Bakan Özer, İngiltere’de öğrencilerle buluştu

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, Dünya Eğitim Forumu niçiniyle bulunduğu İngiltere’deki temasları kapsamında Londra Eğitim Müşavirliğini ziyaret ederek ülkedeki Yurt Dışı Lisansüstü Tahsil Emeliyle Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) programı kapsamındaki bursiyer öğrencilerle bir ortaya geldi.

Ülkede yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencileri tek tek dinleyen Bakan Özer, onlara muhtaçlık duydukları her türlü katkıyı vermekten memnunluk duyacaklarını tabir etti. Öğrencilerin hem eğitim mühletince birebir vakitte yurda dönüşlerinde yapacakları hizmetlerde daha rahat çalışma yapabilmeleri için çalıştıklarını lisana getiren Bakan Özer, “Sizler büyük bir ülkenin evladı, geleceğisiniz. Yolunuzu buna nazaran belirleyin” diye konuştu. Öğrencilerle gurur duyduğunu belirten Özer, onlara muvaffakiyetler diledi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve birlikteindeki heyete Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın da eşlik etti. Bakan Özer, Londra Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.