“Bana göre sadece 4 çarpı 20”

Actinopteri

New member
“Benim için sadece 4 çarpı yirmi”. Bugün Al Bano 80 yaşına giriyor ve ‘Giornale’den Paolo Giordano ile durumu değerlendiriyor. “Geri çekilme mi? Yüce Tanrı’nın bana sağlık verdiğini hayal edin, hala yapacak çok işim var “. Bunların arasında bir gün Giorgia Meloni ile bir düet de olabilir: “Romina Power yerine Libertà şarkımızı söylemenizi öneririm”. Geçen akşam Al Bano, Arena di Verona’da gişe rekorları kıran bir konser verdi (23 Salı günü Canale 5’te prime time’da yayınlanacak). Romina Power’dan Ricchi e Poveri’ye, Arisa’ya, Umberto Tozzi’den Gianni Morandi’ye kadar pek çok konuk: “Morandi’nin eziyet içindeki Romagna’sını terk etmesi ve yerinden edilmiş biri olarak benimle şarkı söylemeye gelmesi beni duygulandırdı. Kendini selden kurtarmak için itfaiyeye yardım edildi, az bir şey değil.”

Al Bano, Silvio Berlusconi’nin hastaneden ayrılmasından da bahsediyor: “İyi haber. Tüm şirketlerinden daha büyük bir kalbe sahip. Kızım Ylenia’nın talihsizliğini yaşadığımızda bana her gün bir telgraf gönderdiğini hatırlıyorum. Her gün. İhtiyacın olursa, bana güven. Sophia Loren de çok hazırdı. Öte yandan, o zamanın hükümetini kim duydu?». Son olarak, seksen yaşındaki Pupo ile Moskova’daki bir festivale katılmaya hazır olduğu iddia edilen tartışmayı reddediyor: “Pupo’ya karşı hiçbir şey söylemedim. Yapabilir miyim diye soruldu ve hayır dedim. Son. Herkes istediğini yapabilir ve ben kimim ki yargılayayım”. Ancak barışa döndüğünde, “Rusya sınırlarını tekrar şarkı söylemek için ilk geçen ben olacağım”.