“20 yaşımdayken tacizin kurbanı oldum.” Verissimo’ya vahiy

Actinopteri

New member
20 yaşında taciz mağduru. Edwige Fenech, 17 Eylül Pazar günü Verissimo’ya kızken tacize uğradığını söyledi. Bunlardan özellikle biri “rapor edilmesi gereken bir durumdu”, ancak buna kimse inanmıyordu. Aktris Silvia Toffanin’e “Ben hiç kimseydim, aksine o kişi çok önemliydi. Böyle bir kişiyi ihbar eden genç bir yabancıya kim inanırdı?” dedi.

Edwige Fenech o bölümü tekrar anımsatarak şöyle açıklıyor: “Seçmeye gitti. Ama kıyafetlerim yırtılmış bir şekilde binadan kaçtım. O zamanlar cep telefonu yoktu. Bu yüzden yakındaki bir benzin istasyonuna gittim ve beni aramasını istedim. Taksi. Orada bir bey bana ‘Polisi çağırmamı ister misin?’ diye sordu. Ben de ‘Hayır, sadece taksi’ dedim. O kişi benim durumumu gördü.”

Oyuncu, hızlı refleksleri sayesinde saldırının şiddetle sonuçlanmadığını söylüyor: “İyi iş çıkardım. İyi yerleşmiş bir diz çok etkili olabilir.” Bunun yerine bugün rapor edip etmeyeceği sorulduğunda şöyle yanıt veriyor: “Bugün, yapılacak çok şey olsa bile buna inanmak daha kolay. O zaman beni bir mitoman hastası sanırlardı”.