Arisa ve Paola Iezzi’ye orta parmak: video

Actinopteri

New member
Arisa, 2023 Roma Onur Yürüyüşü’nün vaftiz anneleri Paola ve Chiara’nın sözlerinden hoşlanmaz. ve yarın başkentte yapılması planlanan etkinliğin sunum konferansının kahramanları olan iki şarkıcıya bir video (ve bir orta parmak) ile yanıt veriyor. “Rosalba’yı söylediklerinden dolayı suçlamamalıyız, sanatçılar çoğu zaman çalışamama korkusuyla yaşarlar, hepimizin sırtı aynı şekilde kapanmaz, hepimiz kendimizi ifade etme konusunda kendimize güvenmeyiz. Arisa’nın söylediklerini yargılamak gelmiyor içimden, açıkça aynı fikirde değiliz ama bize göre Arisa’nın mutsuz çıkışından daha önemli konular var” dedi özellikle Paola Iezzi (Video). Referans, Arisa’nın Giorgia Meloni’ye minnettarlığını gösterdiği röportajdır. Lgbtq+ topluluğuyla ilgili mülahazalarla ilgili tartışmalar, Arisa’nın Milano’daki Pride’a katılmamasına neden oldu.

“Lgbtq+ camiası ile aramıza güzel sözler koymadan benim hakkımda konuştuğunuza üzüldüm. Bunu yapardım, barıştırmaya çalışırdım. Siz oradayken kesinlikle harika alkışlar alacaksınız. Doğru olmayan şeyler söyleyerek bir meslektaşı karalamak”, diyor Arisa, Paola’ya hitaben Instagram profilinden. “Röportajı görmeliydiniz, Meloni’yi sevdiğimi söylediğimi görmeliydiniz. Ama aynı zamanda eşcinsel evliliklerden ve eşcinsel çiftlerin evlat edinilmesinden de yanayım: bu beni LGBTQ+ haklarını destekleyen bir kişi yapıyor.. . kendinizi bilgilendirmelisiniz…”.

“Çalışmamaktan mı korkuyorum? Hayır, belki de çalışmamaktan korkuyorsun. Bu yüzden bazı şeylerin kölesisin: Ben bir partinin, bir cemaatin kölesi değilim… sokak, bana selam verme, ikiyüzlü insanlar tiksindiriyor beni… Ben gerçekten Lgbtq+ topluluğu için çalışıyorum, sokaklara gösterişli çıkmam… Büyüyünce, ben başkaları hakkında kötü konuşma. “Orada değilim…” diye ekliyor, ayrılmadan önce anlamlı bir hareketle: orta parmak ve perde.