Anlaşmazlık ortaya çıktı, ne oldu

Actinopteri

New member
“İhanete uğradığımı hissettim.” Sanremo 2024’ün son akşamında Chiara Ferragni, Fedez ve Rosa Chemical ile öpüşme. 14 Eylül’de Amazon Prime’da yayınlanan The Ferragnez, Sanremo Special bölümünün merkezinde ‘vaka’ yer alıyor. Bölüm, Sanremo’da beklentiler, şüpheler, korkular ve (bol miktarda gözyaşı) arasında geçen haftanın izini sürüyor. Geri sayıma artan duygu ve gerilim damgasını vuruyor: Ferragni kendi kendine “Bunu yapabilirsin” diyor. “Kendini buna hazır hissetmemen normal, ama başaracaksın.” Çiftin ayrı yaşadığı Sanremo’ya inmeden önce “Uzun zamandır hazırlanıyorum, son 8 ayda buna çok fazla enerji harcadım” diye tekrarlıyor. Chiara Ferragni ekibiyle birlikte, Fedez ise Muschio Selvaggio podcast’iyle meşgul.

İlk çıkış anı geliyor ve ardından ‘karmaşık’ bir basın toplantısı yapılıyor: Özel bir gözlemci olan kendisi, “Hepsi beni yok etmeye çalışmak istiyor. Hepsi bir yanlış adım bekliyor” diyor. Ariston sahnesindeki ilk çıkış, ilk ‘iniş’ ve ardından monolog, çıplak görünümlü elbiseyle okundu: Sınav geçildi, bu sırada aile gösteriyi evden cep telefonuyla TV’yi çekerek izliyor. İlk akşamın rekor sonucu için önce Amadeus’la, sonra da Gianni Morandi’yle telefonda sevinen Chiara Ferragni, “Çok güzeldi” diyor: “Şimdi cumartesi günü görüşürüz.”

İlgi odağı, Sanremo’da demirlemiş bir gemideki performansın kahramanı Fedez’e kayıyor: Rapçi, hükümet üyelerine saldıran serbest stiliyle tartışmalara yol açıyor, yıkıcı etki garanti ediliyor. Articolo 31 ile düet gecelerine de katılan kendisi, “Kendimi ateşe atmayı seviyorum” diyor. Festivalin son akşamı geliyor ve Chiara Ferragni kanonik ortak sunucu olarak görev alıyor. Sıra, yarışmanın on birinci şarkıcısı olan Rosa Chemical’a geldi: Fedez’le öpüşme ve taklit edilmiş bir cinsel ilişki, tartışma ve eleştiri, çifti alt üst eden bir fırtına. “Baloncuğun içinde değildim, tamamen aklımı kaçırmıştım. Aklım yerinde değildi”, diye yeniden yapılandırıyor. “Onu hiçbir yere götüremeyiz…”, her şeyi soğukkanlılıkla analiz eden Chiara Ferragni’nin kamera arkası acı yansıması: “Ne yapabileceği konusunda tedirgindim. Ondan yanımda olmasını, beni alkışlamasını istedim. Bana evet öyle olmadığını söyledi. Bir sanatçı olarak istediğini yapabilir. Yol arkadaşı ve hayat arkadaşı olarak onun desteğini istedim. Üzgünüm, bana güven vermesi gereken kişi beni daha da korkuttu. İki kat hayal kırıklığına uğradım çünkü bundan daha önce bahsetmişti”, diyor Muschio Selvaggio’nun bir bölümünde Fedez ile Rosa Chemical arasındaki sohbete atıfta bulunarak.

“Kızgındım, üzgündüm, hayal kırıklığına uğradım. Kendime kızmak istemedim, bunu hak etmedim” diye ekliyor. Akşamın sonunda gerilim doruğa çıkıyor: Chiara Ferragni ailesi ve ekibiyle kadeh kaldırıyor, kocası katılmak istemiyor. “Benimle kalabilir misin? Bunu bana şimdi yapma” diye soruyor. “Sadece gitmek istiyorum” diye yanıtlıyor. Bölüm bir ay sonra evde tartışılıyor: “Kariyerinin en yüksek anlarından biriydi, en yoğun deneyimlerden biriydi. Bunu senin için mahvettim”, mea culpa. “İhanete uğradığımı hissettim. Her şeyi yapabilirdi, ondan sadece seyirci olmasını istedim: olmadı”, diye özetliyor.