Sergio Massa’nın Javier Milei’yi düşürmeyi hedeflediği seçime günler kala

Unión por la Patria kampanya sığınağında, Alberto Fernández’e yönelik öfke, geçen hafta kendisine karşı sunduğu “kamuoyuna gözdağı verme” şikayeti nedeniyle hala sürüyor Javier Milei insanlara sabit vadelerini peso cinsinden yenilememelerini ve dolar cinsinden tasarruf etmelerini tavsiye ettiği için.

Ancak en duyarlı sesler, özgürlükçü lideri mahkemeye verenin son yıllardaki en kötü imaja sahip Başkan değil de başka biri olsaydı durumun bu kadar ciddi olmayacağı konusunda hemfikir. Sonuçta bu, kutuplaşmayı korumaya hizmet etti PASO’dan bu yana en büyük hedef olan La Libertad Avanza’nın lideriyle ve özellikle de önümüzdeki Pazar günü yapılacak genel seçimlerin son aşamasında.

“İkinci tura çıkma şansı somut olan iki aday var. Bu nedenle, insanlara iki ülke modelinin ihtilaflı olduğunu ve yaptığımız tüm hatalara rağmen çözümün asla bunu vaat eden biri olamayacağını göstermek önemli. Her şeyi kırmaya geliyoruz. Arjantin’de yıkıp yeniden başlamak değil, inşa etmeliyiz”, kampanyanın son haftalarındaki en aktif liderlerden birinin düşüncesiydi.

Milei aleyhindeki aşırı hikayenin arkasında, Massa’yı tek alternatif olarak konumlandırma ve Değişim için Birlikte adayı Patricia Bullrich’i kamuoyundaki tartışmadan çıkarma yönünde açık bir strateji var.

Ekonomik deprem ve devalüasyonun ortasında, seçim hedefiyle ama aynı zamanda krizin büyük bir kısmını haklı çıkarmak için PASO’dan sonra örülmüştü: Mauricio Macri’nin 2019’da piyasaların yaşadığı o vahim Pazartesi gününü haklı çıkarması gibi. Kirchnerizm’in geri döneceği korkusu nedeniyle ön seçimlerden sonra iktidar partisi şu fikri yerleştirmeye karar verdi: Özgürlükçü tekliflerden korku 14 Ağustos’tan bu yana yaşanan şoku ve o ana kadar ekonominin yönünü bakan adayının yönlendirdiğini açıklıyor.

Resmi sığınakta kutuplaştırma takıntısı hakkında yaptıkları açıklama “Massa Milei hakkında kötü konuşmuyor, Arjantin için geçerli olmayan tekliflerden bahsediyor.”

Massa ve ikinci tura çıkma stratejisi.

Aslına bakılırsa, Tigrense’nin ağzından özgürlükçülere yönelik herhangi bir diskalifiye çıkmamasına rağmen, cumhurbaşkanı adayı şunları sağladı: diğerleri miydi resmi referanslar ana rakiplerine karşı kişisel şartlarda suç duyurusunda bulunacak olanlar.

Aynen anlattığı gibi ZurnaCGT’nin sesini duyurması için adımlar attı (kendisini “kundakçı” olarak nitelendirdi ve “sorumlu bir ekonomist olmadığına dair güvence verdi”) ve ayrıca bu şaşırtıcı gelişmeyi memnuniyetle karşıladı. özel bankalardan açıklama Adaylardan “sorumluluk” talep eden ve “halk üzerinde belirsizlik ve oynaklık yaratan” ifadelerden uzak durulması çağrısında bulunuldu.

Uyarı buna değer: Her ne kadar bunu açıkça belirtmeseler de, Milei’ye yönelikmiş gibi görünüyordu, çünkü “mevduatların yenilenmemesini tavsiye etmenin nüfusun bir kesiminde endişe yaratmaktan başka bir işe yaramadığını” belirttiler. Tam olarak özgürlükçü adayın birkaç saat önce söylediği bir şey.

Aşırı iyimserlik

Önümüzde hâlâ dört günlük kampanya varken, denge Vatan İçin Birlik stratejisinde neler yapıyorlar? Milei ile kutuplaşmak “çok olumlu”. En etkili kitlesel kılıçlardan biri, “Bugün oylamadayız ve geriye kalanları değiştirmeyeceğiz” dedi.

Aslında bu Pazartesi Sanayi Bakanı José Ignacio de Mendiguren, Milei’yi ringe geri getirdi. Radyo 10’da “Merkez Bankası’nı havaya uçurmak isteyen bu adamlar bir torba kumu bir torba kireçten nasıl ayıracaklarını bilmiyorlar, onlar Power-point kulübü” dedi.

UxP’de yaptıkları hesaplamalar ikinci tura çıkmaktır “en az 5 puan daha” eklenmelidir” Massa ve Juan Grabois’in oylarının birleşiminin yüzde 27,28 ile üçüncü sıraya ulaştığı PASO’ya kıyasla.

“Zaten bu rakamlara ulaştık ve (Horacio Rodríguez) Larreta’nın ve oy vermeye gitmeyen insanların yenilgisi için Birlikte en ilerici oyu toplayabiliriz,” diye analiz ediyorlar, aşırı bir iyimserlikle. ön seçimlerden sonra kötüleşen ekonomik krize dair hiçbir kayıt yok.

Genç oylara bahis yapın

Evreni devamsızlıkTüm adayların işaret ettiği bu soru, anketörlerin önümüzdeki Pazar günü ne olabileceğini açıklamakta karşılaştıkları belirsizliği ve zorlukları açıklıyor: neredeyse on buçuk milyon seçmen var.

Massa, Milei'ye karşı kampanyasını güçlendiriyor ve Buenos Aires bölgesini genişletmeye bahse giriyor.Massa, Milei’ye karşı kampanyasını güçlendiriyor ve Buenos Aires bölgesini genişletmeye bahse giriyor.

Özellikle iktidar partisinde En genç seçmeni hedef alıyorlar. Son haftalarda Massa seçmenlerin bu kısmına odaklandı: 18 ile 29 yaşları arasında toplam 8.337.914 seçmen var ve bu da kayıtların %24,29’unu temsil ediyor.

Bu önermeyle Massa, La Libertad Avanza’nın PASO’daki zaferinin anahtarı olan özgürlükçü politikaların bu sektörde yaratacağı varsayılan etki hakkında farkındalık yaratmaya çalıştı.

Milei’nin çevre ve çevreyle ilgili vizyonunu sarsmanın yanı sıra İklim değişikliğine olumsuzGençler arasında hassas bir eksen olan , Devletin rolüne odaklanan bir konuşmanın ana hatlarını çizdi: Tigrense, “Devletin yatırımına dayalı olarak ders çalışma, eğlenme veya bağlantı kurma hakkını savunmak için isyan etme zamanıdır” dedi. son müdahaleleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir