Şikayet üzerine La Cámpora, Hurlingham’da Papa Francis’in kuzeniyle birlikte posterleri indirdi

Sonrasında Papa Francis’in kuzeni Juana Dominga Bergoglio La Cámpora’yı kınayan ve grubun Hurlingham’daki belediye başkanı adayı Damián Scelsi’ye, kendi rızası olmadan kendi imajını din propagandası yapan posterlerde kullandığı için bir mektup gönderen Campora liderleri, tüm posterleri kaldırmaya başlamaya karar verdi.

Çatışma bundan sonra başladı La Cámpora tüm bölgeyi Scelsi ve Bergoglio’nun görüntüleriyle dolduracak. Billboardlara yapıştırılan posterlerin yanı sıra belediyenin merkezi noktalarında da gigatograflar asılıydı.

Fotoğraflarını gördükten sonra kadın, bir belge mektubu aracılığıyla La Cámpora’nın Kirchnerist adayın kampanyasında rol almaktan muaf tutulmasını talep etti. Rızasının alınmadığını, bu görüntüler nedeniyle sokakta hakarete ve hatta tokat yediğini de bildirdi.

“Bu yıl 22 Ekim seçimleriyle ilgili ve yayınlarınızda olduğu gibi grafik posterlerde resmimin yer aldığı herhangi bir kampanya materyalini 24 saatlik zorunlu süre içinde yayınlamaktan kaçınmanızı rica ediyorum. Bu özel efsane kapsamında ve Juana Bergoglio belge mektubunda, yüzümün açıkça görülebildiğini ve bana onarılamaz bir yük getirdiğini yazdı.

Skandalın ardından La Cámpora liderleri skandalın büyümesini önlemek için posterleri tüm hızıyla kaldırmaya başladı. Vergara Bulvarı’nda Bergoglio’nun Scelsi’yi kucakladığı reklam panosunu kaldırdılar. Ayrıca sokaklara asılan posterleri de çıkardılar.

Hurlingham’daki durum karmaşık. Unión por la Patria’nın Peronizmi bölünmüş durumda. Şu anki belediye başkanı Juan Zabaleta, PASO’yu La Cámpora’dan Scelsi’ye karşı kaybetti ve kampanyadan tamamen çıktı.

Camporismo, Máximo Kirchner ve PAMI’nin desteği sayesinde bölgede güçlendi. Martín Rodríguez, kurum numarası ve Luana Volnovich’in ortağı, Kendisi kasabanın yerlisi ve Zabaleta Sosyal Kalkınma Bakanlığı’na gittiğinde geçici belediye başkanı olan Scelsi’ye fon ayırdı.

Kampanyada kullandıkları ilçede PAMI hastanesini bu şekilde kurmayı başardılar.

Peronizm krizdeyken Juntos, Zabalate’nin yerini alma yarışına girmeyi amaçlıyor. Bu alanın adayı Lucas Delfino Unión por la Patria’dan uzak olmasına rağmen PASO’da ikinci oldu. Delfino, Mauricio MAcri’nin yönetimi sırasında memurdu ve bugün Buenos Aires Turizm Otoritesinden sorumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir