Bakan Özer: 3 ayda okullaşma oranını yüzde 99’a çıkaracağız

Lena

Global Mod
Global Mod
“Eğitimde bir daha Buluşma” projesi kapsamında vilayet ve ilçe ulusal eğitim müdürleriyle bir ortaya gelen Bakan Özer şunları söylemiş oldu:

“Son 20 yılda 5 yaşlarındaki okullaşma oranları yüzde 11’den yüzde 99’a, ortaöğretimdeki okullaşma oranları yüzde 44’ten yüzde 95’lere çıktı. Okula devamsızlık ve terk oranını denetim altına almak ve tüm evlatlarımızı eğitim sistemimize dahil etmek için çalışıyoruz. Ortaöğretimde okullaşma oranını 3 ayda yüzde 95’ten yüzde 99’a çıkarmak amacımız. Bunu yapabilir miyiz? Yapabiliriz. Bunu için ilkokul, ortaokul ve lisede okullaşamayan 9 bin ve üzerinde öğrencimiz bulunan 8 ilimiz müdürleriyle bir ortaya geliyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlükleri ile elbirliği yaparak tek tek tüm öğrencilerimize ulaşacağız. Mart ayı sonunda eğitimin tüm kademelerindeki öğrencilerimizi eğitimle buluşturacağız. Tek tek adreslerini bulup, ailelerini dinleyeceğiz ve onlar için en uygun tahlil her neyse onu yapacağız. Tüm evlatlarımızın eğitime eriştiği kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Martın sonu itibariyle de tüm Türkiye’de ortaöğretimdeki okullaşamama sorunun büsbütün tahlile ulaştırmış olacağız.”