Sessizliğiyle ilgili eleştirilere rağmen Buenos Aires UCR “Çikolata Kapısı”na ilişkin açıklamayı erteledi

Radyo sessizliğinin yarattığı şüphelerden sonra Buenos Aires siyasetinin çoğu sektöründen vazgeçildi Serbest bırakılması Julio “Çikolata” Rigau, massista işaretçisi şununla durdu: 48 banka kartı UCR İl Komitesi başkanı olan Yasama Meclisi çalışanlarının, Maxi Abad, devam et Güçlü bir tanımı geciktirmek Tartışmalı bölüm hakkında.

Abad, “kurumsal” bir yanıt vermek için bu hafta partiyi toplantıya çağırmaya karar verdi.

Geçtiğimiz hafta sonu, eski UCR yasa koyucuları, dosyada Rigau’nun tutuklanmasıyla başlayan ancak 12 gün süren “tekrarlanan dolandırıcılıklar” nedeniyle kınanan “olayların ciddiyeti” nedeniyle yüzüncü yıl partisinin il milletvekilleri başkanından bir kamu açıklaması talep etmişlerdi. daha sonra öyleydi sol boş bir temyiz mahkemesinin iki yargıcı tarafından.

Her ne kadar karar La Plata başsavcısı tarafından temyiz edilecek olsa da Hector VoglioloAslında soruşturma bir aşamada kaldı. Ölü nokta.

Bu gazetenin davanın geleceği konusunda kendisine danışılması üzerine Abad, bazı hususları açığa çıkardı. Dikkat Vogliolo’nun La Plata Temyiz Mahkemesi’nin kararına itiraz etmeye çalışacağı belgeyle ilgili olarak “yargı sürecinin devam ettiğini ve Haberin kararını beklememiz gerektiğini” ileri sürerek.

Rigau Çikolatası.

Ancak yargıçların eylemleri hakkında yorum yapmaktan muaf tutuldu. Juan Benavides Ve Alejandro Villordobu Pazartesi günü kınanan “Kötü performans” “Çikolata”nın serbest bırakılmasına yol açtığı gerekçesiyle, adı geçen yargıçların görevden alınması durumunda itiraz edilme riski nedeniyle ve kendisi “avukat yasa koyucu” olduğu için sürece çağrılabilecek.

Eyalet için Değişim İçin Birlikte’nin ilk ulusal senatör adayı Abad, “şüpheli bir duruma açıklık ve kesinlik getiren her türlü soruşturma mekanizmasının yürütülmesi gerektiğini” destekleme sözü verdi.

Bu anlamda şunu ifade etti. bloğunuz rapor taleplerine eşlik edecek Şu anda şüphe altında olan mekanizmayı, yani gelirleri siyaseti ve seçim kampanyalarını finanse etmek için kullanılacak sahte çalışanların sözleşmelerinin imzalanmasını soruşturmayı amaçlayanlar.

İl Komitesine Çağrı

İç eleştiriler ve aslında tüm siyasi sınıfa meydan okuyan son derece “rahatsız edici” bir konu nedeniyle yüzüncü yıl partisi içinde hakim olan gerilim karşısında, partinin eski sahibi, Facundo Yelelileri Bu hafta İl Komitesinin yönetim kuruluyla bir araya gelerek konuyla ilgili kurumsal bir açıklama yapacağını duyurdu.

Gerçekte Abad, kendi partisinin bir kesimi tarafından değil, aynı zamanda Unión por La Plata adına La Plata’nın belediye başkanı adayı tarafından da hedef alınmıştı. Julio AlakKendisini tartışmadan ayırma girişiminde bulunan – yukarıda adı geçen kararla sorgulanan yargıçlardan biriyle bağlantılıydı – Patricia Bullrich’in seçime giderken adaylığını güçlendirmek için seçtiği Buenos Aires’li radikal ortağı hedef aldı. PASO.

“Meclis başkanına sormamız gereken bir konu (çünkü) Federico Otermín), blokların başkanlarına… yani Maxi Abad’a” şeklindeki yanıt şu şekildeydi: “siyasi kötülük” eski belediye başkanının bakanla birlikte gerçekleştirdiği din propagandası turu sırasında yerel basına verdiği bilgiler Anibal Fernandez (Güvenlik).

La Plata belediye başkanının mevcut adayı, kötü dillilerin seçim kampanyalarının “alternatif” kaynaklarından birine atfettiği “kategori 25” sözleşmelerin tanımında “çapraz çıkarlar” gösteren versiyonları yineledi.

Aslına bakılırsa Abad’ın, yine radikal bir kişi olan il Temsilciler Meclisi’nin idari sekreter yardımcısıyla ilişkisi var. Sandra Paris. Bu parlamenter organın sekreteri Peronisttir. Miguel De LisiBuenos Aires parlamentosu çalışanlarının sözleşmelerinin “imzası” olan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir