The Wall Street Journal’ın yönetmeni Javier Milei ile röportaj yapan Milei’yi “popülist” olarak tanımladı ve saçlarıyla ilgili ilginç bir değerlendirme yaptı.

Prestijli finans medyasının direktörü Wall Street JournalEmma Tucker, başkanla yaptığı röportaja değindi Javier Milei Arjantin cumhurbaşkanıyla röportaj yaparken yaşadığı hislerin ayrıntılarını anlattı. “popülist” olarak tanımlanıyor.

Tucker, Milei’nin konuşmasının Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi kuruluşların yanı sıra Wall Street’te faaliyet gösteren kuruluşlar tarafından da çok olumlu karşılandığını söyledi.

“Wall Street ve Uluslararası Para Fonu adına Milei ilginç şeyler söylüyor. Bugün serbest piyasayı çok sağlam bir şekilde savunuyor Bu bir tür anormallik.. Yani Wall Street ve Fon buna bayılıyor, duymak istedikleri şey bu“dedi simgesel New York medyasından sorumlu İngiliz gazeteci.

Her halükarda Tucker, bilinmeyenin uluslararası kuruluşların veya iş adamlarının “ne zaman” Arjantin’i destekleyeceği konusunda uyardı gerçek yatırımlar“ve tekrarladı: “Kelimelerin hiçbir maliyeti yoktur, ancak Artık Arjantin’in ihtiyacı olan şey eylemdir (eylem)“.

Gazeteci, Radio con Vos’a verdiği demeçte Milei’yi, Beyaz Saray’a dönmek isteyen ABD’nin eski başkanı Donald Trump’a da benzeterek özgürlükçüyü “popülist” olarak tanımladı.

İkisi de popülisttelevizyonda tecrübeleri var, saç çok önemli, ikisi de mesajlarını yaymak için sosyal ağları kullanıyor ama Başkan Milei’nin ekonomi felsefesi çok farklıTucker, Arjantinlinin aksine Trump’ın “korumacı” olduğunu belirtmeden önce analiz yaptı.

Gazeteci, Milei’nin kendisi üzerinde yarattığı izlenimin ayrıntılarını verirken özgürlükçü başkanın ” çok çekingen, biraz soğukve “senaryosu vardı ve ona sadık kaldı. Pek rahat değildi.”

The Wall Street Journal’ın yöneticisi de Milei ile röportaj yapmak için Arjantin’e gitmeden önce New York’ta kendisine söylenenleri anlattı. “Yeni başkanla röportaj yapmak için Arjantin’e gideceğimi söylediğimde Arjantinli olmayanlar bana iki şey söyledi. Umarım elektrikli testeresini kullanmaz ve ikincisinde saçtan bahsediyorlardı“, İşaret etti.

Gazeteci için, Milei’deki “saç” “politiktir”ve ayrıca bunu Trump’ın kendisi veya Boris Johnson gibi isimlerin bu yönüyle karşılaştırdı.

Tucker’a göre Başkan’ın görüşü, “Arjantin ekonomisiyle ne yapacağıyla daha çok ilgilenen” “Arjantin’den insanlarla veya Latin Amerika’dan arkadaşlarla” konuştuğunda değişiyor.

“Onunla yaptığım röportaj altı ay sonra daha da ilginç olacak. planın işe yaradığına dair kanıt veya işaretler”diye değerlendirdi.

Milei “işleri doğru yapmak için bir B planının olmadığını” doğruladı

The Wall Street Journal’a verdiği röportajda Milei, Hükümetin 10 Aralık’tan bu yana uygulanan politikalardan “sonuç elde edildiğine” inandıkları “hız karşısında şaşırdığını” ileri sürdü. Buna karşılık şunları ifade etti: “işleri doğru yapmak için bir B planı yok“.

Notun başında Arjantin halkının planlarının işe yaradığına dair işaretleri görmeyi ne kadar süre bekleyebileceğine inandığı sorulduğunda Milei şu yanıtı verdi: “Bu sürecin yaklaşık iki yıl sürebileceğini anlıyorum ve bir uyarı olduğu da doğru. Bir yıldan fazla dayanmanın zor olduğunu söyleyen Işık.

“Gerçek şu ki, verilerin nasıl işlediğini ve enflasyonun nasıl hareket ettiğini görmeye başladığımızda, sonuçlara ulaşma hızımıza biz de şaşırıyoruz” diye ekledi.

Aynı şekilde şunları vurguladı: “Yatırımlara ihtiyacımız olacağı doğru çünkü mali düzenleme yaptığınızda tasarrufları artırıyorsunuz. Bu tasarrufun karşılığı yoksa, düşüş oluyor. ekonomik faaliyet, istihdamdaki düşüş ve reel ücretlerdeki düşüş”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir