“Son K’da kazanacağız”

Javier Milei Salta’da “özgürlük turu” adını verdiği federal kampanyayı kapattı. Seçilen senaryo bir tesadüf değil: Orada, PASO’daki oyların neredeyse %50’sini kazandı, oysa hiç oraya gitmemişti. Artık son sprintte tüm çabasını en büyük iddiası olan Buenos Aires’e yoğunlaştıracak: “Son K sığınağında kazanalım” diye güvence verdi.

Toplanma saat 17.30’dan itibaren General Güemes anıtında gerçekleştirildi. Kampanyanın bu ikinci aşamasının tüm turlarında olduğu gibi özgürlükçü, bir kamyonun kasasından kalabalığı gezdi ve selamladı.

Kendisine tartışmalı eski PRO müttefiki de dahil olmak üzere yerel adaylar eşlik etti. Alfredo OlmedoKongre üyesiyken ulusal üne kavuşan ve odadaki meslektaşlarını kışkırtmak için Kongre’ye tişörtler gibi plastik bir kürek getiren Erdoğan, “Peki ya küreği kapmayı denersen?” dedi. Bir özgürlükçü olarak kampanya sırasında 100 dolar karşılığında çekiliş yaptı.

Javier Milei, “küreği yakala”nın patentini alan milletvekili Olmedo ile birlikte.

Milei’nin onuruna, cam gibi kaldırabilmesi için her turda kendisine getirdikleri klasik motorlu testerenin yanı sıra, Bir kürek kaldırdı.

Olmedo’nun kendi partisi Ahora Patria var ve bu seçimde şaşırtıcı sonuçlarla Milei ile ittifak kurdu. Ağustos ön seçimlerinde yüzde 49,48 oy alarak Sergio Massa’nın iktidar partisi yüzde 24’ün biraz üzerinde oyla ikinci, Patricia Bullrich ise yüzde 17 oyla üçüncü oldu.

Bu rakamlar Salta’yı mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon haline getirdi. “Gelmek istedik insanlara teşekkür edin ve oylarını birleştirin“, LLA ekibinden güvence verdiler.

Salta’nın özgürlükçüleri erkenden bir karşılama operasyonu başlattılar. Onu aramak için havaalanına gittiler ve bir araba karavanıyla otele kadar ona eşlik ettiler; burada diğer militanlar kapıda toplanıp “kast korkuyor” sloganları attılar.. Milei bir rock yıldızı gibi onları balkondan selamlamak için dışarı çıktı.

Daha sonra “22 Ekim’de Kirchnerizm’in ölüm belgesi imzalanacak” dedi.

LLA adayı, kendisini tamamen başkanlık tartışmalarına hazırlanmaya adamak için askıya aldığı kampanya turlarına Salta ziyaretiyle yeniden başladı.

Ancak Salta, İçişleri’nin seçime kadar ayak basacak son vilayeti oldu. Son sprintte kendisini tamamen Buenos Aires eyaletine adayacak ve kampanyanın bu ikinci etabında tüm bahislerini yatıracak.

Javier Milei, Salta'da elektrikli testereyle bir kampanya etkinliğinde.Javier Milei, Salta’da elektrikli testereyle bir kampanya etkinliğinde.

Milei, Salta’dan yola çıktı: “Onları ulusal düzeyde ve Píparo’nun yardımıyla son saklanma yeri olan Buenos Aires eyaletinde yeneceğiz.”

Bu cumartesi Mar del Plata’yı ziyaret edecekiş adamlarıyla buluştuğunda bulunduğu yer, ancak tura katılmadı ve sonunu, yerleri de rastgele seçmedikleri Conurbano’ya ayırdı.

gidecekler Karanlıkkalabalık bir batı bölgesi, şimdi Lomas de zamora“yategate” patladıktan sonra fırtınanın ortasında kalan bir kasaba, o kasabanın belediye başkanı Martín Insaurralde’nin kahramanı oldu.

Kampanyanın kapanışı önümüzdeki Çarşamba günü Başkent’te yapılacak.

Bu arada hükümete yönelik saldırılar artıyor. Başkan Alberto Fernández’in kendisini mahkemede suçlamasından bir gün sonra Milei, bu Çarşamba günü Unión por la Patria’yı La Libertad Avanza’nın “kampanya önerileri hakkında yanlış bilgi yayarak etik-dijital bağlılığı bozduğu” gerekçesiyle kınadı ve “bunun önlenmesi için gerekli tüm önlemlerin alınmasını” talep etti. Bu tür bir yanlış bilgi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir