Bakan Özer: Türkiye kelamı dinlenen bir ülke oldu

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, ziyaret kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü. toplantıda, iki ülke içinde eğitim alanındaki iş birlikleri ele alındı. Bakan Özer, daha evvel Türkiye’ye gelen KKTC Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile eğitim iş birliği hususlarının ele alındığını belirterek; bilhassa öğretmen yetiştirime, okul öncesi eğitim, mesleksel eğitim ve özel eğitim üzere konularda katkı verilebilecek alanlarla ilgili bir ön çalışma yapıldığını, bugün de bu çalışmaların tamamlanacağını söylemiş oldu.

MESLEKİ EĞİTİMDE ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ
Bakan Özer, akabinde KKTC Başbakanı Ünal Üstel’i ziyaret etti. Özer, Türkiye’nin son yirmi yılda eğitim alanında yaşadığı ilerlemeye ile ilgili şunları söylemiş oldu: “Türkiye son senelerda eğitimle birlikte her alanda dinleyen değil, kelamı dinlenen bir ülke noktasına geldi. Ayrıyeten son senelerda mesleksel eğitim alanındaki gelişmeler tüm dünyada örnek gösteriliyor. 2022 OECD Mesleksel Eğitim Zirvesi’ne biz mesken sahipliği yaptık, gelişmelerimizi aktardık. KKTC’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti için manasını izah etmeye gerek yok, bizim için fazlaca değerli. Eğitimlerimizin tamamını sizlerle paylaşmaktan memnunluk duyacağız. Bizleri kabul etiğiniz için teşekkür ederiz.”

ÜLKEMİZİ İLERİYE EĞİTİM GÖTÜRECEK
KKTC Başbakanı Ünal Üstel de “Ülkemizde üniversite, lise, ortaokul ve mesleksel okullarımıza devamlı yenilikler yapabilmek için, eğitimimizi nasıl daha ileriye gdolayırüz diye sizlerle istişare ediyoruz zira inanıyoruz ki ülkemizi daha ileriye götürecek olan, eğitimdir. O yüzden eğitimin üzerine hükümet olarak bütün yükümüzü koyuyoruz. Sizi ve heyetinizi bir kere daha ülkemizden görmekten gurur, memnunluğu tabir eder, güzel geldiniz dilerim” dedi.

BAŞARILARI TÜM DÜNYAYA GÖSTERELİM
Bakan Özer, resmi programı kapsamında KKTC Meclis Lideri Güçlü Töre ile de görüştü. Özer, okul evvelce yükseköğrenime eğitimin tüm kademelerinde Türkiye’nin eğitim alanındaki tecrübelerini KKTC’ye aktararak elde edilecek muvaffakiyetleri tüm dünyaya bir arada göstermek istediklerini söylemiş oldu.