“Takımlar oluşturmalısınız; Boca’dan iki, River’dan iki tane koyduğunuzu hayal edin”

Gelecek dönem başkanı Javier Milei’nin göreve gelmesine 15 günden biraz fazla bir süre kaldı ve bu özgürlükçünün müstakbel kabinesi ve müstakbel şansölyesi için isim yarışının ortasında Diana Mondino “Takımlar oluşturmamız lazım” diyerek, şu şekilde hareket edeceklerini belirtti:her yer için en iyisini seçin“.

PRO’nun başkanı Patricia Bullrich’in gelecekteki Güvenlik Bakanı olarak onaylanıp onaylanmadığı sorulduğunda Mondino, “Birçok şekilde çalışıyoruz. Ekipler oluşturmalıyız. İkisini Boca’dan ve ikisini River’dan koyduğunuzu hayal edin” dedi. milletin.

La Libertad Avanza’nın lideri, kabinenin toplanmasında hiçbir zorluk olmayacağına dair güvence verdikten sonra, “tam tersi”, gelecekteki ulusal yetkililerin atanmasında yürüyüş ve karşı yürüyüş alanlarını ayırdı ve bunu gazetecilik versiyonlarına bağladı.

Şimdiye kadar Milei’nin sığınağı olarak hizmet veren Hotel Libertador’a girerken “10 Aralık’a kadar isimleri veya planları paylaşmayacağımızı söylemiştik, ancak çok merak ettiğiniz için ortaya çıkıyorlar” dedi. ev ve ofis.

Her ne kadar Sergio Massa’ya karşı ikinci turu kazandıktan birkaç saat sonra bu pozisyon için bizzat seçilmiş başkan tarafından ilan edilmiş olsa da, sonunda ulusal temsilci Carolina Píparo Anses’e liderlik edemeyecek.

Juan Schiaretti’nin Córdoba’daki hükümetinin Mali İşlerinden sorumlu olan Osvaldo Giordano’nun, o eyaletten bunu teyit etmese de onun yerine geçmesi bekleniyor.

“Carolina’nın Kongre’de temel bir görevi var ve yerini doldurmak o kadar kolay değil Sahip olduğu deneyim ve mükemmel yönetim becerileri için. Hangisinin en iyi yer olduğunu görmemiz lazım, ülkeyi değiştirmemiz gerektiğini düşünmeliyiz” diye vurguladı.

Bu çerçevede müstakbel şansölye, Kirchnerizm alanının olduğu ve La Libertad Avanza’nın azınlıkta kalacağı Ulusal Kongre’nin “üç güçten biri olduğunu ve “Uzlaşmaya varmak gerekiyor”.

“Bu hep böyleydi, olan şu ki 20 yıldır tek düşüncenin olduğu, neredeyse tek parti yeter sayısının olduğu bir yerdeyiz.. Bu kırıldı ve umarım Arjantin’de sonsuza kadar kırılır, her zaman diyalog ve fikir birliği olur” dedi.

Bu senaryoda La Libertad Avanza hem Milletvekilleri hem de Senato’da azınlık olarak yer alacak, çünkü iki meclis arasında 45 yasa koyucu olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir