Bakan Özer’den yeni öğretmen atama sinyali

Lena

Global Mod
Global Mod
Bakan Özer, TRT Haber’de katıldığı Özel Röportaj programında “Mevcut sistemde hiç bir yıl yok ki öğretmen ataması olmasın. Gereksinime binaen yeni öğretmen atamaları olacak. Bakanlık olarak okulöncesi okullaşmayı arttırmak bizim için fazlaca kıymetli. Kesinlikle yeni öğretmen istihdamı olacak” dedi.

Bakan Özer şunları söylemiş oldu:

“Bu periyot 2022 2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına epeyce erken başladık. 17 Haziran’da 2021- 2022 eğitim yılı kapatıldıktan daha sonra tüm okul yöneticilerimiz ile bir ortaya geldik ve birinci startı verdik. Okullarımızın muhtaçlığının karşılanması noktasında, bütçelerin aktarılması noktasında, okulların eğitim öğretime hazırlanması noktasında epey kıymetli çalışmalar gerçekleştirdik.

Bu periyot birinci kez 20 yıldan bu yana eğitimde fırsat eşitliği bağlamında dağıtılan okul ders kitaplarına ek olarak yardımcı kaynaklar tüm sıralara yerleştirildi. Yaklaşık 136 milyon kitap, 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm öğrencilerin bir periyot boyunca gereksinim duyabilecekleri tüm yardımcı kaynaklar okullara gönderildi.

Diğer taraftan birinci kez Ulusal Eğitim Bakanlığı orta öğretim kurumlarına bütçe gönderiyordu ancak temel eğitim, anaokulu, ilkokul ve ortaokullara bütçe göndermiyordu. Birinci sefer paklık, kırtasiye, küçük tamirat ve eğitim ortamlarının zenginleştirilmesi bağlamında tüm okullarımıza bütçe gönderildi. Aslında bu sessiz bir ihtilaldir.”