Sol Cephe adayının önerisi, hükümet planı ve profili

Myriam Bregman seçimlere geliyor 22 Ekim PASO’da en çok oy alan beşinci aday oldu ve %2,6’nın biraz üzerinde oy aldı. Bu performansı onun saha içinde galip gelmesini sağladı. Sol Ön (FIT)Genel seçimlere katılmak için gereken tabanı aştı ve kendisine mecliste yer sağladı. başkanlık tartışması.

Aşağıda bunların bir incelemesi yer almaktadır. teklifleronun Hükümet planı ve FIT adayının profilionun koşucu arkadaşı olan Nicolás del Caño.

Hükümet teklifleri ve planı

Web sayfasında, Bregman hükümet programını yayınladı on puan.

1- Uluslararası Para Fonu’na olan borcun ödenmemesi: “Bu para maaşların ödenmesi, iş yaratılması ve sağlık, eğitim ve barınmaya erişimin garantilenmesi için kullanılacak. “Sermaye kaçışını önlemek, küçük tasarruf sahipleriyle ilgilenmek ve ucuz kredi sağlamak için bankacılığın ve dış ticaretin millileştirilmesini öneriyoruz.” pozlar.

2- Sağlık sisteminin birleştirilmesi ve merkezileştirilmesi: “Pandemi, kamu, özel, sosyal hizmetler ve üniversite sistemlerine ait tüm kaynakların, çalışanların ve profesyonellerin kontrolü altında bir araya getirilmesi ihtiyacını gündeme getirdi. İşçilerin katılımıyla merkezi ve yerel acil durum (veya kriz) komitelerinin uygulanması. Aşılama sıralamasında ayrıcalık yok. Ülke genelinde test ve testlerin uygulanması”, öneriyor.

Tartışmaya katılacak beş başkan adayı: Miryam Bregman, Sergio Massa, Patricia Bullrich, Juan Schiaretti ve Javier Milei.

3- Kamu hizmetlerinin millileştirilmesi: “Elektrik, gaz, su, ulaştırma ve haberleşme şirketlerinin özelleştirmeleri iptal edilsin. Popüler kullanıcıların kontrolünü de içeren bir planla, bunları kamu üniversitelerindeki teknisyenler ve uzmanlarla birlikte işçilerin kontrolü, idaresi ve idaresi altına alın.” tutar.

4- Maaş ve emekli aylıklarının derhal artırılması: “Ayda bir kez indekslenmelerini öneriyoruz. “Aylık gelir; gıda, barınma, ulaşım ve sağlık gibi temel ihtiyaçları karşılamalı”Açıklamak.

5- Mega madenciliğe ve pestisitlerin gelişigüzel kullanımına hayır: “Fracking ve mega madenciliği reddediyoruz. Barrick Gold’un ayrılması ve YPF-Chevron anlaşmasının iptal edilmesi. Bu firmaların tazminatsız olarak kamulaştırılmasını ve oluşan zararın onarılarak işçilerine eşit ücretle istihdam sağlanmasını öneriyoruz. “Havadan ilaçlamanın ve tarım kimyasallarının gelişigüzel kullanımının yasaklanması” varsayım.

Myriam Bregman şu anda şehrin ulusal temsilcisidir. Fotoğraf: Juano Tesone

6- Memurların öğretmen gibi kazanması: “Milletvekillerinin ve yargıçların diyetlerini reddediyoruz. Frente de Izquierda Unidad’daki PTS milletvekilleri bir öğretmen kadar kazanıyor ve diyetlerinin geri kalanı mücadele fonlarına ve popüler amaçlara bağışlanıyor.detaylar.

7- İşten çıkarma ve uzaklaştırma yasağı: “Kriz karşısında ve şirketlerin veya fabrikaların kapanması karşısında, işçilerinin kontrolü altında üretime geçebilmeleri için bunların kamulaştırılmasını ve millileştirilmesini öneriyoruz.” öneriyor.

8- Geçici reformun iptali:“Emekliler için %82 ​​mobilitenin yanı sıra ihtiyaçlarını karşılayacak minimum varlıkta acil bir artış istiyoruz.”diye duyuruyor.

Myriam Bregman, Kongre’de. Fotoğraf: Lucía Merle

9- Aile sepetinden KDV’nin kaldırılması: “Çalışanların en acil ihtiyaçlarını çözmek için, büyük servetler için vergiler ve bankalara, toprak sahiplerine ve büyük iş adamlarına olağanüstü vergiler getirilmesini öneriyoruz. Fiyat kontrolü ve popüler tedarik komiteleri”, pozlar.

10- Ücreti etkilemeden çalışma saatlerinin çalışan ve işsizler arasında dağılımı: “Sadece işsizlik sorunu çözülmeyecek, çalışanların hizmetine sunulacak kapsamlı bir ekonomik planla birlikte ekonomi yeniden canlanacak”diye temin ediyor.

Myriam Bregman’ın profili

Sol Cephe Ulusal Milletvekili, Myriam Bregman 25 Şubat 1972’de Buenos Aires eyaletinin Carlos Tejedor bölgesindeki küçük bir kasaba olan Timote’de doğdu.

“Annem çok küçük yaşlardan itibaren çalışmak zorunda kaldığı ve babam öğretmen ve tüccar olduğu için okulu bitiremedi. 18 yaşımda hukuk fakültesini bitirdiğim Buenos Aires’e kardeşimle birlikte okumaya geldik.”diyor başkan adayı web sitesinde.

Gibi avukat 90’lı yıllardaki eylemlerde gözaltına alınan kişilere danışmanlık yapan bir grup profesyonel kurdu. 2001 krizinde kurtarılan fabrikalardaki işçilere eşlik etti ve insanlığa karşı davalara katıldı. Jorge Julio Lopez2006 yılında aleyhine ifade verdikten sonra ortadan kaybolan bir tanık Miguel Osvaldo Etchecolatz.

Myriam Bregman, aday arkadaşı Nicolás del Caño (solda) ve yardımcısı Alejandro Vilca ile birlikte. Fotoğraf Rolando Andrade Stracuzzi

Grubun ana liderlerinden biridir Ekmek ve Güllerkadın haklarının kazanılması için kampanya yürüttüğü yerden. “Arjantin’de ve dünyada güçlü bir şekilde gelişen, 2020’de Kongre’ye kürtaj yasasını onaylatan, kadın cinayetlerine karşı örgütlenmeye ve kadın haklarını savunmaya devam eden devasa hareketin bir parçasıyım”internette öne çıkıyor.

2015 yılında seçildi ulusal temsilci FIT’in kurduğu rotasyon sisteminin bir parçası olarak Buenos Aires Şehri için bıraktığı yedek kulübesi. 2017 yılında görevi devraldı Buenos Aires’li yasa koyucu ve 2021’de Alt Meclis’e döndü.

PASO’da, aşağıdaki formülden oluşan dahili olarak empoze edildi: Gabriel Solano Ve Vilma RipollSol Cephe’nin aldığı oyların yüzde 70’i korunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir