Silvina Batakis’in eski kocasını önemli bir göreve atadığı ve Banco Nación’da milyon dolarlık maaşların ödenmesine izin verdiği iddia ediliyor.

Silvina Batakis bu pazar günü hedef alındı Banco Nación’da düzensiz yönetim iddiası. Programda belirtildiği gibi Herkes İçin Gazetecilik (PPT)söz konusu finansal kuruluşun başkanının bir süre için işe alındığı Eski kocasına önemli suçlamaHéctor Javier Silva, Yönetim Kurulu’na ikisi arasındaki bağlantı hakkında bilgi vermeden tek taraflı olarak genel müdür María del Carmen Barros’u atadı. milyoner maaşı.

Bu, gazetenin yayınladığı haberde genellikle raporlarını sunarken yaptığı gibi ağaç gibi giyinen ekonomi uzmanı gazeteci Cecilia Boufflet tarafından ortaya çıkarıldı. On üç, her iki durumun ayrıntılarını kırdı. İlk olarak Batakis’in temmuz ayında Yönetim Kurulu’na imza atması için gönderdiği personel listesinde, atamaları ağustos ayında başlayacak olan personel listesinde, Silva’yı Sistem yönetimi için “gizlice”“kimseye haber vermeden.”

Ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nda kısa süre görev yapan memurun yakın zamanda görevinden ayrılması durumunda eski eşinin “çalışan olarak kalacağını” ifade etti. “59 yaşında bir kişi ve Bankanın geleneksel bir kuruluşu değildir. o yaşta birinin işin içinde olduğunu” diye ekledi gazeteci.

“Bu tüm yönetim kurulu öfkeli Çünkü onları uyarmadı ve biliyorlar ki, bu öğrenildiğinde bunun bir skandal olacağını ve hepsinin sıkışıp kalacağını biliyorlar” diye sözlerini tamamladı.

Buna paralel olarak Boufflet, “Batakis’in Barros’a mektupla, danışmadan ve Yönetim Kurulu’nun oyu olmadan, ödüller, ikramiyeler ve diğerlerinden oluşan ve toplamı neredeyse 9 milyon peso olan bir maaşı onayladığını” ortaya çıkardı.

Programın sunucusu Jorge Lanata kameraya bakarak “Affedersiniz?” dedi. Sonra haykırdı: “Dokuz Çubuk!”

Boufflet şunları belirtti: “Kendisine sahip olduğunda İlk masraf aşağı yukarı 15 bin dolardı.”. Batakis, kendisinin açıkladığı gibi, “diğer bankalarda, hatta kamu bankalarında bile, genel müdürün aşağı yukarı bu büyüklükte bir maaşı olduğunu” savundu.

Ayrıca şunları söyledi: Barros’un Juan Manuel Romero ile ilişkisi varbankanın Zırhlı Sürücüler alanında Hizmetler müdürü, “işe çok sık gitmeyen” ve “bir özet yaptılar yakıt satın almak için şirket kartını kullandığın için.”

Lanata, “Arabanıza şirket kartınızla benzin mi alıyorsunuz?” diye sordu. Boufflet şöyle cevap verdi: “Arabanız için olmalı ya da bazı kişilerin servis istasyonuyla küçük bir anlaşması var ve kuponları satabilirler.”

Aynı doğrultuda, Romero’nun “savcılıkta cezai bir durum nedeniyle şikayette bulunduğunu, çünkü işe gittiği tek sefer Banco Nación bankamatik kamyonuyla Bariloche’ye bir geziye gitmek istediğini ve ona para vermek istediğini” ekledi. bir arkadaşa yolculuk.” .

“Operasyona katılan Buenos Aires Şehri Polisi ayağa kalktı, şikayette bulundu ve bu konuda bir özet ortalıkta dolaşıyor” dedi.

Son olarak şunları söyledi: “Var Bankanın Yönetim Kurulu ile Batakis arasında kafa karışıklığı yaşanıyorŞimdiye kadar María del Carmen Barros’u koruyan kişi.”

“Satın alınan pek çok şeyin yanı sıra, numerolog Pity ile de bir sözleşme var” diyerek konuyu önümüzdeki günlerde devam ettireceğine söz verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir