeşi), MALBA müzesi başkanı); 6 milyonluk Sermaye Piyasası; 6 milyon peso ile ADCAP Asset (Javier Timerman’a ait bir yatırım fonu), meyve ve sebze şirketi Desdeelsur ve Massa’ya da katkıda bulunan Massalin Particulares – 6 milyon peso.

Bullrich önceki raporunda Aurum Valores’in kendisine 31 milyon peso bağışladığını da bildirmişti; Diğer giderlerin yanı sıra Unicenter, 12 milyon ve Libra Seguros, 18 milyon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir