arkadaşı Jamie Foxx’un acısı

Actinopteri

New member
Amerikalı aktör Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini üstlenen Keith Jefferson ‘Zincirsiz Django’, ‘Nefret Sekizlisi’ ve ‘Bir Zamanlar… Hollywood’da’da, 5 Ekim Perşembe günü 53 yaşında öldü. Ölümünün duyurusu menajeri Nicole St. John tarafından ‘The Hollywood Reporter’a yapıldı.

Geçtiğimiz 9 Ağustos’ta Jefferson, Instagram’da kendisine kanser teşhisi konduğunu duyurdu. Aktör o dönemde şöyle yazmıştı: “Tanrı ara sıra size bir zorluk verir ve bunu çözmeyi size bırakır. Bana ilk kez kanser teşhisi konulduğunda durmak zorunda kaldım, ara vermek zorunda kaldım ve bunu yapmadım. Bunu herhangi biriyle, ailemle ya da geniş ailemle paylaşmak istiyorum. Bugün nihayet bunu paylaşabiliyorum çünkü inancım güçleniyor.”

7 Nisan 1970’de Houston’da doğan Keith Jefferson, San Diego’daki US International’dan müzikal tiyatro oyuncusu olarak mezun oldu ve ardından Arizona Üniversitesi’nde oyunculuk kurslarına katıldı. Beyazperdede ilk rolünü Herbert Ross’un ‘Kadınlardan Konuşmak’ (1995) filminde aldı. ‘Django Unchained’da (2012) Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio ve Samuel L. Jackson’la birlikte Pudgy Ralph’ı canlandırdı, ardından ‘The Hateful Eight’te (2015) Charly olarak ve ‘Once Upon a Time time’da Kara Korsanı Keith olarak göründü. .. Hollywood’da’ (2019).

Jamie Foxx, merhum aktöre sosyal medyada saygı duruşunda bulundu medya yazısı, “Bu haber acıtıyor. Keith, sen tüm hayatın boyunca mutlak bir lütuftun, kalbin saf, sevgin ölçülemez, muhteşem bir ruhtun. Hepimiz tarafından çok özleneceksin. iyileşmek için uzun zaman var. Hoşçakal dostum. Seni seviyorum.”

San Diego’daki üniversitede tanışan Foxx ve Jefferson, 1990’larda Jefferson’un The Jamie Foxx Show’un iki bölümünde yer almasıyla birlikte çalışmaya başladı. Yakın zamanda Prime Video’nun dizisi ‘The Burial’ (2023) üzerinde çalıştılar.

Foxx başka bir gönderisinde şunları ekledi: “Şu anda her şey acı veriyor, bu fotoğraflara bakmak ve çok eğlendiğimiz anıları yeniden yaşamak çok zor… Seni özleyeceğim dostum, seni özleyeceğim… çünkü biz Üniversitede tanıştım, sen her zaman inanılmaz bir ruhtun, Tanrı seni korusun, arkadaşım Rip Keith hakkında bu sözleri yazmak zorunda kalacağımı hiç düşünmemiştim.

Jefferson aynı zamanda yapımcı, seslendirme sanatçısı ve oyunculuk koçu olarak da çalıştı. Diğer televizyon ve film çalışmaları arasında ‘Göreceli Karşıtlıklar’, ‘Baba, Beni Utandırma!’, ‘Sen de’, ‘Bosch: Legacy’ ve ‘Day Shift’ yer alıyor. Sahne tarafında ise ‘Big River’, ‘Othello’, ‘Superior Donuts’ ve ‘Piyano Dersi’ gibi bölgesel ve gezici tiyatro yapımlarında rol aldı.

Menajeri Nicole St. John, Jefferson’un üzerinde çalıştığı birçok proje olduğunu ve “kendisinin benzersiz ve yankı uyandıran sesini yakalayan bir projenin ortasında olduğunu. Oyunculuğa geri dönmek için sabırsızlandığını” belirtti.