Tartışmadan birkaç saat sonra Sergio Massa, Roberto Lavagna’yı ziyaret etti ve onu Ekonomi’deki “yıldız danışmanı” olarak gösterdi

Geçen Çarşamba, Unión por la Patria’nın başkan adayı bir kampanya etkinliği için Neuquén kasabası Plottier’i ziyaret etti. Etkinliğin sonunda, Sergio Tomas Massa Çevresindekilerin bir kısmıyla konuşmak için ara verdi. Orada “kayıt dışı” olarak şunları söyledi: Gelecek Pazar günü cumhurbaşkanı adayları arasındaki tartışmada, nihai Ekonomi Bakanının adını söyleyecektigüce erişim durumunda.

Ve kimin için istediğini açıkladı Merkez Bankası (BCRA): Massa tarafından seçilen kişi eski Lavagnizm yetkilisi Leonardo Madcur’dur iktidara ulaşması durumunda, bunu hesaba katmazsak, bugün BCRA’ya başkanlık eden ve Massa’nın birkaç saat önce başka bir turda bu kez yeniden rol aldığı Albertista yetkilisi Miguel Ángel Pesce’den kurtulacaktı. Mercado Pago platformunda para transferi şekli.

O geziden sonra Peronist adayın olası ekonomi bakanı hakkında daha somut fikirler ortaya çıkmaya başladı. Gazeteci Marcelo Bonelli’nin bu Cuma günü Clarín’de söylediği gibi Massa, Pazar günkü tartışmada, seçimleri kazanması halinde Roberto Lavagna’nın ekibine katılacağını duyurmak istiyor.

Ve bunun için bu Çarşamba günü Sergio Massa, Néstor Kirchner’in eski bakanını ikna etmeyi bitirmek için Lavagna’nın 3100 Pico Caddesi’ndeki evine gitti. Mevcut bakan adayı, Temmuz 2022’de Martín Guzmán’ın yerine geçmeye hazırlanırken zaten aynı sahnede rol almıştı. O sırada Clarín, Massa’nın kamyonunun Buenos Aires’in bazılarının Saavedra, diğerlerinin ise Nuñez olarak tanımladığı bir mahallede park halinde olduğunu gösterdi.

Sergio Massa, Roberto Lavagna’yı Saavedra’daki evinde ziyaret etti. Fotoğraf Clarín

Kader paradoksları, aynı kamyon bu Cuma da oradaydı ve Massa deneyimli ekonomisti, bunu başkanlık tartışmasında kendisinin “garantörü” veya koruyucusu olarak gösterebileceğine ikna etmeyi bitirdi. Gerçek şu ki, adayların tartışılması ekonomiye sıkı bir şekilde yansıyacak.

Açıkça, Javier Gerardo Milei Pazar günü Dolarizasyon hakkında konuşmaya ve bunun Banco Centra’yı “dinamitleyeceğine” odaklanacakBunun için Emilio Ocampo’nun oraya girip “BCRA’nın son başkanı” olarak seçileceğini zaten duyurdu. Sırasında Patricia Bullrich, Carlos Melconian’ı misafirlerinin ön sırasına oturtacak, ekonomik portföyün başı olacağını daha önce söylediği kişi. Akdeniz Vakfı temsilcisi, Milei’nin “size erişteyi tuco ile sunuyor ve ne eriştesi ne de tuco’su var” şeklinde tanımladığı fikirlerine karşı çıkıyor.

Sırasında MassaBugün şaşırtıcı rakamlara ulaşan ekonominin ilerlemesi nedeniyle rakiplerinin saldırılarına direnmek zorunda kalacak: Aylık iki haneli enflasyon ve yüzde 140’ın üzerinde yıllık enflasyon, yüzde 40,1’lik yoksulluk ve patlayıcı “Plan Platita”nın devreye girmesi.

Bunun için Peronist aday tüm jestlerin provasını bitirir. Bakan olarak yapamadığını Cumhurbaşkanı olarak çözebileceğini söylemek istiyorum. Lavagna böyle olurdu, bir garanti veya destek bu da anlaşılması zor bir denklemi desteklememizi sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir