Bakan Özer’den Teknofest Azerbaycan’a ziyaret

Lena

Global Mod
Global Mod
Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği olan TEKNOFEST, Türkiye haricinde birinci sefer Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de gerçekleştiriliyor. 29 Mayıs tarihine kadar sürecek TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Azerbaycan’a giden Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapılan ödül merasiminin akabinde Ulusal Eğitim Bakanlığına ilişkin stantları ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Özer’e eşi Nebahat Özer, Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Takviye Hizmetleri Genel Müdürü Levent Özil ile öbür genel müdürlük temsilcileri de eşlik etti. Azerbaycan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliğinde; MEB Mesleksel ve Teknik Eğitim, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri, Dayanak Hizmetleri ve Din Öğretimi genel müdürlüklerinin projeleri hakkında bilgi alan Bakan Özer, TEKNOFEST Azerbaycan’a iştirak gösteren ekiplerle bir ortaya geldi.

GELECEĞE AYAK UYDURAN GENÇLERE TEBRİK
Milli Eğitim Bakanlığını temsilen şenliğe katılan öğrencilere muvaffakiyetler dileyen Bakan Özer, “Geleceğimizin teknolojik gelişmelerle şekilleneceğini biliyor, Bakanlık olarak da bu gelişmelere bu biçimdesi tertiplerde öğrencilerimizin elde ettiği başarılarla ayak uydurduğumuzu en âlâ biçimde gösteriyoruz.” sözlerini kullandı.

Millî Eğitim Bakanlığı standı Azerbaycanlı vatandaşlar ve öğrenciler tarafınca da büyük bir ilgi gördü.