“Acil açık kalp ameliyatı, iki ay içinde ölecektim”

Actinopteri

New member
Enrica Bonaccorti acil açık kalp ameliyatı geçirdi: “İki ay daha kalsaydım ölecektim”Facebook’ta uzun bir gönderide bunu açıklıyor. “Temmuz ayının başında bir gün, her tarafım korkunç bir şekilde kaşınmaya başladı, tüm vücudum yer yer parlak kırmızıya döndü, Hiroşima’dan kaçan yanmış küçük kıza benziyordum. Diyetimde veya ilaçlarımda hiçbir değişiklik yapmamıştım. Hiç güneşe çıkmamıştım, kısacası sadece vücudum bir şeylerin ters gittiğini haykırıyordu” diyor oyuncu ve sunucu, hikayenin aşamalarını tekrarlayarak.

“Elbette böbrekte taş bulan bir doktora kendimi iyice kontrol ettirdim (bu arada bana hiç acı vermedi). Ancak müdahale etmeye karar veriyorlar, sonuçta bu sıradan bir ameliyat ama kardiyologlar, Prof. Leo, Prof Saglia ve Prof Giulio Speciale, Dr. Quintarelli ile birlikte ertesi gün bana gelerek kalpte bir sorun olduğunu, CT taraması gerektiğini, ardından koroner anjiyografi yapılması gerektiğini söylediler. Birkaç ay içinde atardamarlarımın tıkandığını tespit ettiler ve artık gidebilirim” diye açıklıyor mesajında.

Doktorlar “önce stent düşünüyorlar ama yeterli değil. Kalbe kan akışını sağlayacak alternatif bir yol oluşturmak için bacaklardaki damarları alarak 4 bypass yapmamız gerekiyor. Toplamda 10 gün sürecek bir açık kalp ameliyatı olacak.” sekiz saat Hikayenin ana kısmı: Bana büyük bir şansa sahip olduğumu, hayatımı kurtaran tesadüfi bir keşif olduğunu söylediler, ayrıca Gemelli Polikliniği’nin kardiyovasküler bilimler bölümü müdürü Prof Massimo Massetti’ye emanet edilmiştim. ve ekibi beni ameliyat etti. Hayatımı onlara borçluyum. Temmuz ayının başından bu yana bana yaşattıkları yaşam kalitesini de onlara borçluyum.”

“Çevremde harika insanlar olması, onların benimle ilgilenme konusundaki insani acıları, endişeleri, göğüs kemiğimin inceliğinden kaynaklanan kazaları aşmamı sağladı. Kendimi her zaman yetenekli ve şefkatli ellerde hissettim, hiçbir zaman yeterince minnettar olmayacağım. Prof Massetti’ye ve benimle ilgilenen her hemşireye Paideia’da başladım, sonra Mater Dei’de, her ikisi de Gemelli Polikliniği’nde, Prof Mancone’nun yanında olduğu bu uzun yolculuğun son adımı olan ARS bio Medica’ya kadar. rehabilitasyon ve göğüs kemiğimin yeniden yapılandırılmasının prensi Dr Chiariello, size dönmeme yardım ediyor”, diyor doktorlara teşekkür ederek. “Deneyimlerimden yararlanın, kendinizi olabildiğince kontrol edin, her şeyden önce benim sahip olduğum şansın aynısına sahip olduğunuzu umuyorum! Sizinle tekrar buluşmak için sabırsızlanıyorum! Umarım mümkün olan en kısa sürede.”