81 vilayette hastane sınıfı kurulacak

Lena

Global Mod
Global Mod
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için hayli boyutlu ve geniş kapsamlı faaliyetler yürütüldüğünü belirtti. Bakan Özer; “Bu kapsamda yürüttüğümüz değerli faaliyetlerden birini de özel eğitim muhtaçlığı olan bireylerin toplumsal hayatın her alanında var olmaları, eşit eğitim fırsatlarından yararlanmaları ve toplumsal yaşantı ile bütünleşmeleri için devam eden çalışmalarımız oluşturuyor. Bu bağlamda sıhhat sorunları niçiniyle sıhhat kuruluşlarında yatarak tedavi nazarann mecburî tahsil çağındaki çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmeleri için hastane bünyesinde yahut meskende tedavisi devam eden çocuklarımızın ayağına eğitim hizmeti gdolayıyoruz” dedi.

22 VİLAYET 51 HASTANE BİN 500 ÖĞRENCİ
Sağlık sorunları niçiniyle hastanelerde yatarak tedavi bakılırsan öğrenciler ile uzun mühlet tedavi görüp konutta eğitim alan öğrencilerin hayattan kopmamaları ve eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmeleri için öğretmenlerin büyük fedakârlık gösterdiğini söz den Özer, bugün prestijiyle sıhhat sorunları niçiniyle 22 vilayette 51 hastane sınıfında bin 500 öğrencinin eğitimlerine devam ettiğini kaydetti.

Bu sınıfların her birinde iki sınıf öğretmeninin nazaranv aldığını kaydeden Özer, gereksinim doğrultusunda öteki alanlardan da öğretmen bakılırsavlendirilmesi yapıldığını belirtti. Zarurî tahsil çağındaki özel eğitim muhtaçlığı olan öğrencilerden sıhhat sorunu niçiniyle en az on iki hafta müddetle örgün eğitim kurumlarından yararlanamayacağı ya da yararlanması durumunda sıhhati açısından risk oluşturacağı belgelendirilen öğrencilere ders yılı ortasında konutta eğitim hizmeti verildiğini söylemiş oldu.